संसारको खतरनाक टापु, मान्छे गएपछि फर्केर आउँदैनसंसारमा यस्ता धेरै ठाउँहरू छन्, जुन अन्य ठाउँहरूभन्दा अद्वितीय र फरक छन्। यी ठाउँहरूमध्ये एउटा यस्तो ठाउँ छ जहाँ मानिसले होइन सर्पले शासन गर्छ । यो ठाउँमा एक व्यक्तिको भ्रमण खतरा मुक्त छैन। यो ठाउँमा मान्छे गएको खण्डमा जिउँदै फर्केर आउँदैन भन्ने मान्यता छ ।

यो अनौठो र खतरनाक ठाउँ ब्राजिलमा अवस्थित छ। यो ठाउँको नाम स्न्याक आइल्याण्ड हो। यस ठाउँलाई टाढाबाट हेर्दा निकै सुन्दर देखिन्छ तर नजिक गएर हेर्दा निकै खतरनाक छ । यो टापुमा संसारका सबैभन्दा खतरनाक सर्पहरू बस्छन्।

यस टापुमा भाइपर प्रजातिका सर्प पाइन्छ। भाइपर प्रजातिका सर्पहरू पनि आकाशमा उड्छन्। यो सर्पको विष यति खतरनाक छ कि मान्छेको मासु पनि पग्लिन्छ । स्न्याक आइल्याण्डमा ४००० भन्दा बढी प्रजातिका सर्पहरू बस्छन्।

ब्राजिलको नौसेनाले यस ठाउँमा आम नागरिकको भ्रमणमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । यहाँ सर्पसँग सम्बन्धित विशेषज्ञहरू मात्र अनुसन्धान गर्न जान्छन्। तर, उनले तटीय क्षेत्रमा मात्रै अनुसन्धान गर्न अनुमति दिएका छन् । अहिलेसम्म टापुभित्र पस्ने साहस कसैले देखाएको छैन ।

यो पनि…
औँठाको छापजस्तै देखिने टापु
एउटा टापुमा एउटा मात्र घरLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

न्यु ब्रिउ कुनै साधारण बियर होइन । यो ‘रिसाइकल’ गरिएको ढलबाट बनाइएको हो । सिंगापुरको राष्ट्रिय पानी एजेन्सी पव (पीयूबी)

संसारभर दुर्घटनामा धेरैको मृत्यु हुने गरेको छ । सवारीसाधनको चाप बढेसँगै दुर्घटनाका घटना पनि बढेका छन् । पहाडी क्षेत्र वा

साइन्स एडभान्सेस जर्नलमा प्रकाशित एउटा नयाँ अध्ययनले शरीरको गन्ध उस्तै भएका मानिस साथीको रूपमा प्राकृतिकरूपमा मिलनसार र साथी बन्न सक्ने

Suggested