यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाजहाम्रो पृथ्वीमा यस्ता धेरै प्राकृतिक स्थानहरू छन् जुन कुनै रहस्यभन्दा कम छैनन् । यस्तै एउटा ताल दक्षिण अफ्रिकामा रहेको छ । जहाँको पानी पिएपछि कोही बाँच्दैन । लिम्पोपो प्रान्तमा अवस्थित यस तालको नाम फण्डुजी हो। भनिन्छ, फुण्डुजी तालको पानी पिउने कोही पनि बाँच्दैनन् । पानी पिएपछि उसको मृत्यु हुन्छ ।

स्थानीय वासीका अनुसार पुरातन समयमा यहाँबाट गुज्रने कुष्ठ रोगीलाई यहाँका बासिन्दाले खाना र बास नपाएको भन्दै ती मानिसहरूलाई श्राप दिएर तालमा पसेर बेपत्ता भएका थिए । यो पोखरी भित्रबाट बिहानै ढोल बजाएर जनावर र मानिसको चिच्याहट सुनिने गरेको जनाइएको छ ।

यस ताललाई पहाडमा बसोबास गर्ने ठूला अजिङ्गरले संरक्षण गर्ने गरेको स्थानीय बासिन्दाले पनि बताउँछन् जसलाई खुसी पार्न हरेक वर्ष भेण्डा आदिवासी समुदायले नाचगान महोत्सव आयोजना गर्ने गरेका छन् जसमा कन्या युवतीहरू नाच्छन् । पहिरोका कारण मुतली नदीको बहाव रोकिएपछि यो ताल प्राचीन कालमा बनेको बताइन्छ । सबैभन्दा रहस्यमय कुरा यो हो कि यो तालको पानी एकदम सफा छ, तर पनि यो पानी पिएर मान्छे मर्छन्।

कतिपयले पानीको रहस्य जान्न धेरै पटक प्रयास गरे तर हरेक पटक अनुसन्धानकर्ताहरू यो काममा सफल भएनन् । भनिन्छ कि सन् १९४६ मा एन्डी लेविन नामका व्यक्तिले यस तालको पानीको सत्यता थाहा पाएका थिए । त्यहाँबाट पानी र केही बोटबिरुवा लिएर उनी गए । तर एक्कासि बाटो हरायो । त्यसपछि उनले पानी र बिरुवा फ्याँके, तब मात्र उनले सही बाटो देखे। यस घटनाको एक हप्तापछि उनको मृत्यु भएको बताइएको छ । जसका कारण स्थानीयले यस तालको पानी पिउन पाउँदैनन् ।

यो पनि…
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना
यी हुन् विश्वका अचम्मका ठाउँ...
१० वर्षको अनुसन्धानपछि सफलता - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] पत्ता लागेको थियो । जब अन्वेषकहरूले तालमा एउटा पुरानो दरबार फेला पारे। […]

...
Manual

Þetta er umræðuefni sem stendur mér nærri hjartanu... Takk fyrir! Hvar eru tengiliðaupplýsingarnar þínar samt? Feel free to visit my site ... unilise.education

...
Leanne

Mér líkar bara við þær gagnlegu upplýsingar sem þú gefur greinum þínum. Ég mun setja bókamerki á bloggið þitt og prófa einu sinni enn hérna oft. Ég er svolítið viss um að ég mun fá upplýsingar um fullt af nýju efni hérna! Gangi þér sem allra best í því næsta! Here is my blog: https://nova.openglobalweb.org/blog/index.php?entryid=278

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

के तपाई कल्पना गर्न सक्नुहुन्छ ? मुस्लिम बाहुल्यता भएको देशमा अन्य धर्म मान्छन् ? इन्डोनेसिया अधिकांश मुस्लिम जनसङ्ख्या भएको देश

हङकङमा तुलसीकुमार गुरुङद्वारा लिखित र वि विल राइज फाउन्डेसनद्वारा प्रकाशित आत्मकथा ‘तुलसी’को लोकार्पण गरिएको छ। गुरुङ वि विल राइज फाउन्डेसन,

सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीले प्रिमियम मूल्यमा सर्वसाधारण सेयर सार्वजनिक निष्कासन गर्ने पारित गरेको छ । आइतबार छायादेवी कम्प्लेक्समा सम्पन्न भएको

मधुमेह एक गम्भीर रोग हो, जसलाई नियन्त्रण गर्न बिरामीले आफ्नो खानपान र जीवनशैलीमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ । चिनीको मात्रा बढेमा

Suggested