English

कोरोना कहर बीच बेलायतमा हाइक फर नेपाल हुँदैछिल्लो एकवर्ष बढी समयदेखि विश्वनै कोरोना कहरबाट ग्रुजिरहेको छ । जतिसुकै जटिल परिस्थिती किन नहोस् सारा विश्वलाई आतंकित पारेको यो महामारीबाट उम्किनै पर्नेछ । यही छेक कोरोना विरुद्ध ‘उर्जाशील जीवन प्रर्वद्धन’, भन्ने नाराका साथ बेलायतमा ‘हाइक फर नेपाल’ आयोजना गरिने भएको छ ।

पोखरेली मंच यूकेको प्रमुख आयोजकत्व र नेपालस्थित वी विल राईज फाउन्डेसनको सहकार्यमा विगत केही वर्षअघिदेखि बेलायतको वेल्समा उक्त कार्यक्रम आयोजना गरिदै आएको छ । गतवर्ष भने कोरोनाका कारण हुन सकेन । गतवर्ष रोकिएको कार्यक्रम यसवर्ष ३० जुलाई देखी अगष्ट १ तारिखसम्म तीन दिन आयोजना गरिने पोखरेली मंच यूकेका अध्यक्ष मान प्रसाद गुरुङले जनाए । विगतमा वर्षेनी नेपालको पर्यटन प्रवद्र्धन हेतु हुँदै आएको ‘हाइक फर नेपाल’ यसपटक जनमानसमा कोरोना विरुद्ध शिक्षा र सचेतना जगाउनमा केन्द्रित हुनेछ ।

तुलसी कुमार गुरुङ
संस्थापक-वी विल राईज फाउन्डेसन

कोरोना कहर यथावतै रहेकाले उक्त पदयात्रामा सहभागी हुन इच्छुकले खाने बस्ने र क्याम्पिंगको ब्यबस्था स्वंय गर्नुपर्नेछ । सामूहिक सहभागिता जनाइने भएकाले बेलायत र स्थानीय सरकारको कोभिड नियमानुसार कार्यक्रम स्थल तय गरिनेछ । विगतमा आयोजना हुँदै आएको वेल्ससँगै यसपटक स्नोडोनिया र पेनभेल क्षेत्रलाई समेत सम्भावित स्थानका रुपमा राखिएको अध्यक्ष गुरुङले बताए । कार्यक्रमको बिस्तृत समय तालिका र स्थान बारे पोखरेली मंच यूके र हाइक फर नेपालको अधिकारिक भाईबर ग्रुप तथा अन्य माध्यमबाट जानकारी गराइनेछ । सम्पूर्ण यूकेबासी नेपालीहरु उक्त पदयात्रामा सहभागी भई कोभिड विरुद्ध सचेतना जगाउँन मंचका अध्यक्ष गुरुङ तथा कार्यक्रम संयोजक मेजर रिटायर्ड खुशीमान गुरुङ एमभिओको अनुरोध छ ।

मान प्रसाद गुरुङ
अध्यक्ष-पोखरेली मंच यूके

भूकम्पपछि नेपालको पर्यटन प्रर्वद्धनमा सघाउ पुर्याउने हेतु वी विल राइज फाउण्डेसनले हङकङबाट ‘हाइक फर नेपाल’, लामो दूरीको पैदल यात्रा सुरु गरेको थियो । ‘नेपालका लागि सँगसँगै पाईला चालौं’, भन्ने नारामा गरिदै आएको यस कार्यक्रमले नेपालीहरु बीच सद्भाव, भातृत्व र सौंहार्दता बढाउने मात्र नभएर नेपालप्रति चासो र चिन्तन जगाउने एवं पर्यटनको विकासमा पनि महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने फाउण्डेसनका संस्थापक तुलसी कुमार गुरुङले बताए ।

खुशीमान गुरुङ (मेजर रिटायर्ड एमभिओ)
कार्यक्रम संयोजक

भिडियो हेर्न तल बक्समा क्लिक गर्नुहोस्

यो पनि पढ्नुहोस्
कोरोनाको मारमा निजी स्कूल : ‘कुनै बन्द भए, कसैलाई भाडा तिर्न धौ–धौ’
‘लङ कोभिड’का लक्षण के हुन्, कति महिनासम्म हुनसक्छ ?
‘सगरमाथाको सबै कीर्तिमान नेपालीले बनाउनुपर्छ, नत्र विदेशीले हेप्छन्’
शारीरिक अशक्तता भएका परिवारमा रोगभन्दा भोकको चिन्ताLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

नोबेल पुरस्कार विजेता यासुनारी कावावाताले उपन्यास ‘स्नो कन्ट्री’ मा देश सुन्दर हुने तीनवटा तत्व उल्लेख गरे–प्रकृति,संस्कृति र परिवेश । लाग्छ–साहित्यकार

तमु समुदायको ऐतिहासिक चाड बैशाख पूर्णिमाका अवसर पारेर तमु ट्हो ह्युल हङकङले आफ्नो २६ औं वार्षिकोत्सव मनाएको छ । उक्त

नेपालको अन्नपूर्ण संरक्षण क्षेत्रमा नयाँ प्रजातिको चरा भेटिएको छ । नयाँ प्रजातिको चरा ‘फुस्रो सारौं’ नाममा अभिलेख गरिएको छ ।

वायु प्रदूषण रोक्न विकसित मुलुकहरूले सवारी साधन, कलकारखाना, उद्योगलगायत विभिन्न क्षेत्रमा विशेष मापदण्डहरू तोकी एक्युआई अर्थात् एयर क्वालिटी इन्डेक्समा उत्तम