English

प्रेम र आकर्षण कसरी छुट्याउने ?कहिलेकाहीँ केटा वा केटी एक अर्कालाई मन पराउन थाल्छन् । जसलाई मन पर्छ, उनीहरूलाई चिन्न चाहन्छन्, उनीहरूसँग मित्रता गर्छन् । कतिपय अवस्थामा, साथीहरूले एक अर्कालाई यति धेरै मन पराउँछन् कि तिनीहरूले प्रेमको लागि आफ्नो भावनालाई व्यक्त गर्न थाल्छन्।

मित्रतालाई माया भन्ने गलत बुझाइ अक्सर मानिसहरूलाई हुन्छ, कहिलेकाहीँ मानिसहरू प्रेमलाई मित्रताको नाम दिएर अगाडि बढ्न सक्दैनन् । दुवै अवस्थामा सम्बन्ध बिग्रन सक्छ । मायाप्रतिको आकर्षणलाई गलत बुझेर प्रपोज गर्नुहुन्छ तर पछि जब थाहा हुन्छ कि त्यो मोह मात्रै थियो, त्यतिन्जेलसम्म तपाई सम्बन्धमा हुनुहुन्छ र यसबाट बाहिर निस्कन अलि गाह्रो हुनसक्छ । आकर्षण र संलग्नता समयसँगै फीका हुन थाल्छ । त्यसपछि सम्बन्ध तोड्ने समय आउँछ । सम्बन्धमा आउनु अघि वा पार्टनरसँग प्रेम व्यक्त गर्नु अघि, आफ्नो वास्तविक भावनाहरू पत्ता लगाउनुहोस्, केही संकेतहरूबाट जान्नुहोस् कि तपाई साथीसँग प्रेममा हुनुहुन्छ वा आकर्षण मात्र ।

पहिलो नजरमा प्रेम

कहिलेकाहीँ मानिसहरूले कसैलाई पहिलो पटक देख्छन् र मन पराउन थाल्छन् । पहिलो नजरको माया हो भन्ने लाग्छ । यसलाई भनिन्छ लभ एट फर्स्ट साइट । यद्यपि, अधिकांश अवस्थामा यो गलत हुन्छ । यो पहिलो नजर मा माया हैन, केवल तपाईँ आफ्नो अगाडिको मान्छेसँग आकर्षित हुनुहुन्छ । तिनीहरूको प्रतिको आकर्षण तिनीहरूको लुकमा सीमित छ । भविष्यमा उनीहरूको रूप परिवर्तन भएपछि प्रेम समाप्त हुन्छ । प्रेमका लागि पार्टनरको व्यवहार र व्यक्तित्वप्रति सचेत हुनुपर्छ ।

मायामा ख्याल गर्नु

जब तपाईँ कसैप्रति आकर्षित हुनुहुन्छ, तपाईँ उनीहरूलाई आफ्नो भावना बताउन चाहनुहुन्छ । उनीहरूको अगाडि आफूलाई प्रमाणित गर्न चाहनु हुन्छ । जब तपाईँ कसैलाई माया गर्नुहुन्छ, तपाईँ साँच्चै उसको ख्याल गर्नुहुन्छ । पार्टनरले तपाईँको ख्याल राखेको देखाउनु तपाईँलाई फरक पर्दैन ।

प्रेममा दूरी

पार्टनरसँग प्रेममा पर्दा उनीहरूबाट टाढा भए पनि प्रेम कायमै रहन्छ । पार्टनरले तपाईँसँग रहन चाहेको होस् वा नहोस्, तपाईँले उनीहरूको लागि त्यस्तै महसुस गर्नुहुन्छ जुन तपाई उनीहरूसँग हुँदा महसुस गर्नुहुन्छ । आकर्षण लामो समय सम्म रहँदैन, त्यसैले जब सम्म तपाईँ त्यो समय अवधिलाई क्रस गर्नुहुन्छ, तपाईँ तिनीहरूसँग रहन चाहनुहुन्छ।

यो पनि…
पहिलोपटक यौनसम्पर्क गर्दा यी कुरामा दिनुहोस् ध्यान
महिलाले सेक्सबारे दिनमा कतिपटक सोच्लान् ?Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

डा. गुरूप्रसाद सुवेदी हामीले महादेवको पूजा गर्दा जहिल्यै शिवलिङ्गको पूजा गरेको देखेका छौँ । तर यसको वास्तविक अर्थ के हो

काठमाडौंका धीरज बस्नेत र आर्थिक बस्नेत पुरुष समलिङ्गी जोडी हुन् । उनीहरूले ६ महिनाअघि विवाह गरे । करिब डेढ वर्षको

‘रक्तदान महादान, रक्तदान जीवनदान’ भन्ने नारालाई आत्मसात गर्दै बुटवलस्थित भिमसेन नेवाः मयजु पुचले शनिबार बृहत रक्तदान कार्यक्रम आयोजना गरेको छ

पुरुषबाट महिला बलात्कार भएका घटना थुप्रै सुनिन्छ । तर, महिलाले पुरुषलाई बलात्कार गरेको घटना खासै सुनिँदैन/बाहिर आउँदैन । के महिलाले