सबैभन्दा विषालु माछायसले कुल्चने व्यक्तिलाई अति तीव्र रूपमा विष शरीरभित्र प्रवाह गर्छ । यो माछाले छोडेको विषको उपचार केही समयमा नभएमा मानिसको मृत्युसमेत हुन्छ ।

माछा त धेरै मानिसको प्रिय खानेकुरा नै हो । विश्वमा सर्वाधिक खाने गरेको मासुजन्य परिकारमा समुद्रकै माछा हुने गर्छ । यही समुद्रमा पाइने माछाहरूमा स्टोन फिसलाई सर्वाधिक विषालु माछा मानिन्छ । एसिया र अफ्रिका जोड्ने लाल सागरमा यो माछा बढी मात्रामा पाइन्छ ।

ढुङ्गाको रंगमा पाईने यो माछाका पनि विभिन्न प्रजाति छन् । यसको रंग र बनावटका कारण यो माछालाई मानिसले समुद्रमा हत्तपत्त चिन्न सक्दैनन् । समुद्रको गहिराइमा पुग्ने व्यक्तिहरू ढुंगा ठानेर टेक्ने क्रममा यो माछालाई कुल्चने गर्छन् ।

यसरी यो माछालाई कुल्चदा यसको बाहिरी आवरण निकै साह्रो समेत हुने गर्छ । यसरी कुल्चदा यसले कुल्चने व्यक्तिलाई अति तीव्र रूपमा विष शरीरभित्र प्रवाह गर्छ । यो माछाले छोडेको विषको उपचार केही समयमा नभएमा मानिसको मृत्युसमेत हुन्छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

हामीले देखेको हरेक जीवजन्तुहरुको आ-आफ्नै विशेषता हुन्छ । खरायो पनि यिनै मध्येको एक हो । खरायो धर्तीमा पाइने एक सुन्दर

आमरुपमा पनि एक परिवार चलाउनको लागि बजेटको आवश्य पर्छ । त्यहि अनुसार मानिसले घरमा वार्षिक यतिको बजेट लाग्छ भन्ने अनुमान

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

कोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन्