जहाँ विज्ञानको नियम पनि असफलअहिले पवित्र महिना साउन चलिरहेको छ र यो महिना पूरा भगवान शिवलाई समर्पित छ। भोलेनाथको आशीर्वाद प्राप्त गर्न साउन महिनामा मानिसहरूले महादेवको विशेष पूजा गर्छन् । संसारमा शिवका लाखौँ मन्दिर छन् । यी मध्ये केही यस्ता छन् कि ती चमत्कारी छन् । यस्तै एउटा चमत्कारी शिव मन्दिर भारतको उत्तर प्रदेशको सीतापुरमा छ । वास्तवमा, यस मन्दिरमा एक चमत्कारी पोखरी छ । यो अद्भुत पोखरीको चमत्कार देखेपछि विज्ञानको नियम पनि असफल हुन्छ । विज्ञानको नियम अनुसार हल्का चीजहरू पानीमा तैरिन्छन् र भारी चीजहरू पानीमा डुब्छन् । तर यस पोखरीमा, विज्ञानका यी नियमहरू उल्टो हुन्छन्।

यस्ता चमत्कार हुन्छन्

उत्तर प्रदेशको सीतापुरमा नैमिषारण्य धाम नजिकै गोमती नदीको किनारमा रहेको अर्वापुर गाउँमा रुद्रेश्वर महादेवको मन्दिर छ । यहाँ एक अद्भुत पोखरी पनि छ । यस कुण्डको बारेमा बताइन्छ कि आज पनि यहाँ जीवित शिवलिंग अवस्थित छ । यो अद्भुत पोखरीको पानीमा बेलपत्र जस्ता हल्का चिज पानीमा डुबेको छ । अर्कोतर्फ स्याउ, अनार र अमरुद जस्ता भारी फलफूल पानीमा तैरन थाल्छन् ।

महादेवको वास्तविक चमत्कार

यस अद्भुत पोखरीसँग धेरै पौराणिक परम्पराहरू पनि जोडिएका छन् । गोमती नदीको किनारमा बनेको यस कुण्डभित्र रहेको शिवलिंगलाई बाबा रुद्रेश्वर महादेव भनिन्छ । यहाँ कुनै निश्चित स्थानमा बेलपत्र कुण्डको पानी भित्र जान्छ भनिएको छ । यहाँ शिवका भक्तहरूले ओम नमः शिवाय जप गर्नुपर्छ । यस अचम्मको शिवलिंगमा भक्तहरूले ओम नमः शिवाय जप गर्दा बेलपत्र, दूध र फलफूल चढाउनु अघि सबै चीजलाई पानीमा डुबाइन्छ । यसपछि प्रसादको रूपमा मागेको फल पनि आउँछ । महादेवको यो साँचो चमत्कार हेर्न टाढा टाढाबाट भक्तजन आउँछन् ।

साउनमा शिवभक्तको भीड लाग्ने गर्छ

साउनमा यहाँ भक्तजनको भीड लाग्छ । यो चमत्कार हेर्न टाढा टाढाबाट भक्तजनहरू आउने गर्दछन् । कुनै समय यस ठाउँमा पौराणिक शिव मन्दिर रहेको मन्दिरका जानकार बताउँछन् । जुन अहिले पानी भित्र डुबेको छ । तर जति बेला खोलाको पानी कम हुन्छ, मन्दिरका अवशेषहरू देखिन थाल्छन्।

यो पनि…
११ नम्बर लाई किन यति धेरै माया ?
एलियन जस्तै देखिने जङ्गलLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही