English

जघन्य अपराध गर्ने अर्थमन्त्रीको आँटजनार्दन शर्मा अर्थमन्त्री भएको एक बर्ष पुग्दै छ । अर्थमन्त्रीको रुपमा उनको कामको समीक्षा गर्ने हो भने उनी आफ्नै छापामार शैलीको कारण आलोचित रहे ।

सीसीटीभी फुटेज काण्डमा अर्थमन्त्री शर्माले देखाएको हर्कतले हद नाघेपछि अब तीनवटा विकल्प छन् । पहिलो नैतिकताको आधारमा अर्थमन्त्री पदबाट उनले राजिनामा दिनुपर्छ, त्यो नभए प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्री पदबाट बर्खास्त गर्नुपर्छ वा उनी आबद्घ दल माओवादी केन्द्रका सप्रिमो पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले उनलाई सरकारबाट फिर्ता बोलाउनुपर्छ । अनिमात्र यो राष्ट्रिय लज्जामाथि बल्ल पूर्णविराम लगाउन सकिन्छ ।

बजेट प्रस्तुत गर्नु अघिल्लो रात अर्थात जेठ १४ मा अनधिकृत व्यक्तिलाई अर्थ मन्त्रालयमा प्रवेश गराई करका दर हेरफेर गरेर बजेट निर्माण गरेकामा अर्थमन्त्री शर्मा आलोचनाको केन्द्रमा रहदैं आएका छन् । मन्त्री शर्मामाथि आरोप छ–करको दर हेरफेर गर्न राजस्व प्रशासनका पूर्वकर्मचारी रघुनाथ घिमिरेलाई मन्त्रालयमा प्रवेश गराए । यो आरोपलाई मन्त्री शर्माले असत्य सावित गर्न सकेनन् । उल्टो उनले आफ्नो मन्त्रालयमार्फत सीसीटीभी फुटेज नै नष्ट भइसकेको बताउन लगाए । यसपछि उनले जेठ १४ को रात एउटा मन्त्रीले गर्नै नहुने काम गरेको प्रष्ट हुन गयो । बजेट निर्माण गर्दा अनधिकृत व्यक्तिको मन्त्रालय प्रवेश र उनीहरूको उपस्थितिमा करका दरको हेरफेर अनि त्यही बदमासी लुकाउन छापामार शैलीमा सीसीटीभी फुटेज नष्ट गरिनु अपराधमाथि अर्को अपराध थियो ।

अर्थमन्त्री शर्माले सरोकारभन्दा बाहिरको ब्यक्तिलाई मध्यरातमा मन्त्रालयमा हुलेर करको दर फेरेको जघन्य अपराधबाट मात्र उनले उन्मुक्ति पाउनु हुदैन । ‘रुपमा ब्यापारी/उद्योगपति तर सारमा विचौलिया’ ब्यवहार देखाउने सुकिलामुकिलाहरुको हितमा हुने करको दरमा अर्थमन्त्रीले केरमेटको कलम चलाए । त्यसको पनि सर्वत्र आलोचना हुदै आएको छ । यसको पनि छानविन हुनुपर्छ । सीसीटीभी फुटेज काण्डले त उनको बदमासीको हदै नाघ्यो । अझ यसमाथि उनको रवाफ कस्तो भने उनले ‘जोकसैले माग्दैमा सीसीटीभी फुटेज दिन मिल्दैन’ भन्दै दादागिरी देखाए ।

प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमालेका नेता केपी शर्मा ओलीदेखि सरकारको नेतृत्व गरिरहेको कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापासम्मले सोमबार प्रधानमन्त्री देउवाले शर्मामाथि बर्खास्तीको डण्डा चलाउनुपर्ने माग राखे । एमाले अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले त संसदमा बोल्दै अर्थमन्त्री शर्मा प्रकरणमा संसदीय छानबिन समिति गठन गर्नुपर्ने माग समेत राखेका छन् ।

