११ वर्षीया बालिकाले बच्चा जन्माएपछि !अहिले बेलायतको एउटा समाचार अत्याधिक भाइरल बनिरहेको छ । त्यहाँ एक ११ वर्षीया बालिकाले बच्चा जन्माएकी छन् । यससँगै उनी बेलायतमा सबैभन्दा कम उमेरमा आमा बनेकी छन् ।

यो समाचार सुनेर विश्वभरका मानिसहरु अचम्मित भएका छन् । यी बालिका १० वर्षको उमेरमा गर्भवती भएको रिपोर्टमा जनाइएको छ । करिव ३० हप्ता गर्भधारण गरेपछि उनले बच्चा जन्माएकी हुन् । अहिले आमा र बच्चा दुवै जना पूर्णरुपमा स्वस्थ छन् । जब यो कुरा बालिकाका आमाबुबालाई थाहा भयो, तब उनीहरुले यसको विश्वासै गर्न सकेनन् ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

डाक्टरले यो खबरको पुष्टि गरेपछि उनीहरु अचम्मित भएका थिए । यो घटनाको बारेमा डाक्टर क्यारल कूपरले यो उमेरमा आमा बन्दा गर्भ भित्रको बच्चाको तौल बोक्ने कुरामा असर गर्दछ । साथै शरीर भित्र हर्मोन्समा नकारात्मक असर पर्दछ । यसले यौवनको अवस्थालाई पनि चाँडै ल्याउँछ । वर्ष २००६ मा भी टेरेसा मिडल्टन नामक १२ वर्षीया बालिका आमा बनेकी थिइन् ।

त्यसपछि २०१४ मा एक १२ वर्षीया बालिकाले बच्चा जन्माएकी थिइन् । यी दुवै घटना बेलायतका हुन् । सबैभन्दा कम उमेरमा आमा बनेको रेकर्ड पेरुकी एक बालिका लीना मदीनाको नाममा छ । उनी ५ वर्षको उमेरमा आमा बनेकी थिइन् ।Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

जीवित सर्पले डसेर मानिस को मृत्यु भएको घटना त नेपालमा थुप्रै छन् । तर, मृत सर्पले टोकेर मृत्यु भएको घटना

यौनका विषयमा विश्वका हरेक देशहरुको आ–आफ्नै मान्यता, धारणा, परम्परा तथा कानून छन् । कुनै देश यौनका विषयमा निकै खुला छन्

के तपाईले हवाइजहाजमा यात्रा गर्नुभएको छ ? यदि छैन भने फिल्म वा ब्लगमा कसैले यात्रा गरेको देख्नुभएकै होला । यसमा

पोखरा महानगरपालिका—२१ फेदीपाटनका मुक्ति पौडेल कात्तिकको अन्तिममा ब्याउनुपर्ने गाईले छ महिनाअघि नब्याउँदै दूध दिन थालेपछि दङ्ग छन् । विसं २०७७