चीनमा प्रयोग भएका मास्कबाट सडक बनाइनेकोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन् । यही कुरालाई ध्यानमा राखी चीनले प्रयोग भएका फेस मास्कलाई सडक बनाउन प्रयोग गर्न सकिने जनाएको छ ।
यसरी सडक बनाउँदा दुइटा फाइदा हुने जनाएको छ । पहिलो, फोहोर व्यवस्थापन गर्न सजिलो हुन्छ, दोस्रो यसबाट सडक बनाउन सकिन्छ । करिब ३० लाख प्रयोगविहीन मास्कले दुई लेनको एक किलोमिटर सडक बन्छ । साथै, यसले ९३ टन फोहोर डाम्पिङ साइटमा जानबाट रोकिन्छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

हामीले देखेको हरेक जीवजन्तुहरुको आ-आफ्नै विशेषता हुन्छ । खरायो पनि यिनै मध्येको एक हो । खरायो धर्तीमा पाइने एक सुन्दर

आमरुपमा पनि एक परिवार चलाउनको लागि बजेटको आवश्य पर्छ । त्यहि अनुसार मानिसले घरमा वार्षिक यतिको बजेट लाग्छ भन्ने अनुमान

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

बेलायतका एक व्यक्तिले अनलाइनबाट स्याउ अर्डर गरे । तर जब डेलिभरी भयो, तब खोलेर हेर्दा बक्समा एप्पलको आइफोन देखियो ।