English

प्रकाश सपुतको नजरमा पढ्नै पर्ने ३ पुस्तकगायक प्रकाश सपुत पुस्तक प्रेमी व्यक्ति हुन् । उनले धेरै उत्कृष्ट पुस्तकहरु अध्ययन गरिसकेका छन् । कोरोना संक्रमणको दोस्रो लहरले गर्दा यतिबेला निषेधाज्ञा छ । सबै मानिसहरु घरभित्रै छन् । पुस्तक पढेर पनि समय कटाउन सकिन्छ । अब कस्तो किताब पढ्ने भन्ने दुबिधामा हुनुहुन्छ भने गायक सपुतको सिफारिस यस्ता छन्:

शिरिषको फूल

मैले शिरिषको फूल कक्षा ८ मा हुँदा पढेको थिएँ । मैले पहिलोपटक पढेको उपन्यास भएर पनि होला यसले असाध्यै मन छोयो । त्यसमा वर्णन गरिएका पात्र, यस पुस्तकमा परिभाषित गरिएको प्रेम सबै कुरा उत्कृष्ट लाग्छ । यो पुस्तकको मनपर्ने लाइनहरु कण्ठ पारेर म अरुलाई सुनाउँथे त्यसैले पनि मलाई यो पुस्तक सधै प्रीय लाग्छ । त्यसैले यो निषेधाज्ञाको समयमा शिरिषको फूल पढ्न सुझाव दिन्छु ।

मुनामदन

महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको लोकप्रिय पुस्तक मुनामदनको सरल भाषाले गर्दा सबै उमेरसमूहको प्रिय बनेको छ । महाकवि देवकोटाले यस पुस्तकमा प्रयोग गर्नुभएको भाषा शैली विषयवस्तु अहिले पनि हाम्रो समाजसँग मिलिरहेको छ । नेपाल र नेपालीहरुको भावनालाई यस पुस्तकमा समावेश गरिएको छ । बोल माया बोलको गीत मैले यही पुस्तकको आधारमा रहेर निर्माण गरें । त्यसैले यो पुस्तक पनि मलाई प्रिय लाग्छ ।

घुम्ने मेच माथि अन्धो मान्छे

कविता पारखीहरूले भूपी शेरचनको घुम्ने मेचमाथि अन्धो मान्छे संग्रह पढ्न छुटाउनु हुन्न भन्ने लाग्छ । मैले कविताको रुपमा पढेको पहिलो कविता संग्रह हो यो । शब्दमा यति धेरै पावर हुन्छ भन्ने कुरा मैले यो पुस्तक पढे पछि थाहा पाएँ । शब्दहरुसँग पनि यसरी खेल्न सकिन्छ भन्ने कुरा मैले यो पुस्तकबाट सिकेँ । त्यसैले मलाई यो पुस्तक पनि असाध्यै राम्रो लाग्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्
गायिका एलिनाको नजरमा पाँच पुरुष
यस्ता हुन्छन् टाइफाइडका लक्षण कसरी बच्ने ?
हङकङमा कोरोनाको प्रभाव, न्यूनीकरण र रोकथामका प्रयास
बोर्ड भन्छ, ‘कक्षा १२ को परीक्षा हुन्छ तर, टुंगो लागेको छैन’
ग्यास र खाद्यान्नमा २० प्रतिशत छुट कसरी लिने ? कहाँ–कहाँ पाइन्छ ?Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम