पुरानो टूथब्रस यसरी प्रयोग गर्नुहोस्हाम्रो घरमा यस्ता धेरै वस्तुहरू छन् जुन समयको साथमा फिक्का हुँदै जान्छ, तर यसको मतलब यो होइन कि तिनीहरू बेकार भएका छन् र अब प्रयोग गर्न सकिँदैन। उदाहरणका लागि, टूथब्रस लियौँ। दाँत स्वस्थ राख्न हामीले प्रयोग गर्ने टूथब्रस कम्तीमा पनि हरेक तीन महिनामा नियमित रूपमा फेर्नुपर्ने दाँत विशेषज्ञहरू बताउँछन्। नयाँ टूथब्रस किन्दा पुरानो टूथब्रसलाई के गर्ने ? धेरैले पुराना टुथब्रसलाई फाल्छन् । तर के तपाईंलाई थाहा छ यी पुराना टूथब्रशहरू कति उपयोगी छन्

तपाईं पुरानो टूथब्रश यसरी प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ :

यदि तपाईंको टूथब्रस छिट्टै बिग्रिएको छ र यसको फाइबर निस्कन थालेको छ भने त्यसलाई फ्याँक्नु पर्दैन। तपाईंले यो टूथब्रशलाई घरको कठिन र जटिल ठाउँहरू सफा गर्न र अन्य धेरै कामहरूमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

नङ सफा गर्न

सफा र बलियो नङले सौन्दर्य पनि बढाउँछ। तर यसका लागि नङ नियमित रूपमा सफा गर्नुपर्छ । नङ मुनि क्युटिकल्स बढ्दा वा नङमा फोहोर जम्मा हुँदा स्वास्थ्य बिग्रने खतरा हुन्छ । यसले तपाईंको नङलाई फोहोर र अप्ठ्यारो पनि बनाउँछ। यसका लागि दैनिक नुहाउँदा आफ्नो नङ सफा गर्न टूथब्रश प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

गहना सफा गर्न

सुन र चाँदीका गहना धेरै महँगो र नाजुक छन्। गहना नियमित रूपमा लगाउँदा वा नलगाइएमा कालो हुन्छ। तिनीहरूमा फोहोर र धूलो लाग्छ । यसका लागि तपाईंले सधैँ पुरानो टूथब्रशले सफा गर्न सक्नुहुन्छ। यसका लागि टूथब्रशलाई मनतातो पानीमा भिजाउनुहोस्, त्यसपछि गहना स्क्रब गर्नुहोस् र सफा गर्नुहोस्।

कपाल रङ्गाउन

यदि तपाईंसँग नयाँ ब्रस किन्नको लागि समय छैन भने, तपाईं यसको लागि टूथब्रश प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। यस ब्रसको सहायताले तपाईं आई ब्रोमा र कुनाको छेउमा छोटो कपाललाई सहज रूपमा रङ्गाउन सक्नुहुन्छ।

किबोर्ड सफा गर्न

कम्प्युटर वा ल्यापटप दिनभर चलाइरहने हो भने बाहिरी वातावरणको सम्पर्कमा आउँदा किबोर्डमा धुलो र फोहोर जम्मा हुन्छ । यदि तपाईं प्रत्येक दुई दिनमा किबोर्ड सफा गर्नुहुन्छ भने, यो धेरै फोहोर हुनेछैन। किबोर्डको कडा क्षेत्रहरू सफा गर्न तपाईं घरमा पुरानो टूथब्रश प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

कहिलेकाहीँ यस्ता वस्तुहरू किचन क्याबिनेटमा पनि राखिन्छन्। जसलाई घरको सजावटका लागि पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ । यसबाट तपाईं आफ्नो घर

साउन महिना सुरु भएको छ । मान्यता अनुसार यो महिना भगवान् शिवको प्रिय महिना हो । हिन्दु धर्मका अनुसार भगवान्

श्रावण महिना सुरु भएको छ । यस महिनामा मानिसहरूले शिवलाई कृपा गरी उनको आशीर्वाद लिन्छन्। शिवलाई श्रावण महिना निकै प्रिय

खानाको स्वाद र सुगन्ध बढाउन धेरैजसो हरियो धनियाँको पात प्रयोग गरिन्छ। यस्ता धेरै परिकारहरू छन् जसमा हरियो धनियाँ नराख्दा अधुरो

Suggested