यस कारण सस्तोमा पनि आईफोन किन्न कोही तयार छैनन्आईफोन मानिसहरूको लागि स्ट्याटस सिम्बल बनेको छ । मानिसहरू यसको नयाँ मोडल सार्वजनिक हुने प्रतीक्षामा छन् । आईफोनको नयाँ मोडल सार्वजनिक हुने बित्तिकै मानिसहरू यसलाई किन्न हतारिन्छन् । आईफोन धेरै महँगो हुन्छ, तर पनि मानिसहरू यसलाई किन्न पैसा खर्च गर्न तयार छन्। हालै आईफोन सिरिज १४ लन्च गरिएको छ। आईफोन १४ किन्ने मानिसमा धेरै क्रेज छ तर यस पटक चीनको बजारमा अर्कै दृश्य देखिएको छ । त्यहाँ फुटपाथमा आई फोन १४ छ तर अझै पनि कुनै खरिदकर्ता छैन।

खरिदकर्ताहरू फेला पार्न सकिएन

यस पटक पनि चीनमा नयाँ मोडलको आईफोन सार्वजनिक भएपछि त्यसको कालोबजारी र महँगो मूल्यमा बिक्री गर्ने व्यवसायले गति लिन थालेको छ । तर, चीनमा आईफोन १४ को कालोबजारी गर्नेहरूलाई यस पटक ठूलो झट्का लागेको छ । कालोबजारी कर्ताहरू सुटकेसमा आई फोन मोडेलहरू लिएर सडकमा बसिरहेका छन्। तर फोन किन्न कोही तयार छैनन् ।

आईफोन १४ फुटपाथमा बिक्री भएको देखियो

जुन वस्तुको माग बढी हुन्छ, त्यसको कालोबजारी सुरु हुन्छ । मानिसहरूले यी चीजहरूको स्टक लिन्छन् र तिनीहरूलाई महँगो मूल्यमा बेच्छन्। मानिसहरूले पनि आईफोन किन्न धेरै पैसा तिर्छन्। आई फोनका लागि पटक पटक मृगौला बेचेको समाचार आएको छ । त्यसैगरी, यस पटक कालोबजारी गर्नेहरूले आधिकारिक लन्च मूल्यभन्दा कम मूल्यमा बेच्नु परेको छ । चिनियाँ सामाजिक सञ्जालमा यससँग सम्बन्धित तस्बिर भाइरल भइरहेका छन्, जसमा कालोबजारीको आसमा फोन किनेका मानिसहरू अहिले फुटपाथमा बेचेको देखिएका छन् ।

यस कारण जनताले किन्ने गरेका छैनन्

साउथ चाइना मर्निङ पोस्टको रिपोर्टका अनुसार यस पटक चीनका जनताले आईफोन १४ को आधारभूत मोडल मन पराएका छैनन् । यहाँ आईफोन १४ प्रोको मात्र माग बढी छ। यस्तो अवस्थामा आईफोन १४ को आधारभूत मोडलको स्टक गर्नेहरूले घाटा बेहोर्नुपरेको छ । यससँगै बजारमा मन्दी आउनेमा पनि मानिसहरू आशंकामा रहेकाले पुरानो संस्करणबाट सन्तुष्ट छन् । अहिले ११ हजार घाटामा पनि बेच्न तयार छन् ।

यो पनि…
इन्टरनेटमा सर्वाधिक खोजिने गाउँ
जहाँ पुरुषत्व प्रमाणित गर्न पुरुषले गर्नुपर्छ यस्तो कामLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

मानव सभ्यताको विकास करोडौँ वर्ष पुरानो हो। आज तपाईँ हामीले देखेको सभ्यता धेरै प्रगतिशील र उन्नत छ, तर करोडौँ वर्ष

घरबाहिर निस्कँदा ताला लगाउन बिर्सनुहुन्न । किनभने यसो गर्दा हामीमा सधैँ चोरीको डर हुन्छ। यति मात्र होइन, चोरहरूले घरको ताला

संसारमा हरेक धर्म र जातका आ–आफ्नै संस्कृति छन् । भारतमा पनि विभिन्न संस्कृतिका मानिसहरू बस्छन्। उनीहरूको वेशभूषा, खानपिन र आस्था

एक साउदी पुरुषले आफ्नो ४३ वर्षको अवधिमा विभिन्न महिलासँग ५३ पटक विवाह गरेको बताएका छन् । उनी व्यक्तिगत रुपमा खुसीभन्दा

Suggested