बनारसी सारीलाई यसरी लगाउँदा स्लिम देखिन्छचाडपर्व होस् वा विवाह समारोह, बनारसी रेसम सारीले तपाईंलाई हरेक अवसरमा उत्कृष्ट लुक दिन सक्छ। तर बनारसी रेसमी सारी लगाउने कुरा आउँदा धेरै महिलाले रेसमको सारीमा मोटो देखिन्छन् भन्ने गुनासो गर्छन्।

यद्यपि, रेसमको सारी राम्रोसँग लगाउनाले तपाईंलाई धेरै सुन्दर लुक दिन सक्छ।

चरण–१

सबैभन्दा पहिले जान्नुहोस् कि तपाईंले सिल्क सारीको साथ साटिन पेटीकोट कहिल्यै प्रयोग गर्नु हुँदैन। सधैँ सुती कपडाको पेटीकोटमा रेसम सारी लगाउनुहोस्। वास्तवमा, सिलिकको सारी साटनको पेटीकोटमा चिप्लिएर खुल्छ कि भन्ने डर हुन्छ ।

चरण–२

यसपछि तपाईंले सारीसँग बेसिक टुकिन गर्नुपर्छ। यस अवधिमा तपाईंले सारीलाई केही उचाइमा लगाइरहनुभएको छ भन्ने कुरामा ध्यान दिनुपर्छ। तपाईंले आधारभूत टुकिनको समयमा पेटीकोटमा एक पटक मात्र सारी बेर्नु पर्छ।

चरण–३

अब तपाईंले सारीको अगाडि प्लेटहरू बनाउनु पर्छ। यसका लागि पहिले पल्लाको भागलाई काँधमा राख्नुहोस्। अब कम्मरको दुवै छेउबाट पेटीकोटले सारीलाई पिन अप गर्नुहोस् र त्यसपछि साइड प्लेटहरू बनाउनुहोस्। तपाईंले ३–४ साइड प्लेटहरू बनाउनु पर्छ। यस पछि तपाईले अगाडिको प्लेटहरू बनाउनुहोस्। बनारसी सारीको अगाडिको प्लेट सधैँ मध्यम आकारको बनाउनुहोस्। अगाडि प्लेटहरू धेरै सानो बनाउनु पर्दैन।

चरण–४

अगाडि प्लेटहरू बनाएपछि, तपाईंले काँधको प्लेटहरू बनाउनु पर्छ। यदि तपाइँको पेट मोटो छ भने अलि फराकिलो काँध प्लेटहरू बनाउनु पर्छ। यदि तपाईं पातलो हुनुहुन्छ भने, तपाईंको काँधको प्लेटहरूको चौडाइ कम राख्न सक्नुहुन्छ।

चरण–५

तपाईंले गर्नुपर्ने अन्तिम कुरा भनेको तपाईंको अगाडि र काँधको प्लेटहरू सेट अप र पिन अप गर्नु हो। यदि तपाईंले आफ्नो साडी राम्रोसँग पिन गर्नुभयो भने यसको भोल्युम स्वतः कम हुनेछ र बनारसी साडीमा पनि तपाईं स्लिम देखिनुहुनेछ।

यो पनि…
जिन्सको साथमा लगाउनुहोस् यी स्टाइलिस टप
गर्मीमा लगाउनुहोस् यस्ता कपडा...
यस्ता छन् फ्रिल पेटीकोटका फाइदाहरु - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पनि सारीलाई फरक लुक दिन्छ। यदि तपाईँ सारीमा राम्रो हुप चाहनुहुन्छ भने, तपाईँले […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

मेवा खानुका धेरै फाइदाहरू छन् । यो छाला र स्वास्थ्य दुवैका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । यसमा भिटामिन, ओमेगा–३, ओमेगा–६,

सौन्दर्य प्रतियोगिता ‘नेक्स्ट सुपर मोडल २०२२’ को उपाधि रविया नगरकोटी र शैलेस मगरले जितेका छन् । ट्यालेन्ट पिक कम्पनीद्वारा आयोजित

चाडपर्व नजिकिँदै छ महिलाहरूले किनमेल गर्न थालेका छन् । डिजाइनर कपडासँगै महिलाहरू पनि चाडपर्वको सिजनमा गहना किन्न पनि रुचाउँछन् ।

काठमाडौंका २२ वर्षीय मोडल मिलेनियम तण्डुकार शाहले ‘मिस्टर मोडल अफ द वर्ल्ड नेपाल–२०२२’ उपाधि जितेका छन् । भक्तपुरको राधेराधेस्थित हेरिटेज

Suggested