घर सजाउने सजिलो तरिकाघर सजाउने रहर त कसलाई पो हुँदैन र ? घरलाई सफा, चिटिक्क, मिलेका फर्निचर, आकर्षक सजावट बनाउनु सबैको रहर हुन्छ । तर यो रहरलाई पूरा गर्न खर्च पनि हुन्छ । घर सजाउनका लागि समय र पैसा दुवै चाहिन्छ । त्यस्तैमा एक हो घरको सजावट । तर, यी कुराहरूमा ध्यान दिनुभयो भने घर सजाउने तपाईंको रहर पूरा गर्न सक्नुहुनेछ ।

प्लेटको प्रयोग

प्लेटको प्रयोग खाना खानुबाहेक घरको भित्ताहरू सजाउनका लागि पनि गर्न सक्छौँ । घरमा भएका प्लेटहरूलाई स्ट्यान्ड अथवा स्टोरमा थन्काउनुभन्दा घरको खाली भित्तामा वायर प्लेट ह्याङ्गरको सहायताले टाँग्न सकिन्छ । तपाईंको सानो मेहनतले घरको खाली भित्ता सुन्दर र आकर्षक देखिन्छ ।

बिरुवाको प्रयोग

प्राकृतिक कुराले सबैलाई लोभ्याउँछ । घरमा विभिन्न किसिमका रुखविरुवाले सजावट गर्न सकिन्छ, जसले घरलाई आकर्षक त देखाउँछ नै तपाईंको स्वस्थको लागि पनि लाभदायक हुन्छ ।

भित्तामा पेन्टिङ

आफ्नो घरको भित्तामा विभिन्न किसिमका डिजाइन बनाउन सक्नुहुन्छ । डिजाइन बनाउने भनेर घरको सबै भित्तामा बुट्टाहरू राख्नु हुँदैन । यसले कोठा झन् फोहोर देखिन्छ । त्यसैले घरको कुनै एक अथवा दुई वटा भित्ताहरूमा मात्र हल्का डिजाइन बनाउनुपर्छ । यसले तपाईंको घरलाई आकर्षक बनाउँछ ।

बत्तीको प्रयोग

घरमा आवश्यक अनुसार बत्ती राख्नुपर्छ । आवश्यकभन्दा बढी अथवा कम बत्तीले घरको सुन्दरतामा नकारात्मक असर पुर्याउँछ । तपाईं थाकेर आउँदा आराम गर्ने ठाउँको बत्तीले आँखालाई शान्ति दिने हुनुपर्छ । त्यसैले बत्तीको प्रयोग सोचेर गर्नुस् ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावट...
यस्ता छन् घर सजाउने सजिलो तरिका - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] आउनुभएको छ, यस लेखमा म तपाईँलाई आफ्नो घर सजाउने सजिलो तरिका बताउन गइरहेको छु, जसलाई अपनाएर तपाई […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

काजु स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । सबैलाई मन पर्छ। तर यो मुद्रास्फीतिको युगमा यसलाई किन्न त्यति सजिलो छैन। किनकि

के तपाईँको पनि सानो घर छ र तपाई आफ्नो घरलाई सुन्दर बनाउन चाहनुहुन्छ ? त्यसो भए तपाई सही ठाउँमा आउनुभएको

प्रायः हामी घरका पुराना चीजहरू पालिदिन्छौँ वा घरको कुनै कुनामा राख्छौँ। तर तपाई थोरै क्रिएटिभ हुनुहुन्छ र केही नयाँ गर्ने

घर तपाईँको व्यक्तित्वको दर्पण हो किनकि यसले तपाईँको मनपर्ने र मन नपर्नेलाई स्पष्ट रूपमा प्रतिबिम्बित गर्दछ। वास्तवमा जसलाई कुनै पनि

Suggested