गर्मीमा के-के खाने ?गर्मी मौसम सुरु भइसकेको छ । यो मौसममा आँपबाहेक धेरै प्रकारका फलफूल पाइन्छ । तरबूज, क्यानटालोप, सार्डिन आदिसहित खरबुजाका धेरै प्रकारहरू उपलब्ध छन् । तपाईंले तिनीहरूलाई आफ्नो आहारमा समावेश गर्न सक्नुहुन्छ ।

यसले शरीरलाई हाइड्रेट पनि राख्छन् । गर्मीमा दिउँसो खाजाको रूपमा खरबुजा खान सकिन्छ। तपाईं यसलाई सलादमा थप्न सक्नुहुन्छ वा चिसो स्मूदी बनाएपछि पिउन सक्नुहुन्छ । पौष्टिक तत्त्वले भरिपूर्ण यी फलहरूले स्वास्थ्यलाई धेरै किसिमले फाइदा पुर्‍याउँछ ।

खरबुजा

तरबूज एक यस्तो फल हो जुन अधिकांश मानिसले मन पराउँछन् । बाहिरबाट कडा हरियो देखिने तरबूज भित्रबाट नरम, रातो रङको हुन्छ । तरबूजलाई गर्मी मौसमको लागि उत्तम मानिन्छ । तपाईं यसलाई सलादको रूपमा पनि खान सक्नुहुन्छ । तरबूजलाई मिसाएर जुस पनि बनाउन सकिन्छ । यसमा पानीको मात्रा राम्रो हुने भएकाले यसलाई गर्मीमा उत्कृष्ट फल मानिन्छ ।

सार्दा

सार्दालाई अंग्रेजीमा हनीड्यू तरबूज भनिन्छ । यसको स्वाद मह जस्तै हुन्छ । बाहिरबाट पहेँलो रंगको सारडा भित्रबाट सेतो र नरम हुन्छ । सार्दामा भिटामिन सी पनि प्रशस्त पाइन्छ र यसमा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउने गुण हुन्छ ।

तीतो तरबूज

तीतो तरबूज भनेको करेला हो । हामीलाई थाहा छ कि करेला अन्य मेलेनहरू जस्तै मीठो हुँदैन । तर स्वादमा अत्याधिक तितो भए पनि यसमा पौष्टिक तत्त्वहरू प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ । यसका फाइदाहरूमा रगतमा चिनीको व्यवस्थापनसँगै तौल घटाउने गुणहरू समावेश छन् ।

यो पनि…
जानौं ध्यानका लागि हात मुद्राहरू
ध्यान गर्दा नियम पालना गरौं
यी चिज खाएर गर्नुहोस् दिनको सुरुवात...
तीजको दरमा के खाने के नखाने ? - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] प्रतिकुल असर पर्छ । दर खाने दिनमा के खाने ? के नखाने […]

...
चम्किलो छालाका लागि केरा उपयोगी - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पनि…गर्मीमा के-के खाने ?जिन्सको साथमा लगाउनुहोस् यी स्टाइलिस […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

तीजको व्रत अरू व्रत भन्दा कठोर मानिन्छ । किनकि तीजको व्रत पानी पनि नखाई बस्दा मनले आँटेको पूरा हुने जनविश्वास

हिन्दु धर्मावलम्बी महिलाहरूको महान् चाड तीजको आज अघिल्लो दिन अर्थात् दर खाने दिन । तीजको दिन पानीसमेत नखाई व्रत बस्ने

मानिसको मुखमा ३२ वटा दाँत हुन्छ । वयस्कतामा, अधिकांश मानिसहरूले २८ दाँतहरू विकास गर्छन्। १७ देखि २१ वर्षको उमेरमा, बङ्गाराको