एलियन जस्तै देखिने जङ्गलसंसारमा रहस्यको कुनै कमी छैन, केही रहस्य यस्ता हुन्छन् जसको बारेमा सुन्दा मानिस डराउँछन् । यससँगै केही यस्ता रहस्य पनि छन्, जसको बारेमा आजसम्म कसैले पनि थाहा पाउन सकेका छैनन् । आज हामी तपाईँलाई रहस्यले भरिएको एउटा यस्तो जङ्गलको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ । यो जङ्गल जापान मा छ। यो जङ्गलको कुरा सुनेर मात्र मान्छेको मन काँप्छ।

आज सबै जना यो जङ्गल जान हिचकिचाउँछन् । जापानमा अवस्थित यस जङ्गलमा केही खास छ जसले यसलाई विश्वका अन्य सबै जङ्गलहरूभन्दा पूर्णतया फरक बनाएको छ । यो जङ्गल जापानको मियाजाकी प्रिफेक्चरको निचिनान सहर नजिक छ। यस जङ्गलको सबैभन्दा अनौठो कुरा के हो भने यसलाई उचाइबाट हेर्दा कुनै यूएफओ अर्थात् यहाँ एलियन आएको जस्तो देखिन्छ।

यस वनमा रोपिएका रुखहरू गोलाकार आकारका हुन्छन्। उनीहरू कुनै न कुनै सर्कलमा रहेको देखिन्छ । यदि तपाईँ उडान वा हेलिकप्टरबाट यो जङ्गल पार गर्नुभयो भने, यसको आकार तपाईँलाई अचम्म लाग्न सक्छ। तपाईँलाई थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ कि यो जङ्गल प्राकृतिक नभई वैज्ञानिकहरूले प्रयोगको रूपमा बनाएका छन्।

जापानको यस जङ्गलको सबैभन्दा खास कुरा के हो भने वैज्ञानिकहरूले यो प्रयोग हालै होइन ५० वर्षअघि गरेका थिए । वैज्ञानिकहरूले यो प्रयोग यसरी गरेका थिए कि यहाँ रूखहरू घुमाउरो आकारमा बढ्न थाले। वैज्ञानिकहरूले यो परियोजनालाई ‘प्रयोगात्मक वन’ नाम दिएका छन् । यस प्रयोगको उद्देश्य रूखहरूको दूरीको आधारमा विकास बुझ्नु थियो।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमानाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

१९औं एसियाली खेलकुदअन्तर्गत पुरुष क्रिकेटको क्वाटरफाइनलमा नेपाल भारतसँग पराजित भएको छ । मंगलबार बिहान झेजियाङ युनिभर्सिटी अफ टेक्नोलोजी पिङफेङ क्रिकेट

विश्वकै सबैभन्दा पुरानो जात्राको रूपमा मानिने ‘इन्द्रजात्रा’ का विषयमा विभिन्न किंवदन्ती प्रचलित छ । एउटा भनाइअनुसार वर्षा राम्रोसँग सम्पन्न भई

प्रिय, ओ प्रियभन किन बुझी दिएनौं, यो मन, भनभन किन बुझी दिएनौं, भन किन बुझिदिएनौ प्रिय, ओ प्रिय . .

काठमाडौं उपत्यकामा मनाइने प्रसिद्ध जात्रा इन्द्रजात्राको अवसरमा राजधानीको नेपाल आर्ट काउन्सिलमा शुक्रबार ‘हाम्रो राम्रो उपत्यका’ नामक कला प्रदर्शनी गरियाे ।