जहाँ वर्षेनी हजारौँ पंक्षी आत्महत्या गर्न आउँछन् !संसार अनौठो रहस्यले भरिएको छ । यी अनौठा रहस्य कहाँ के छन् त्यो सबै हामीलाई थाहा छैन । यस्तै एउटा अनौठो स्थान भारतमा पनि रहेको छ । जहाँ हरेक वर्ष हजारौँको संख्यामा पंक्षीहरु आत्महत्याका लागि जान्छन् ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

यो ठाउँ भारतको पूर्वोत्तरको सबैभन्दा ठूलो जिल्ला असममा रहेको । असमको दिमा हासो जिल्लाको पहाडीमा स्थित जतिंघा घाटीमा पंक्षीहरुले वर्षेनी आत्महत्या गर्दछन् । हरेक वर्षको सेप्टेम्बरमा त्यहाँ पंक्षी आत्महत्याका लागि जाने गरेका छन् ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

आत्महत्या गर्ने प्रवृति मानिसमा आम हो, तर पंक्षीमा अनौठो रहेको छ । त्यहाँ पंक्षीहरु उड्दा रुखसँग ठोक्किन्छन् र मर्छन् । यस्तो एक,दुईवटा मात्रै होइन हजारौँ पंक्षीहरु गर्दछन् । यो घटना साँझ सातबजेदेखि १० बजेको बीचमा हुन्छ ।

प्रतीकात्मक तस्वीर

यसमा ४० स्थानीय र प्रवासी पंक्षीहरु सामेल छन् । राती तीव्र गतिमा हावा बहनाले पंक्षी यत्रतत्र दौडन्छन् । त्यसैले पंक्षीहरु रुखमा ठोक्किएर मर्छन् । यो सिलसिला १९१० देखि भइरहेको छ । तर बाहिर यसको कुरा १९५७ मा मात्रै थाहा भयो ।

प्रतीकात्मक तस्वीर
प्रतीकात्मक तस्वीरप्रतीकात्मक तस्वीरप्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

हामीले देखेको हरेक जीवजन्तुहरुको आ-आफ्नै विशेषता हुन्छ । खरायो पनि यिनै मध्येको एक हो । खरायो धर्तीमा पाइने एक सुन्दर

आमरुपमा पनि एक परिवार चलाउनको लागि बजेटको आवश्य पर्छ । त्यहि अनुसार मानिसले घरमा वार्षिक यतिको बजेट लाग्छ भन्ने अनुमान

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

कोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन्