काखीको कालोपनलाई हटाउने घरेलु उपायगर्मीको मौसम आउँदा महिलाहरू सर्ट र स्लिभलेस लगाउन रुचाउँछन् । तर धेरै महिलाहरू अन्डरआर्म (काखी)को कालोपनका कारण स्लिभलेस लगाउन हिचकिचाउँछन् । यदि, तपाईं पनि तीमध्ये एक हुनुहुन्छ भने, केही उपायको मद्दतले यसबाट छुटकारा पाउन सक्नुहुन्छ ।

सरसफाइको अभाव, कपाल हटाउने क्रिम र गलत सेभिङ विधिका कारण हात मुनि कालो हुने गर्छ । केही यस्ता उपायहरू, जसले पक्कै पनि तपाईंलाई अन्डरआर्महरूको यो पिग्मेन्टेसन हटाउन मद्दत गर्न सक्छ ।

स्क्रब गर्ने

छालामा भएको मृत छालालाई हटाउनु धेरै महत्त्वपूर्ण कुरा हो । पसिना, फोहोर र मृत छालाको तहहरू तल हातमा जम्मा हुन्छ । यसलाई सफा गर्न स्क्रब प्रयोग गर्नुहोस । बडी स्क्रबको प्रयोग गरेरे अन्डरआर्महरू सफा गर्नुहोस् । यसका साथै क्लिन्जरको सहायताले सफा गर्न सक्नुहुन्छ । हप्तामा दुई पटक हातमुनिको छालालाई एक्सफोलिएट गर्नाले केही दिनमै फरक देखिनेछ ।

रौँ सफा गर्ने सही तरिका

आफ्नो अन्डरआर्म्सको कपाल सफा गर्न सेभिङ गर्नुहुन्छ । त्यसपछि छालामा कालोपन हुनेछ । तर, सेभिङ गर्नुअघि र पछि साबुन वा सेभिङ क्रिम प्रयोग गर्नुपर्छ यसले छालाको जलन कम गर्छ । साथै, आफ्टर सेभ मोइस्चराइजरको मद्दतले छालालाई जोगाउन सकिन्छ ।

सही डिओडोरेन्ट छनोट गर्ने

अन्डरआर्म्स कालो हुनुको कारण कहिलेकाहीँ डिओडोरेन्टले पनि हुन सक्छ । त्यसैले, सधैं अल्कोहल मुक्त र सुरक्षित सुगन्धको प्रयोग गर्नुहोस् । यसो गर्दा काखको छालामा नराम्रो असर पर्दैन । यसका साथै केही उपायको सहायताले पनि कालोपन हटाउन सकिन्छ ।

यो पनि…
जिन्सको साथमा लगाउनुहोस् यी स्टाइलिस टप
पुरुषका लागि ह्याडसम टिप्स...
मेकअप गर्नुअघि यी कुरामा ध्यान दिनुहोस् - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] हुँदैन । मेकअप गर्नुअघि अनुहारमा मोइस्चराइजर लगाएर यसलाई सामान्य बनाउनुहोस् । […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

बढ्दो उमेरको प्रभाव छालामा स्पष्ट आउन थाल्छ । योबाट बच्नका लागि मानिसहरू धेरै प्रयास गर्छन् । पार्लरमा पैसा खर्च गर्छन्,

लसुन हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । लसुन स्वस्थ शरीर र छालाको लागि धेरै उपयोगी हुन्छ । तपाईंले आफ्नो

महिला आफ्नो सुन्दरता प्रति बढी संवेदनशील हुन्छन् । तर महिलाको तुलनामा पुरुषले फेसनमा खासै चासो दिँदैनन् । अझ कतिपय पुरुष

कपाल झर्ने, चाया हुने या चिपचिप पन हुने, हाँगा फाट्ने, सँगै कपाल वेट लेस हुने लगायतको समस्या गर्मी मौसममा आउने

Suggested