अब प्रश्न उठ्छ अर्थमन्त्री प्रकरणमा यति गम्भिर रुपमा संसद र सार्वजनिक रुपमै प्रश्न उठिसकेपछि कि अर्थमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो कि त प्रधानमन्त्रीले उनलाई पदबाट बर्खास्त गर्नुपर्ने हो । एउटा स्वतन्त्र छानविन कमिटी बनाएर राजहाँसले जस्तो दुधको दुध,पानीको पानी छुट्याउनै पर्छ । किनकी अब पनि अर्थमन्त्री शर्माको ढाँटको अर्को श्रृंखला सुन्न नेपाली जनता अभिसप्त छैनन् ।

सार्वजनिक रूपमा प्रश्न उठिरहेका बेला सीसीटीभी फुटेज मेटाउनु अपराध नै हो । यदि अर्थमन्त्री शर्मा निर्दोष थिए भने बजेट बनाउँदा अनधिकृत व्यक्ति प्रवेश गरेको प्रश्न उठेपछि आफुलाई निर्दोष प्रमाणित गर्न सीसिटीभी फुटेज आफैले सार्वजनिक गर्नुपर्ने हो । तर उनको निर्देशनमा फुटेज लुकाइएपछि अर्थमन्त्रीले आफूलाई कसरी निर्दोष प्रमाणित गर्न सक्लान ?

सीसीटीभीबाट खिचिएका दृश्य अनुसन्धानका लागि ३ महिनासम्म सुरक्षित राख्नुपर्ने सीसीटीभी जडान तथा सञ्चालनसम्बन्धी कार्यविधि रहेकामा १३ दिनमा नै अर्थ मन्त्रालयले डिलिट गर्ने गैरकानूनी अधिकार अर्थमन्त्री शर्मालाई कसले दियो ?

अर्थमन्त्रीलाई सीसीटीभी फुटेज प्रकरणमामात्र होइन राष्ट्रिय अर्थतन्त्रलाई क्रमश: धराशायी पार्ने काम गर्दै गएकोमा पनि दण्डित गरिनुपर्छ ।

अर्थमन्त्रीलाई हेक्का होस, कसैको दण्डहिनता सहनै पर्ने नेपालीको बानी हुदैन ।

यो पनि…
नत्र यो सरकारलाई ‘नालायक’ भनिनेछ
कलाले सत्ता हल्लाउने सामर्थ्य राख्छ
उत्पादन बढाऔँ, आयात घटाऔँ...
best online pharmacies canada

online pharmacy canada https://canadianpharmacypoint.com/ reputable canadian mail order pharmacy

...
Latoya

Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results. If you know of any please share. Kudos! You can read similar blog here: blogexpander.com

...
cheap drugs canada

no prescription needed canadian pharmacy https://canadianpharmaciesclub.com/ canada medications

...
youtube to mp3 converter -- free

Spot on with this write-up, I actually believe this site needs a great deal more attention. I’ll probably be back again to read more, thanks for the information!

...
Marshall

Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my website to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Appreciate it! You can read similar article here: blogexpander.com Take a look at my website - build blog

...
Roxie

greaqt america (https://markets.financialcontent.com/ascensus/news/article/marketersmedia-2024-4-25-great-again-donald-launches-new-line-of-bucket-hats-and-republican-flag-merchandise-for-supporters) blog right here! Alsoo your website so much up fast! What host are youu the usage of? Can I get your associate link on your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

...
mp3juices

Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before but after looking at many of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely happy I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back often.

...
Georgianna

I all the time used to read piecde of writing in news papers but now as I am a user of web therefre ffom now I am using net for articles, thanks to web. My site; trump flags

...
Ahmad

I have been surfing on-line more than 3 hours today, yet I never found any fascinating article like yours. It is lovely worth sufficient for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content material as you did, the web can be a lot more useful than ever before!

...
Howard

Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Thanks! You can read similar art here: Good escape room

...
improper hvac installation

As soon as I observed this site I went on reddit to share some of the love with them.

