जहाँ वर्षेनी हजारौँ पंक्षी आत्महत्या गर्न आउँछन् !संसार अनौठो रहस्यले भरिएको छ । यी अनौठा रहस्य कहाँ के छन् त्यो सबै हामीलाई थाहा छैन । यस्तै एउटा अनौठो स्थान भारतमा पनि रहेको छ । जहाँ हरेक वर्ष हजारौँको संख्यामा पंक्षीहरु आत्महत्याका लागि जान्छन् ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

यो ठाउँ भारतको पूर्वोत्तरको सबैभन्दा ठूलो जिल्ला असममा रहेको । असमको दिमा हासो जिल्लाको पहाडीमा स्थित जतिंघा घाटीमा पंक्षीहरुले वर्षेनी आत्महत्या गर्दछन् । हरेक वर्षको सेप्टेम्बरमा त्यहाँ पंक्षी आत्महत्याका लागि जाने गरेका छन् ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

आत्महत्या गर्ने प्रवृति मानिसमा आम हो, तर पंक्षीमा अनौठो रहेको छ । त्यहाँ पंक्षीहरु उड्दा रुखसँग ठोक्किन्छन् र मर्छन् । यस्तो एक,दुईवटा मात्रै होइन हजारौँ पंक्षीहरु गर्दछन् । यो घटना साँझ सातबजेदेखि १० बजेको बीचमा हुन्छ ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

यसमा ४० स्थानीय र प्रवासी पंक्षीहरु सामेल छन् । राती तीव्र गतिमा हावा बहनाले पंक्षी यत्रतत्र दौडन्छन् । त्यसैले पंक्षीहरु रुखमा ठोक्किएर मर्छन् । यो सिलसिला १९१० देखि भइरहेको छ । तर बाहिर यसको कुरा १९५७ मा मात्रै थाहा भयो ।

प्रतीकात्मक तस्वीर
प्रतीकात्मक तस्वीरप्रतीकात्मक तस्वीरLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

अन्तरिक्षको संसार रहस्यले भरिएको छ। मानिसहरू सधैं तिनीहरूको बारेमा जान्न उत्सुक छन्। तपाईंले पृथ्वीमा ज्वालामुखी विस्फोटका घटनाहरू सधैं सुन्न र

भारतमा अझै पनि यस्ता धेरै किल्ला छन् जसलाई रहस्यमय किल्ला भनिन्छ । यी किल्लाहरू मध्ये एउटा गढकुण्डरको किल्ला हो। यो

संसारमा यस्ता धेरै ठाउँहरू छन् जहाँ मानिसहरू बस्न पनि मन पराउँदैनन् किनभने ती ठाउँहरू धेरै दुर्गम र खतरनाक छन्। आज

संसारभर सयौँ ज्वालामुखीहरू छन्, जसमध्ये केही सक्रिय छन् र केही ज्वालामुखीहरू मौन छन्। आज हामी तपाईँलाई संसारको एउटा यस्तो ज्वालामुखीको

Suggested