बारम्बार फोन हेर्ने बानीले निम्त्याउँछ यस्ता रोगस्मार्टफोन दैनिक जीवनको एक महत्त्वपूर्ण हिस्सा बनिसकेको छ। स्मार्टफोन मार्फत मानिसले आफ्नो कार्यालयका धेरै काम सजिलै गर्न सक्छन् । स्मार्टफोन मानिसको व्यक्तिगत र व्यावसायिक जीवनको अत्यावश्यक अङ्ग बनेको छ। यस कारणले गर्दा मानिसहरू स्मार्टफोनलाई आफूबाट टाढा राख्दैनन् ।सन्देशहरू, इमेलहरू आदिको लागि आफ्नो फोन बारम्बार जाँच गरिन्छ। तर, मोबाइल फोन बारम्बार प्रयोग गर्ने बानी घातक साबित हुन सक्छ।

तनाव निम्त्याउँछ

बारम्बार फोन हेर्ने बानीले मानिसको आयु घटाउन सक्ने एक अनुसन्धानले देखाएको छ । चिकित्सकहरूका अनुसार बारम्बार स्मार्टफोन हेर्ने बानीले तनाव निम्त्याउन सक्छ । फोनमा सबैभन्दा धेरै टेन्सन म्यासेजकै कारण हुन्छ । हरेक ३६ सेकेन्डमा औसत मानिसको स्मार्टफोनले कुनै न कुनै सन्देशको सूचना प्राप्त गर्छ। जसका कारण तनाव बढ्छ ।

कोर्टिसोल हर्मोन

तनाव स्वास्थ्यका लागि हानिकारक हुने चिकित्सकहरू बताउँछन् । धेरै अवस्थामा, यो देखिएको छ कि जब एक व्यक्ति तनावमा हुन्छ, शरीरले कोर्टिसोल हर्मोन निस्कन्छ। यो हर्मोनका कारण मानिसको मुटु छिटो पम्प गर्न थाल्छ । यसले शरीरमा चिनीको मात्रा पनि बढाउँछ ।

यस्ता रोग हुन सक्छन्

प्रतिवेदनका अनुसार तनावले व्यक्तिको आयु मात्र घटाउन सक्दैन तर यसले मधुमेह, हृदयाघात र डिप्रेसन जस्ता अन्य धेरै रोगहरू निम्त्याउन सक्छ। रिपोर्टका अनुसार फोनको बारेमा सोच्ने बित्तिकै हाम्रो टेन्सन लेभल बढ्छ । फोनबाट आएका कुनै पनि काम छुटेका, नराम्रो सन्देश आदि पढ्दा हाम्रो शरीरमा कोर्टिसोल हर्मोनको स्तर बढ्छ । फोनको लतका कारण यो तनाव बिस्तारै बढ्दै जान्छ ।

यो पनि…
हिँड्नुका फाइदा

सिरानीमा मोबाइल राखेर सुत्नुहुन्छ भने आजैदेखि छोड्नुहोस्...
Rebbeca

I couldn't resist commenting. Exceptionally well written! my site; Painel solar

...
Modesta

Great beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog web site? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea Take a look at my web page - Newborn Fotografia

...
Nathaniel

I'm extremely impressed with your writing abilities and also with the structure on your blog. Is that this a paid topic or did you modify it your self? Either way keep up the nice high quality writing, it is uncommon to look a nice weblog like this one these days.. https://cutt.ly/TMkyQmz My blog - blogbee

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

अहिले मोबाइलको प्रयोग निकै बढेको छ । अफिसको कामदेखि लिएर अनलाइन मनी ट्रान्सफरसम्मको काम मानिसहरूले मोबाइलबाटै गर्छन् । मोबाइलमा पनि

मधुमेह एक गम्भीर रोग हो, जसलाई नियन्त्रण गर्न बिरामीले आफ्नो खानपान र जीवनशैलीमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ । चिनीको मात्रा बढेमा

शरीर र दिमागलाई स्वस्थ राख्न प्रकृतिले फलफूल, तरकारी, मसला र औषधीय गुणहरू प्रदान गरेको छ। शरीरका विभिन्न समस्याका लागि उपयोगी

जाडोको मौसम छ । यो मौसममा धेरै प्रकारका रोग लाग्ने सम्भावना बढ्छ । जाडो मौसममा रुघाखोकीको समस्या धेरैलाई हुने गरेको

Suggested