युवा नेतृ रञ्जु दर्शनाको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तकविवेकशील साझा पार्टीकी युवा नेतृ रञ्जु दर्शना फूर्सदको समय पुस्तक पढेर बिताउँछिन् । त्यसो त उनले थुप्रै पुस्तक पढिसकेकी छिन् । उनको सिफारिसमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक यस प्रकार छन् :

योगमाया

मलाई मन पर्ने पुस्तकहरूमध्ये पहिलो नम्बरमा नीलम कार्की निहारिकाको योगमाया पर्छ । अन्धकारबाट उज्यालोतर्फ मोडिएको कथा हो योगमाया । १०० वर्ष अगाडी पनि जातभातको कुरालाई नमान्ने, राणाहरुको अगाडि एकदमै बलियो भएर उभिने योगमायाको कथा मलाई एकदमै प्रेरणादायी लाग्छ । योगमायाले कुनै पनि सुविधा बिनै समाजसँग लडेको चित्रण गरिएको छ । त्यसैले यो पुस्तक मलाई एकदमै मन पर्छ र मैले धेरै जनालाई यो पुस्तक उपहार पनि दिएको छु ।

पर्खाल भित्र र बाहिर

पारिजातद्वारा लिखित पुस्तक पर्खाल भित्र र बाहिर पनि मलाई एकदमै मन परेको पुस्तक हो । साहस र समाजले निर्माण गरेको नदेखिने पर्खाल भत्काएको कुराहरु परिजातको किताबमा पाइन्छ । परिजात आफैँ पनि कम्युनिष्ट विचारधारा अपनाउने मान्छे भएकाले मलाई उहाँको पुस्तक मनपर्छ । राजनीतिक पृष्ठभूमिको निम्न वर्गिय र मध्यम वर्गियहरुको धेरै कुराहरु छर्लङ्ग हुने भएर पनि मलाई पर्खाल भित्र र बाहिर मन पर्छ ।

द अल्केमिस्ट

पाउलो कोएल्होको द अल्केमिस्ट मात्र हैन प्राय सबै पुस्तकहरु मलाई मनपर्छ । जीवनलाई एकदम सहज तरिकाले लिन र सपनालाई पुरा गर्न यो पुस्तकले सिकाउँछ । कोएल्होको पुस्तकमा मायालाई एकदमै फराकिलो तरिकाले व्याख्या गरिन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस् ।
ब्लु डायरी – जीवन बुझ्न पढ्नैपर्ने पुस्तक
साहित्यकार अमर न्यौपानेको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
गौरी मल्लको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
सुबिन भट्टराईको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
गायिका इन्दिरा जोशीको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
अभिनेत्री सरिता लामिछानेको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
अभिनेत्री केकी अधिकारीको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तक
अभिनेत्री वर्षा शिवाकोटीको नजरमा बढ्नै पढ्ने ३ पुस्तक
अभिनेत्री कृति भट्टराईको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तकLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भनिन्छ,कूटनीतिमा खानपिन तथा पहिरनले धेरै कुराको संकेत गर्छ । कूटनीति यस्तो क्षेत्र हो जहाँ लुगा लगाउने र खाना खाने,बोल्ने शैलीले

विश्वभर विभिन्न घटना घट्छन् । केही शब्दले समाचार बन्छन् त केही तस्वीरले । तिनै तस्वीरले विश्व चिनाउँछन् । भनिन्छ, हजार

आजभन्दा ४२ वर्षअघि हो, कमला श्रेष्ठले व्यवसायमा हात हालेको । जतिबेला महिलाहरु चुलो–चौको र घर–व्यवहारमामात्र सीमित थिए । व्यवसाय त

उदयपुरकी सिता (नाम परिर्वतन) लाई चिनेजानेकाले सामुहिक बलात्कार गरे । ४ छोराछोरीकी आमा समेत रहेकी सिता असार १५ को राति