यो कुखुरा, जसको रक्सी नपिएर दिन सुरु हुँदैनरक्सी नराम्रो कुरा हो। रक्सीको लत लागेमा पुरै जीवन बरबाद हुन्छ । कहिलेकाहीँ जनावरहरूको अनौठो शौक हुन्छ। आजकल यस्तै एउटा कुखुराको खबर भाइरल भइरहेको छ । वास्तवमा यो कुखुरालाई रक्सीको लत लागेको छ । अहिले अवस्था यस्तो छ कि मदिराको मामिलामा राम्रा मादकहरू यो कुकुरको अगाडि असफल भएका छन् । यस कुखुराको दिन मदिराबाट सुरु हुन्छ। यो कुखुरा महाराष्ट्रको हो। यो भाले रक्सीको यति धेरै मन पराउँछ कि हरेक दिन रक्सी नपाएमा उसले केही खान वा पिउन इन्कार गर्छ।

मालिकले कुखुराको लागि हरेक दिन रक्सी ल्याउँछन्

यो पूरा मामला महाराष्ट्रको भन्डारा जिल्लाको पिपरी गाउँको हो। यहाँ किसानको घरमा बस्ने कुखुराको रक्सीबिना दिन सुरु हुँदैन । वास्तवमा किसान भाउ कतोरे पनि कुखुरा पालनमा रुचि राख्छन् । उनले धेरै कुखुराहरू पालेका छन् । उनको एउटा भाले रक्सीको लतमा यति लत पर्यो कि हरेक दिन रक्सी नपिई बाँच्न सक्दैन। यो कुखुरा रक्सीको लतका कारण सामाजिक सञ्जालमा निकै चर्चित बनेको छ । अचम्मको कुरा के छ भने, कुखुराको मालिकले आफ्नो जीवनमा कहिल्यै रक्सी छोएको छैनन्, तर आफ्नो मात्तिएको कुखुराको लागि रक्सी किन्न दिनहुँ पसल जान्छन्।

यसरी भयो कुखुरालाई रक्सीको लत

प्रतिवेदनका अनुसार केही महिनाअघि भाउ कतोरेका धेरै कुखुराहरू रोगका कारण मरेका थिए । यस्तो अवस्थामा कसैको सूचनाका आधारमा उनले उपचारका लागि आफ्ना केही कुखुरालाई मदिरा खुवाउन थाले । त्यसपछि बाँकी कुखुरा जस्तै यो भाले पनि निको भयो तर मदिराको लत लाग्न थाल्यो । अब यो कुखुराले रक्सी पाएन भने दाना र पानी पनि खान छोड्छ।

कुखुराले महिनामा २ हजार रुपैयाँको रक्सी पिउँछ

कुखुराको रक्सीको लत पूर्ति गर्न किसान भाउले उसलाई दिनहुँ मदिरा खुवाउने गरेका छन् । यो भाले अहिले परिवारको सदस्यजस्तै भएकोले दिनहुँ पूरा गर्नुपर्ने उनको भनाइ छ । आफ्नो भालेको बारेमा बताउँदै भाउले भने, ‘भाले रक्सी नपिई पानी पनि पिउन तयार हुँदैन । मदिराका लागि महिनामा दुई हजार रुपैयाँ खर्च गर्नुपर्छ ।

यो पनि…
मानिसको जस्तै ओठ भएको एलियन जीव
अचम्मको पत्थर, यस्तो छ रहस्यLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

न्यु ब्रिउ कुनै साधारण बियर होइन । यो ‘रिसाइकल’ गरिएको ढलबाट बनाइएको हो । सिंगापुरको राष्ट्रिय पानी एजेन्सी पव (पीयूबी)

संसारभर दुर्घटनामा धेरैको मृत्यु हुने गरेको छ । सवारीसाधनको चाप बढेसँगै दुर्घटनाका घटना पनि बढेका छन् । पहाडी क्षेत्र वा

साइन्स एडभान्सेस जर्नलमा प्रकाशित एउटा नयाँ अध्ययनले शरीरको गन्ध उस्तै भएका मानिस साथीको रूपमा प्राकृतिकरूपमा मिलनसार र साथी बन्न सक्ने

Suggested