फोटो बेचेर ७ करोड, परिवारलाई थाहै छैनसंसारमा हरेक मानिसको सपना घर, बंगला, गाडी होस् भन्ने हुन्छ । त्यसैले, उनीहरू पैसा कमाउने नयाँ–नयाँ तरिकाहरू खोज्छन् । तर एक युवा सेल्फी बेचेरै करोडपति बनेका छन् । इन्डोनेसियाका सुल्तान गुस्ताफ अल गोजाली नाम रहेका २२ वर्षीय उनले सेल्फी बेचेर ७ करोडभन्दा बढी कमाएका छन् ।

कम्प्युटर विज्ञान पढ्दै गर्दा यी युवकले १८ वर्षको उमेरमा एक हजारभन्दा बढी सेल्फी खिचेका थिए, जसबाट उनले यति कम उमेरमै करोडौं कमाएका हुन् ।

उनले ‘गोजाली एभरी डे’ नामक भिडियो प्रोजेक्ट बनाएका थिए । यही प्रोजेक्टमार्फत युवकका तस्वीरहरू NFT का संङ्कलनकर्ताहरूले किनेका हुन् । गोजालीले NFT साइट Open Sea मा क्रिप्टोकरेन्सीका लागि आफ्नो सेल्फी बेचे । उनले आफ्नो सेल्फी कसैले किन्नेछन् भन्ने सोचेका पनि थिएनन् । तर, यी सेल्फीको मूल्य ३ डलर राखिएको उनले बताए । सन् २०१४ मा पहिलोपटक Nonfungible टोकन (NFT) ले जनताको ध्यान तानेको थियो । यो एक फरक प्रकारको अपरिवर्तनीय डाटा हो, जसमा मानिसहरूले क्रिप्टोकरेन्सी प्रयोग गर्छन् ।

यसपछि, एक सेलिब्रेटी सेफले उनका यी सेल्फीहरू किनेर सामाजिक सञ्जालमा प्रचार–प्रसार गरे, त्यसपश्चात् ४०० भन्दा बढी मानिसले यी फोटोहरू किनेका थिए । अहिले गोजालीले करोडौँ रुपैयाँ कमाइसकेका छन्, तर परिवारलाई भने यसबारे जानकारी दिएका छैनन् । उनले केही दिनअघि कर पनि बुझाएका थिए ।

यो पनि
डेढ लाख फूलहरूबाट तयार हुन्छ केशर
वैज्ञानिकले पत्ता लगाए यस्तो रहस्यLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भारतलाई आस्थाको देश पनि मानिन्छ । जहाँ हरेक धर्मका मानिसहरू बस्छन् । त्यहाँ अनगिन्ती मन्दिर र मस्जिदहरू छन्। त्यी मध्ये

संसारमा लाखौँ रहस्यहरू छन्, जसको बारेमा आजसम्म मानिसले थाहा पाउन सकेका छैनन्। शताब्दीयौंदेखि मानिसले यी रहस्यहरूबारे जान्न खोज्दै आएका छन्,

संसारभरि अनगिन्ती रहस्यमय ठाउँहरू छन्, जसको बारेमा सबैलाई थाहा छैन। आज हामी तपाईँलाई संसारका केही यस्ता ठाउँको बारेमा बताउन गइरहेका

संसारमा घुम्न मन नलाग्ने मान्छे कमै होलान् । मानिसहरू पृथ्वीको हरेक ठाउँ घुम्न चाहन्छन् । सुन्दर समुद्र तटहरू, प्रेतवाधित ठाउँहरू