साउन महिनामा अपनाउनुहोस् यी वास्तु उपायश्रावण महिना चलिरहेको छ । यस महिनामा मानिसहरूले शिवलाई कृपा गरी उनको आशीर्वाद लिन्छन् । शिवलाई श्रावण महिना निकै प्रिय हुने जनविश्वास छ । यस महिनामा भगवान् शिव धेरै प्रसन्न रहन्छन् । त्यसैले भक्तहरूले पनि उनलाई खुसी पार्न अनेक उपाय अपनाउँछन् । वास्तु शास्त्रका अनुसार यी केही सजिलो उपाय अपनाएर भगवान् शिवलाई प्रसन्न पार्न सकिन्छ ।

पानीको स्रोत

भगवान शिवलाई पानी असाध्यै मन पर्छ । यस महिनामा उत्तर दिशामा जलस्रोत स्थापना गर्न सक्नुहुन्छ । यस दिशामा जलस्रोतलाई निकै शुभ मानिन्छ । यसले तपाईँको घरमा सकारात्मकता ल्याउँछ र पैसाको प्रवाह पनि बढाउँछ । यदि तपाईँले उत्तर दिशामा पानीको स्रोत राख्न सक्नुहुन्न भने पूर्व दिशामा कृत्रिम पानीको झरना राख्न सकिन्छ । वास्तु शास्त्र अनुसार, यसले तपाईँलाई महत्त्वपूर्ण निर्णयहरू लिन सजिलो बनाउँदछ ।

मनी प्लान्ट

साउन वर्षाको महिना हो । यदि तपाईँले यो महिनामा मनी प्लान्ट रोप्नुभयो भने, यो पनि धेरै राम्रो हुन्छ । मनी प्लान्ट उत्तर दिशामा राख्नाले सुख र समृद्धि प्राप्त हुन्छ । घरमा मनी प्लान्ट रोप्न साउन महिना निकै राम्रो मानिन्छ । मान्यताका अनुसार मनी प्लान्ट बढ्दै जाँदा घरमा धन सम्पत्ति बढ्छ ।

भगवान शिवको

यस महिनामा भगवान् शिवको अर्ध नारीश्वर स्वरूपको पूजा गर्नु निकै शुभ मानिन्छ । यो मूर्तिलाई पूर्व दिशामा राख्न सक्नुहुन्छ । यसबाट विशेष लाभ पनि मिल्नेछ । यसका साथै श्रीमान्–श्रीमतीबीचको प्रेम पनि बढ्छ ।

तुलसीको बोट

घरमा तुलसीको बोट सुख र सौभाग्यको सूचक हो । यदि तपाईँको घरमा तुलसीको बिरुवा छैन भने यो बिरुवा साउन महिनामा रोप्न सक्नुहुन्छ । यसले तपाईँलाई सुख र समृद्धि पनि दिनेछ। तुलसीको बोट उत्तर दिशामा लगाउनुपर्छ ।

गङ्गा जल

मान्यता अनुसार साउन महिनामा चारैतिर ऊर्जाको चहलपहल हुन्छ । यस समयमा घरमा गङ्गा जल छर्कनु धेरै शुभ मानिन्छ । यसले तपाईँको घरबाट वास्तु दोष हटाउँछ। हरेक बिहान स्नान गरेपछि घर भरी गङ्गा जल छर्कने । यसले घरबाट नकारात्मक ऊर्जा पनि हटाउँछ ।

यो पनि…
घरमा रोप्नुहोस् यी औषधीय गुण भएका बिरूवाहरू
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावटLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही