मरुभूमिमा सिनेमा हलप्राचीन कालमा मानिसले संसारभर यस्ता धेरै भवन बनाएका थिए, जुन अझै पनि रहस्यभन्दा कम छैन । जसको वास्तुकलाले अझै पनि मानिसलाई त्यसतर्फ आकर्षित गर्छ । आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो ठाउँको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा जान्दा तपाई पक्कै छक्क पर्नुहुनेछ । वास्तवमा आज हामी तपाईँलाई मरुभूमिको बिचमा बनेको यस्तै एउटा चलचित्र थिएटरको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ । हालसम्म यो सिनेमा हलमा कुनै पनि चलचित्र नदेखिए पनि भग्नावशेषमा परेको भए पनि दर्शकका लागि राखिएका कुर्सीहरू भने हालसम्म छन् ।

यो चलचित्र थिएटर इजिप्टमा छ। यो चलचित्र थिएटर इजिप्टको सिनाई प्रायद्वीपको दक्षिणी छेउमा रहेको मरुभूमिमा पहाडको फेदमा बनाइएको थियो। यो दृश्य अलि अनौठो लाग्न सक्छ। किनकि मरुभूमिको बीचमा तपाईँले सयौँ कुर्सीहरू देख्नुहुनेछ। जुन बाहिरी चलचित्र थिएटरको लागि सेट गरिएको थियो। इस्टोनियाली फोटोग्राफर काउपो किक्कासले केही महिनाअघि मात्रै यो खाली ठाउँको भ्रमण गरेका थिए। जहाँ उनले भग्नावशेषमा परेका थिएटरका केही तस्विर आफ्नो क्यामेरामा कैद गरेका छन् । उनले आफ्नो ब्लगमार्फत आफ्नो यात्राको बारेमा बताएका छन् ।

यो थिएटर ‘सोह्रौँ शताब्दीको सुरुमा’ एक फ्रान्सेली मानिस द्वारा निर्माण गरिएको भनिन्छ। उनको सिनेमा हलको विचार स्थानीय जनतालाई मन नपरेको भन्दै जेनरेटरमा तोडफोड गरेका थिए । त्यसपछि यो भग्नावशेष बन्यो जुन आज पनि छ। यसरी यस थिएटरमा कुनै पनि चलचित्र प्रदर्शन भएन ।

यो पनि…
इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ
जहाँ पुरुषत्व प्रमाणित गर्न पुरुषले गर्नुपर्छ यस्तो काम...
Yspxow

buy generic calcitriol purchase rocaltrol online buy calcitriol 0.25mg generic

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

घरबाहिर निस्कँदा ताला लगाउन बिर्सनुहुन्न । किनभने यसो गर्दा हामीमा सधैँ चोरीको डर हुन्छ। यति मात्र होइन, चोरहरूले घरको ताला

संसारमा हरेक धर्म र जातका आ–आफ्नै संस्कृति छन् । भारतमा पनि विभिन्न संस्कृतिका मानिसहरू बस्छन्। उनीहरूको वेशभूषा, खानपिन र आस्था

एक साउदी पुरुषले आफ्नो ४३ वर्षको अवधिमा विभिन्न महिलासँग ५३ पटक विवाह गरेको बताएका छन् । उनी व्यक्तिगत रुपमा खुसीभन्दा

Suggested