यहाँ परम्पराको नाममा महिलाको हातको औँला काटिन्छसंसारभर विभिन्न प्रथाहरू छन्, जुन मानिसहरूले शताब्दीयौंदेखि पालन गर्दै आएका छन्। यीमध्ये कतिपय चलन निकै अनौठो छन् । पपुवा न्यु गिनी नामक देशमा यस्तै केही अनौठो र अनौठो परम्परा गरिन्छ । वास्तवमा, यहाँ दानी नामक जनजातिका मानिसहरू बस्छन्। शताब्दीयौंदेखि यस जातिमा यस्ता परम्पराहरू पालना हुँदै आएको छ।

क्रूर र पीडादायी चलन

दानी जनजातिका मानिसहरूले धेरै क्रूर र पीडादायी चलनहरू पछ्याउँछन्। यहाँ प्रथाको नाममा महिलामाथि अन्याय हुन्छ । उनीहरूलाई असह्य पीडा दिइन्छ । यहाँको परम्परा अनुसार घरपरिवारको मुखियालाई मृत्युदण्डको सजाय महिलाले आजीवन भोग्नुपर्छ ।

महिलाका औँला काटिएका छन्

पपुवा न्यु गिनी टापुमा बसोबास गर्ने दानी जनजातिका मानिसहरू संसारको सबैभन्दा पीडादायी र क्रूर परम्पराको पालनाका लागि प्रसिद्ध छन्। यस परम्परा अनुसार दानी जातिमा परिवारका प्रमुखको मृत्युमा शोक मनाउन परिवारका महिलाको दुवै हातका केही औँला काट्ने गरिन्छ । यहाँका मानिसहरूका अनुसार पीडादायी भए पनि मृत्यु हुनेको आत्मालाई शान्ति मिल्छ तर यस अवधिमा महिलालाई जे हुन्छ त्यो हृदय विदारक हुन्छ ।

सरकारले बन्द गर्यो यो प्रथा

औँला काट्नुअघि महिलाको औँलालाई डोरीले बाँधेर रगतको बहाव रोकिन्थ्यो । त्यसपछि बन्चरोले उनीहरूको औँला काटिन्थ्यो । यो पीडादायी काम परिवारका महिलाले मात्र गर्नुपरेको थियो । तर, अहिले सरकारले यो प्रथा बन्द गरेको छ ।

यो पनि…
विरुवा नै लोप हुने विज्ञको चिन्ता
सबैभन्दा पुरानो यो जीवबारे वैज्ञानिक नै छक्क...
Timothyvok

I at the end of the day confidence that your insomnia is a uncontrollable [url=https://www.cornbreadhemp.com/products/full-spectrum-cbd-capsules/]cbd capsules[/url] already and not a idiosyncratic of of something more serious. I be versed that melatonin works great but I can also differentiate you that ample spectrum cbd gummies commission precisely as famously and you can't stable enlarge on an addiction untypical in the suit with melatonin that's a fair good advantage. But I'm undeviating that these gummies wishes in truth succour you.

...
KeithAnype

Many thanks. I value it. canadian pharmacies for dogs [url=https://sopharmsn.com/]prescription drugs without doctor[/url] clonazepam canada pharmacy

...
RenaldoCak

Thanks! An abundance of write ups.

...
Brandongaula

Thanks a lot! Quite a lot of knowledge! canadian online pharmacies prescription drugs [url=https://canadapharmacyspace.com/]best online pharmacy for oxycodone[/url] rx pro pharmacy & compounding inc

...
Josephdaw

You revealed this terrifically! canadian online pharmacy cipa approved [url=https://canadianonlinepharmacybase.com/]best us online pharmacy[/url] canadian pharmacy checker

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

के तपाई कल्पना गर्न सक्नुहुन्छ ? मुस्लिम बाहुल्यता भएको देशमा अन्य धर्म मान्छन् ? इन्डोनेसिया अधिकांश मुस्लिम जनसङ्ख्या भएको देश

काजु स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । सबैलाई मन पर्छ। तर यो मुद्रास्फीतिको युगमा यसलाई किन्न त्यति सजिलो छैन। किनकि

संसारमा रहस्यको कुनै कमी छैन। आज पनि पृथ्वीमा यस्ता धेरै रहस्य छन् जसको बारेमा कसैलाई थाहा छैन । समय–समयमा, अनुसन्धानकर्ताहरूले

संसारमा पूरा दिन २४ घण्टाको हुन्छ, जसमा दिनको १२ घण्टा र रातको त्यति नै घण्टा हुन्छ। दिनको पछि रात र

Suggested