सिसाका टुक्राहरू सावधानीपूर्वक यसरी सफा गर्नुहोस्आजकल प्राय घरमा काँचका भाँडाहरू हुन्छन्, त्यी जुनसुकै बेला फुट्न सक्छ। यदि काँच रङ्गिन छ भने पारदर्शी सिसा भन्दा सफा गर्न अलि सजिलो हुन्छ, किनभने यसको टुक्रा सजिलै देखिने हुन्छ । तर काँच पारदर्शी अर्थात् सेतो छ भने यसलाई सफा गर्न अलि गाह्रो हुन्छ। सिसाका टुक्रा ठुला भएमा सजिलै उठाएर बाहिर फाल्न सकिन्छ तर सानो भए भुईँ वा कार्पेटबाट उठाउन निकै गाह्रो हुन्छ ।

सिसा वा गिलास भाँचेपछि प्रायः हुन्छ । विशेष गरी यदि तपाईं घरमा साना बच्चाहरू वा घरपालुवा जनावरहरू छन् भने यसको साना टुक्राहरूले हात र खुट्टामा चोट पुर्याउन सक्छ । टुटेको सिसाका टुक्राहरूलाई ध्यानपूर्वक र सजिलैसँग सफा गर्ने केही उपायहरू छन्ः

पन्जा र चप्पल लगाउनुहोस्

सिसा भाँच्नु सामान्य कुरा हो तर यो बिझेपछि हुने पीडालाई बेवास्ता गर्न सकिँदैन । सबैभन्दा पहिले, आफैलाई सुरक्षित गर्नुहोस् ताकि तपाईंले भाँचिएको गिलास सफा गर्दा हातमा पन्जा र चप्पल लगाउनुहोस् । त्यसपछि मात्र सिसाका टुक्राहरू उठाउनुहोस्।

पहिले ठुला टुक्राहरू उठाउनुहोस्

सिसा फुट्दा साना–ठुला धेरै टुक्राहरू खस्छन्। जहिले पनि पहिले ठुला टुक्राहरू उठाउनुहोस् र तिनीहरूलाई बाक्लो कागजमा राख्नुहोस्। त्यसपछि साना टुक्राहरू उठाउनुहोस् । यसका लागि, तपाईंले टुक्राहरूलाई झाडुको सहायताले फोहोरको ट्रेमा सार्नुहोस्। ब्रुमले गिलास सफा गरेपछि, झाडुलाई बाहिर झार्नुहोस् र फोहोरको ट्रेलाई पानीले धुनुहोस्।

उमालेको आलु

भाँचिएको गिलास सफा गर्न आलु पनि एक धेरै प्रभावकारी विकल्प हुन सक्छ। यसका लागि तपाईंले उमालेको आलु लिनु पर्छ। यसलाई दुई भागमा विभाजन गर्नुहोस्। सिसा फुटेको ठाउँ सफा गर्नुहोस्।

भ्याक्युम क्लिनर प्रयोग गर्नुहोस्

भ्याक्युम क्लिनरको मद्दतले सिसाका राम्रा र अदृश्य टुक्राहरू सफा गर्न सकिन्छ, तर याद गर्नुहोस् कि भाँचिएको गिलास सफा गरेपछि, ब्रस वा कपडाले भ्याक्युम क्लिनरलाई राम्ररी सफा गर्नुहोस्।

गिलो पिठो

काँचका टुक्राहरू गिलो पिठो वा आटाको मद्दतले सफा गर्न सकिन्छ। तपाईंले रोटीको टुक्रा वा आटाको बल राखेर काँचको टुक्रा भएको ठाउँमा सफा गर्नुहोस्। यसो गर्नाले त्यहाँ भएका काँचका टुक्राहरू टाँसिनेछन् र त्यो ठाउँ सफा हुनेछ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

हाम्रो घरमा यस्ता धेरै वस्तुहरू छन् जुन समयको साथमा फिक्का हुँदै जान्छ, तर यसको मतलब यो होइन कि तिनीहरू बेकार

भान्सा तपाईंको घरको सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण ठाउँ हो। भान्सा एउटा यस्तो ठाउँ हो जहाँ बिशेषगरि महिलाले आफ्नो अधिकांश समय बिताउँछन्। यस्तो

हामीले हाम्रो सुत्ने कोठामा सबैभन्दा धेरै आराम पाउँछौँ र कोठाको सजावट आफैँले गरेको भए अझ राम्रो महसुस हुन्छ। तपाईंले कम

घर सानो होस् वा ठुलो होस्, आफ्नै होस् वा भाडामा लिइएको होस्, राम्रोसँग सजाइयो भने धेरै राम्रो देखिन्छ । यस्ता

Suggested