...
cheapest ac installation near me

Finding the Right Immigration Solicitor… [...]below you’ll find the link to some sites that we think you should visit[...]…

...
website

Your passion for the subject matter is evident in every post you write. This was another outstanding article. Thank you for sharing!coinsslot

...
website

This post was incredibly informative and well-organized. I learned so much from reading it. Thank you for your hard work and dedication!rendingnicheblog

...
📪 Рrосеss №VК56. СОNТINUЕ =>> https://script.google.com/macros/s/AKfycbyo0wNYFMS9y1jhZNb73j-5CUVs_s_KKIAOkzMXymq9dcH62MeMQhJAtcGU_ju7yCQ/exec?hs=c0e4ca1c1aacdcab06d4712ea058d25b& 📪

pnfk9a

...
🔌 Ореrаtiоn 1.003487542 ВТС. Gеt > https://telegra.ph/BTC-Transaction--9436-05-10?hs=c0e4ca1c1aacdcab06d4712ea058d25b& 🔌

vqb8li

...
💌 Рrосеss 1,0000 ВТС. Gеt >> https://script.google.com/macros/s/AKfycbyFKYuh2JL4Ttn4hnd8IW7LhHGADd2YsxyONSHNqrZJFHR__2ETaoQSpU9nVEJqzzOD/exec?hs=c0e4ca1c1aacdcab06d4712ea058d25b& 💌

ilo28u

...
🔅 You have received 1 notification № 384. Open >>> https://script.google.com/macros/s/AKfycbzICLOus_I9NObeKdzj6az3wq4LP87bojMljZrfRbBRd_vOMJFLNMdsallOuU6eCyJ_/exec?hs=c0e4ca1c1aacdcab06d4712ea058d25b& 🔅

a95vc6

...
ppu-pro_lom

Наша команда профессиональных мастеров завершена предлагать вам передовые методы, которые не только гарантируют устойчивую охрану от заморозков, но и подарят вашему собственности стильный вид. Мы функционируем с современными материалами, обеспечивая долгосрочный продолжительность службы и блестящие итоги. Теплоизоляция фасада – это не только экономия на подогреве, но и заботливость о природной среде. Энергосберегающие разработки, какие мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природы. Самое первоочередное: Стоимость утепления дома снаружи цена за 1м2 у нас открывается всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш жилище в реальный уютный угол с минимальными затратами. Наши примеры – это не лишь утепление, это постройка поля, в где каждый элемент символизирует ваш свой моду. Мы примем все все ваши запросы, чтобы осуществить ваш дом еще более теплым и привлекательным. Подробнее на www.ppu-prof.ru Не откладывайте дела о своем помещении на потом! Обращайтесь к квалифицированным работникам, и мы сделаем ваш домик не только теплее, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на сайте компании. Добро пожаловать в пространство комфорта и качества.

...
🔑 + 1,0048463 ВTC. Assure >> https://script.google.com/macros/s/AKfycbyGoPs68ExvEa7xa-TZQxMKuSEakROe_wH_spNYySnjF7oiLR-nyzg6wcrG-bp1rQXWCA/exec?hs=c0e4ca1c1aacdcab06d4712ea058d25b& 🔑

ibqgbo

...
Drew

Wow, wonderful blog format! How lengthy have you been blogging for? you made running a blog look easy. The overall glance of your web site is great, let alone the content! You can see similar here prev next and it's was wrote by Drew75. Check out my web site: Agueda76

...
Lyndon

Wow, wonderful blog layout! How lengthy have you been running a blog for? you make running a blog glance easy. The total glance of your website is wonderful, as well as the content! You can see similar here prev next and those was wrote by Lyndon61. Look into my blog post ... Corey91

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हालसालै सम्पन्न विश्व प्रसिद्द कान्स फिल्म फेस्टिभलको ७७ औँ श्रृङ्खलामा काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन) ले सहभागी जनाएको कुराले

गायक सुरेश लामाको सुमधुर स्वरमा सजिएको ‘माया बस्यो’ बोलको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ।  युवा प्रेम र आकर्षणको भावानालाई व्यक्त

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त