चम्किलो छाला प्राप्त गर्न यस्ता छन् सजिलो उपायचिल्लो र चम्किलो छाला हुनु हरेक महिलाको सपना हो । हामी तपाईँलाई केही प्राकृतिक उपायहरूको बारेमा बताउनेछौँ, जसलाई अपनाएर तपाईँले एक दिनमा नै चम्किलो छाला पाउन सक्नुहुन्छ। साथै, यी उपायहरूमा प्रयोग गरिएका सामग्रीहरू घरमा सजिलै उपलब्ध हुन्छन्।

दूध र मह

चम्किलो छालाको लागि सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण तत्त्व मध्ये एक दूध हो। यो फेस प्याक जब दूधमा मह मिसाइन्छ, यसले तपाईँको अनुहारमा भएको पिम्पलको दागलाई हल्का बनाउन मद्दत गर्छ जुन हामी सबैलाई चाहिन्छ। यसका साथै यसले पिम्पल र फ्रिकल्सलाई बाहिर आउनबाट रोक्छ। मह र दूध चम्किलो छालाको लागि उत्कृष्ट घरेलु उपाय हो।

यो घरेलु उपाय प्रयोग गर्नको लागि, तपाईँले दुवैलाई एक चम्चा मिसाएर आफ्नो अनुहारमा बिस्तारै मसाज गर्नुपर्छ। १५–२० मिनेट पछि, यसलाई धुनुहोस् र चम्किलो र हाइड्रेटेड छाला प्राप्त गर्नुहोस्।

चना, बेसार र गुलाब जल

तपाईँ दैनिक आधारमा चनाको पीठो प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ, किनकि यसले तपाईँको छालाको लागि चमत्कार गर्न सक्छ। तपाईँ गुलाबजलको प्याक पनि बनाउन सक्नुहुन्छ र यसलाई आफ्नो साप्ताहिक सौन्दर्य दिनचर्यामा समावेश गर्न सक्नुहुन्छ।

यो फेस प्याक बनाउनको लागि तपाईँले २ चम्चा चना र गुलाबजलको साथ गाढा पेस्ट बनाउनु पर्छ। यसमा एक चिम्टी बेसार पनि मिसाउन सक्नुहुन्छ। पेस्ट बनाएपछि यसलाई आफ्नो अनुहारमा बिस्तारै लगाउनुहोस् र १५ मिनेटसम्म सुकाउन छोड्नुहोस्।

जब पेस्ट सुक्छ, एक थोपा पानी लिनुहोस् र पेस्ट रगड्नुहोस्। यसले तपाईँलाई कालोपन हटाउन मद्दत गर्नेछ। बेसन (चनाको पीठो) प्राकृतिक एक्सफोलिएटरको रूपमा काम गर्दछ। यसले मृत कोशिकाहरूको माथिल्लो तह हटाउँछ।

बेसार, कागतीको रस र दही

के तपाईँले कहिल्यै सोच्नुभएको छ कि विवाह अघि बेसार किन लगाइन्छ ? खैर, बेसार एक शक्तिशाली एन्टिअक्सिडेन्ट हो, जसले तपाईँको छालालाई उज्यालो बनाउन र अनुहारलाई कायाकल्प गर्न काम गर्छ। त्यसैले अनुहारमा तुरुन्तै चमक ल्याउन बेसारभन्दा राम्रो अरू केही हुन सक्दैन।

यो प्याक बनाउनको लागि तपाईँले १ चम्चा बेसार र दहीको साथमा २ चम्चा कागतीको रस मिसाउनु पर्छ। यसलाई आफ्नो अनुहारमा लागू गर्नुहोस् र यसलाई ४–५ मिनेटको लागि सुकाउन दिनुहोस्। त्यसपछि त्यसमा केही थोपा पानी हालेर २–३ मिनेटसम्म हल्का मसाज गर्नुहोस् र त्यसपछि चिसो पानीले धुनुहोस्।

एलोभेरा, कागतीको रस र बेसार

एलोभेरामा भिटामिन र एन्टिअक्सिडेन्ट प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ जसले छालाको चमक कायम राख्छ । एलोभेराले तपाईँको छालालाई हाइड्रेटेड राख्छ, लचिलोपन सुधार गर्छ र चाउरी पर्नबाट रोक्छ।

तपाईँ घरमै एलोभेराको जुस बनाउन सक्नुहुन्छ र यसलाई सीधै छालामा लगाउन सक्नुहुन्छ। यसमा कागतीको रस र बेसार मिसाएर पनि लगाउन सकिन्छ । तपाईँले एलोभेरा जेल र कागतीको रस बराबर मात्रामा बेसारको एक चुट्कीसँग मिसाउनु पर्छ। यसलाई मिलाएर बिस्तारै छालामा लगाउनुहोस्, यसलाई १० देखि १५ मिनेटसम्म सुक्न दिनुहोस्, र त्यसपछि यसलाई धुनुहोस्। यो एक राम्रो उपाय हो, जसको प्रयोग गरेपछि तपाईँले एक दिनमा चम्किलो छाला पाउन सक्नुहुन्छ।

यो पनि…
कपाल झर्न रोक्ने पाँच प्राकृतिक उपाय जसले नयाँ कपाल उमार्न पनि सहयोग गर्छ
मोटोपना घटाउन के खाने के नखाने ?Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

स्वास्थ्यलाई राम्रो बनाउन सबैलाई स्वस्थ खानपानसँगै नियमित व्यायाम गर्न सुझाव दिँदै आएको स्वास्थ्य विज्ञहरूले अब राम्रो निद्रालाई बानीमा समावेश गरेका

तपाईँले संसारका सबै तालहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। कोही धेरै ठुला छन् र कोही धेरै साना र गहिरो आकारका छन्।

धेरै जनालाई घर सजाउने मन हुन्छ, जसका कारण घरमा हरियो बिरुवा रोपेर घरको सौन्दर्य बढाउँछन् । यसबाहेक, घरको बाल्कोनी पनि

यदि तपाईँ छालाको हेरचाहमा प्राकृतिक उत्पादनहरू समावेश गर्न चाहनुहुन्छ भने, एलोभेरा उपयुक्त हुन्छ। एलोभेरामा धेरै यस्ता गुणहरू छन् जुन छालाको