संसारको खतरनाक टापु, मान्छे गएपछि फर्केर आउँदैनसंसारमा यस्ता धेरै ठाउँहरू छन्, जुन अन्य ठाउँहरूभन्दा अद्वितीय र फरक छन्। यी ठाउँहरूमध्ये एउटा यस्तो ठाउँ छ जहाँ मानिसले होइन सर्पले शासन गर्छ । यो ठाउँमा एक व्यक्तिको भ्रमण खतरा मुक्त छैन। यो ठाउँमा मान्छे गएको खण्डमा जिउँदै फर्केर आउँदैन भन्ने मान्यता छ ।

यो अनौठो र खतरनाक ठाउँ ब्राजिलमा अवस्थित छ। यो ठाउँको नाम स्न्याक आइल्याण्ड हो। यस ठाउँलाई टाढाबाट हेर्दा निकै सुन्दर देखिन्छ तर नजिक गएर हेर्दा निकै खतरनाक छ । यो टापुमा संसारका सबैभन्दा खतरनाक सर्पहरू बस्छन्।

यस टापुमा भाइपर प्रजातिका सर्प पाइन्छ। भाइपर प्रजातिका सर्पहरू पनि आकाशमा उड्छन्। यो सर्पको विष यति खतरनाक छ कि मान्छेको मासु पनि पग्लिन्छ । स्न्याक आइल्याण्डमा ४००० भन्दा बढी प्रजातिका सर्पहरू बस्छन्।

ब्राजिलको नौसेनाले यस ठाउँमा आम नागरिकको भ्रमणमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । यहाँ सर्पसँग सम्बन्धित विशेषज्ञहरू मात्र अनुसन्धान गर्न जान्छन्। तर, उनले तटीय क्षेत्रमा मात्रै अनुसन्धान गर्न अनुमति दिएका छन् । अहिलेसम्म टापुभित्र पस्ने साहस कसैले देखाएको छैन ।

यो पनि…
औँठाको छापजस्तै देखिने टापु
एउटा टापुमा एउटा मात्र घरLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

तपाईँले आजसम्म धेरै पानीका स्रोतहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। धेरै पानी स्रोतहरूको आफ्नै कथा छ। कुनै जल कुण्ड आफ्नो श्रापको

यस धर्तीमा यस्ता रहस्य छन्, जसको बारेमा वैज्ञानिकले पनि आजसम्म पत्ता लगाउन सकेका छैनन् । संसारभरका नदी र तालहरूमा धेरै

अहिलेको विश्वमा मानिसले पाइला नराखेका ठाउँहरू प्राय छैनन् । तर पहिले यस्तो थिएन । पहिलेका मानिस र अहिलेका मानिसलाई तुलना

संसारमा अचम्मका कुराहरू घट्ने गर्छ । आज हामी तपाईँलाई यस्तो अचम्मको ठाउँको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा

Suggested