इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँअहिलेसम्म तपाईंले संसारभरका अनौठा गाउँहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। त्यहाँ मानिसहरूले अनौठो किसिमको संस्कृति अपनाएका होलान् । के जमिनमुनि लुकेको गाउँको कुरा कहिल्यै सुन्नु भएको छ ?

यो पुरै गाउँ जमिनमुनि अवस्थित छ, त्यो पनि अलिकति नभई जमिनभन्दा तीन हजार फिट मुनि । यो गाउँको जनसङ्ख्या धेरै छैन। यहाँ थोरै मानिस मात्रै बस्छन्। तर यो गाउँ संसारभर इन्टरनेटमा धेरै खोजिएको छ। यहाँ हरेक वर्ष साहसिक उत्साहीहरू घुम्न आउँछन् ।

वास्तवमा, अमेरिकाको प्रसिद्ध ग्रान्ड क्यान्यन नजिकै हवासु क्यान्यनमा सुपई नामको एउटा गाउँ छ। यो गाउँ जमिनको सतहबाट तीन हजार फिट तल रहेको छ । हरेक वर्ष संसारभरबाट करिब ५५ लाख मानिसहरू यसलाई हेर्न एरिजोनामा आउँछन्। यो गाउँ हावासु क्यान्यन नजिकैको गहिरो खाडलमा अवस्थित छ। यस गाउँको कुल जनसङ्ख्या २०८ रहेको बताइएको छ । जमिनको सतहबाट करिब ३ हजार फिट तल रहेको यस गाउँका बासिन्दाहरू अमेरिकाका मूल निवासी रेड इन्डियन हुन् ।

अमेरिकाको मूल बासिन्दा मानिने यस गाउँमा रेड इन्डियनहरू बस्छन्। यस गाउँमा यातायातका साधन पनि सीमित छन् । आधुनिक युगमा पनि यो गाउँ बाहिरी संसारबाट टाढा छ । यो गाउँसम्म पुग्न कठिन यात्रा गर्नु पर्ने हुन्छ । यहाँ पुग्न मानिसहरू खच्चरको प्रयोग पनि गर्छन् । कतिपयले यहाँसम्म पुग्न हवाईजहाज पनि प्रयोग गर्छन् । जसले गाउँलाई नजिकको राजमार्गसँग जोड्छ। यति मात्र होइन, आज पनि यस गाउँमा चिठ्ठी बोक्ने काम खच्चरले गर्ने गरेको छ ।

यो पनि…
विरुवा नै लोप हुने विज्ञको चिन्ता
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्क...
‘नर्कको ढोका’ मानिने यो खाडल - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पनि…इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँएउटा रहस्यमय […]

...
यहाँका महिलाहरू पानीले होइन धुवाँले नुहाउँछन् - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पनि…इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँएउटा रहस्यमय […]

...
४३ वर्षको अवधिमा गरे ५३ पटक विवाह - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पनि…इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँएउटा रहस्यमय […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

संसारमा यस्ता धेरै ठाउँ र रहस्य छन्, जसको बारेमा आजसम्म मानिस र वैज्ञानिकले पनि थाहा पाउन सकेका छैनन् । आज

हाम्रो पृथ्वी धेरै रहस्यले भरिएको छ। जसको बारेमा मानिसहरूलाई धेरै कम थाहा छ। आज हामी तपाईँलाई संसारका केही ठाउँहरूबारे बताउन

तपाईँले आजसम्म धेरै पानीका स्रोतहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। धेरै पानी स्रोतहरूको आफ्नै कथा छ। कुनै जल कुण्ड आफ्नो श्रापको

तपाईँले संसारमा यस्ता सबै चीजहरूको बारेमा सुन्नु भएको छ जुन कुनै चमत्कार भन्दा कम छैन। आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो

Suggested