आखिर महिलाको शर्टको बटन बायाँतिर नै किन हुन्छ ?तपाईले कहिल्यै नोटिस गर्नुभएको छ कि, पुरुष र महिलाको शर्टको बटन किन कुन साइटमा हुन्छ ? यदि याद गर्नुभएको छैन भने याद गर्नुहोस्, महिलाको शर्टको बटन जहिल्यै बायाँतिर नै हुन्छ । तर पुरुषको शर्टको बटन दायाँतिर नै हुन्छ । अब तपाईलाई यस्तो किन हुन्छ, भन्ने लाग्यो होला । यसमा विभिन्न तर्कहरु दिइएका छन् ।

शर्ट बटन (प्रतीकात्मक तस्वीर)

भनिन्छ, पुरुषले बटन खोल्न र लगाउन बायाँ हातको प्रयोग गर्दछन् । त्यसैले उनीहरुको शर्टको टाँक दायाँतिर हुन्छ भने, महिलाहरु यसको उल्टो गर्दछन् । त्यसैले उनीहरुको सजिलोका लागि टाँक बायाँतिर हुन्छ ।

शर्ट बटन (प्रतीकात्मक तस्वीर)

अर्को तर्क भनेको पहिलाको जमानामा महिला घोडा चलाउँथे । त्यो बेला उनीहरु बायाँतिर बटन भएको शर्ट लगाउँथे । किनभने हावाको कारण शर्ट नखोलियोस् । त्यसपछि यो कन्सेप्ट सधैँका लागि रह्यो । र, मेकर्सले यस किसिमको शर्ट बनाउन थाले । यो पनि भनिन्छ कि पुरुष दायाँ हातमा तरवार लिन्थे । त्यस्तै महिला बच्चालाई आफ्नो काखमा राख्नको लागि बायाँ हातको प्रयाग गर्दथे । त्यसैले उनीहरुको सजिलोका लागि बायाँतर्फ नै बटन लगाइयो ।

नेपोलियन बोनापार्ट

किनभने उनीहरु दायाँ हातले शिशुलाई स्तनपान गराउन सकुन् । यसमा एक वाक्य नेपोलियन बोनापार्टसँग पनि जोडिएको छ । उनलाई आफ्नो हात शर्टभित्र राख्न मन लाग्दथ्यो । त्यो देखेर महिलाहरुले पनि उनकै जसरी स्टाइलमा शर्टको टाँक राख्न थाले । त्यसपछि नेपोलियनलाई यो कुरा मन परेन र उनले आदेश दिँदै अब महिलाको हात सिधाको साटो उल्टो होस् भने । त्यसपछि यस्तो गर्न थालिएको बताइन्छ ।

शर्ट में बटन (प्रतीकात्मक तस्वीर)प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

कोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन्

बेलायतका एक व्यक्तिले अनलाइनबाट स्याउ अर्डर गरे । तर जब डेलिभरी भयो, तब खोलेर हेर्दा बक्समा एप्पलको आइफोन देखियो ।

तपाईले एक पटकमा एक वा दुई प्रेमिकाको साथ डेट गरेको सुन्नु भएको होला तर एकै समयमा एक जना व्यक्तिले यति