जहाँ पुरुषत्व प्रमाणित गर्न पुरुषले गर्नुपर्छ यस्तो कामकुनै न कुनै जनजाति विश्वका हरेक देशमा पक्कै पाइन्छ। जनजातिहरूलाई विशेष मानिन्छ किनभने आज पनि जनजातिहरू हजारौँ वर्ष पुरानो आफ्नै तरिकाले आफ्नो जीवन बिताइरहेका छन् र तिनीहरूको आधुनिक संसारसँग कुनै सम्बन्ध छैन। संसारको एउटा यस्तो जनजाति समुदाय छ, जहाँ पुरुषले आफ्नो पुरुषत्व प्रमाणित गर्ने चलन छ । यति मात्र होइन, पुरुषले आफ्नो पुरुषत्व प्रमाणित गर्न प्रयोग गर्ने चिजको नाम सुन्दा जो कोहीलाई पनि रिस उठ्न सक्छ ।

वास्तवमा हामी ब्राजिलको अमेजन जङ्गलमा पाइने सतारे मावा जनजातिको कुरा गर्दैछौँ । यस जनजातिका केटाहरूले आफ्नो समुदायको अगाडि बहादुरी प्रमाणित गर्नुपर्छ। यसका लागि केटाहरूले गर्ने काम निकै खतरनाक हुन्छ। जब यो समुदायका केटाहरू जवान हुन्छन्, उनीहरूले आफ्नो समुदायको अगाडि आफू जवान भएको प्रमाणित गर्नुपर्छ। त्यसैले केटाहरूले आफैलाई सयौँ खतरनाक कमिलाहरूबाट काट्छन्। यो पनि पुरुषत्व प्रमाणित गर्न एक धेरै खतरनाक तरिका हो।

किनकि केटाहरूको यो विचित्र परीक्षा पास गरेपछि मात्रै बिहे हुन्छ । यो अनौठो परम्परा अनुसार यस जनजातिका केटाहरूलाई खतरनाक कमिलाले काट्नु पर्छ। यसका लागि केटाहरूले हातमा गोली कमिलाले भरिएको पन्जा लगाउँछन्। यो जनजातिमा एउटा नियम छ कि पुरुष बन्न केटाहरूले खतरनाक गोली कमिलाले काटेर पीडा भोग्नुपर्छ। पहिलो, खतरनाक कमिलाहरू बाक्लो पन्जामा बेरिएका हुन्छन्।

आफ्नो हात पन्जामा राखेर आफैलाई काट्नु पर्छ। यो कमिलाको टोकाइले गोली लागेजस्तै पीडा हुने गरेको बताइन्छ । जसका कारण हात धेरै दिनसम्म सुन्निने गर्छ । यसका लागि १२ वर्ष वा सोभन्दा माथिका बालबालिकाले जङ्गलबाट खतरनाक कमिला ल्याएर काठको पन्जामा भर्छन् । त्यसपछि परम्परागत नृत्य गीत प्रस्तुत गरिन्छ र यी पन्जाहरू २० पटक लगाउनुपर्छ। यो पन्जा एक पटकमा १० मिनेटसम्म लगाइन्छ। खतरनाक कमिलाको टोकाइले मौरीको टोकाइ भन्दा ३० गुणा बढी पीडा दिन्छ। यो अभ्यासले संसारमा पीडा बिना केही हुन सक्दैन भनेर प्रमाणित गर्दछ।

यो पनि…
इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ
एउटा रहस्यमय रुख...
Profyj

order calcitriol pill calcitriol oral rocaltrol 0.25mg sale

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

घरबाहिर निस्कँदा ताला लगाउन बिर्सनुहुन्न । किनभने यसो गर्दा हामीमा सधैँ चोरीको डर हुन्छ। यति मात्र होइन, चोरहरूले घरको ताला

संसारमा हरेक धर्म र जातका आ–आफ्नै संस्कृति छन् । भारतमा पनि विभिन्न संस्कृतिका मानिसहरू बस्छन्। उनीहरूको वेशभूषा, खानपिन र आस्था

एक साउदी पुरुषले आफ्नो ४३ वर्षको अवधिमा विभिन्न महिलासँग ५३ पटक विवाह गरेको बताएका छन् । उनी व्यक्तिगत रुपमा खुसीभन्दा

Suggested