इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँअहिलेसम्म तपाईंले संसारभरका अनौठा गाउँहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। त्यहाँ मानिसहरूले अनौठो किसिमको संस्कृति अपनाएका होलान् । के जमिनमुनि लुकेको गाउँको कुरा कहिल्यै सुन्नु भएको छ ?

यो पुरै गाउँ जमिनमुनि अवस्थित छ, त्यो पनि अलिकति नभई जमिनभन्दा तीन हजार फिट मुनि । यो गाउँको जनसङ्ख्या धेरै छैन। यहाँ थोरै मानिस मात्रै बस्छन्। तर यो गाउँ संसारभर इन्टरनेटमा धेरै खोजिएको छ। यहाँ हरेक वर्ष साहसिक उत्साहीहरू घुम्न आउँछन् ।

वास्तवमा, अमेरिकाको प्रसिद्ध ग्रान्ड क्यान्यन नजिकै हवासु क्यान्यनमा सुपई नामको एउटा गाउँ छ। यो गाउँ जमिनको सतहबाट तीन हजार फिट तल रहेको छ । हरेक वर्ष संसारभरबाट करिब ५५ लाख मानिसहरू यसलाई हेर्न एरिजोनामा आउँछन्। यो गाउँ हावासु क्यान्यन नजिकैको गहिरो खाडलमा अवस्थित छ। यस गाउँको कुल जनसङ्ख्या २०८ रहेको बताइएको छ । जमिनको सतहबाट करिब ३ हजार फिट तल रहेको यस गाउँका बासिन्दाहरू अमेरिकाका मूल निवासी रेड इन्डियन हुन् ।

अमेरिकाको मूल बासिन्दा मानिने यस गाउँमा रेड इन्डियनहरू बस्छन्। यस गाउँमा यातायातका साधन पनि सीमित छन् । आधुनिक युगमा पनि यो गाउँ बाहिरी संसारबाट टाढा छ । यो गाउँसम्म पुग्न कठिन यात्रा गर्नु पर्ने हुन्छ । यहाँ पुग्न मानिसहरू खच्चरको प्रयोग पनि गर्छन् । कतिपयले यहाँसम्म पुग्न हवाईजहाज पनि प्रयोग गर्छन् । जसले गाउँलाई नजिकको राजमार्गसँग जोड्छ। यति मात्र होइन, आज पनि यस गाउँमा चिठ्ठी बोक्ने काम खच्चरले गर्ने गरेको छ ।

यो पनि…
विरुवा नै लोप हुने विज्ञको चिन्ता
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्क...
ढलको पानीबाट बियर - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] यो पनि…‘केटी’को बियर ब्रामा दर्शक लठ्ठैइन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

न्यु ब्रिउ कुनै साधारण बियर होइन । यो ‘रिसाइकल’ गरिएको ढलबाट बनाइएको हो । सिंगापुरको राष्ट्रिय पानी एजेन्सी पव (पीयूबी)

संसारभर दुर्घटनामा धेरैको मृत्यु हुने गरेको छ । सवारीसाधनको चाप बढेसँगै दुर्घटनाका घटना पनि बढेका छन् । पहाडी क्षेत्र वा

साइन्स एडभान्सेस जर्नलमा प्रकाशित एउटा नयाँ अध्ययनले शरीरको गन्ध उस्तै भएका मानिस साथीको रूपमा प्राकृतिकरूपमा मिलनसार र साथी बन्न सक्ने

Suggested