सानो तर सुन्दर घरघर सानो होस् वा ठुलो होस्, आफ्नै होस् वा भाडामा लिइएको होस्, राम्रोसँग सजाइयो भने धेरै राम्रो देखिन्छ । यस्ता छन् घर सजाउने केही सजिलो उपाय :

फर्निचर व्यवस्थित गर्नुहोस्

फर्निचरले कुनै पनि घरमा महत्त्वपूर्ण स्थान ओगटेको छ। तर हरेक पटक फर्निचर परिवर्तन गर्न सम्भव छैन, तर यदि आफ्नो घर परिवर्तन गर्न चाहनुहुन्छ भने, आफ्नो घरको ठाउँ अनुसार यसलाई व्यवस्थित गर्नुहोस्। फर्निचर लाई उज्यालो रङ्ग दिएर नयाँ रूप दिन सक्नुहुन्छ। यो सानो परिवर्तनले तपाईंको घरको सम्पूर्ण रूप परिवर्तन गर्नेछ।

हरियाली बनाउनुहोस्

घरमा हरियाली छ भने पुरै घर सुन्दर देखिन्छ । बिरुवाको मद्दतले घर सजाउनुका धेरै फाइदाहरू छन्। तिनीहरू तपाईंको स्वास्थ्यको लागि पनि राम्रो छन्। तपाईं धेरै तरिकामा आफ्नो घरमा हरियाली थप्न सक्नुहुन्छ। यदि तपाईं चाहनुहुन्छ भने, कुनै एक भित्तामा बिरुवा राखेर यसलाई नयाँ रूप दिनुहोस् । यदि तपाईंको घर सानो छ भने तपाईं ह्याङ्गिङ प्लान्टिङको मद्दत पनि लिन सक्नुहुन्छ। घरमा यस्ता बिरुवाहरू राख्ने प्रयास गर्नुहोस् जुन तपाईंको लागि भान्सा कोठामा पनि उपयोगी हुन सक्छ र हावा शुद्ध हुन सक्छ।

पर्खाललाई नयाँ आकार दिनुहोस्

कोठाका पर्खालहरू तपाईंको सम्पूर्ण कोठाको गौरव हुन्। यसलाई परिवर्तन गर्दा कोठा जीवन्त बनाउँछ। तपाईं यसलाई धेरै तरिकामा नयाँ रूप दिन सक्नुहुन्छ। तपाईं भित्ताको रङ्ग परिवर्तन गर्नुहोस् वा आजकल थ्रिडी भित्ता डिजाइनको चलन छ जसले कोठालाई वास्तविक रूप दिन्छ। यति मात्र होइन, तपाईंले भित्तामा तस्बिरहरू वा आफ्नै हातले डिजाइन गरेको कुनै पनि सजावटी टुक्रा पनि आफ्नो कोठाको सौन्दर्य बढाउन सक्नुहुन्छ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

कहिलेकाहीँ यस्ता वस्तुहरू किचन क्याबिनेटमा पनि राखिन्छन्। जसलाई घरको सजावटका लागि पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ । यसबाट तपाईं आफ्नो घर

साउन महिना सुरु भएको छ । मान्यता अनुसार यो महिना भगवान् शिवको प्रिय महिना हो । हिन्दु धर्मका अनुसार भगवान्

श्रावण महिना सुरु भएको छ । यस महिनामा मानिसहरूले शिवलाई कृपा गरी उनको आशीर्वाद लिन्छन्। शिवलाई श्रावण महिना निकै प्रिय

खानाको स्वाद र सुगन्ध बढाउन धेरैजसो हरियो धनियाँको पात प्रयोग गरिन्छ। यस्ता धेरै परिकारहरू छन् जसमा हरियो धनियाँ नराख्दा अधुरो

Suggested