जहाँ गएपछि कोही जीवित फर्किँदैनसंसारमा धेरै ठाउँहरू छन् जसको रहस्य हजारौँ वर्ष बितिसक्दा पनि सुल्झिएको छैन। एउटा यस्तो टापु छ जहाँबाट निस्केपछि कोही पनि जीवित फर्किँदैन । इटालीको यो टापुको नाम पोभेग्लिया आइल्याण्ड हो। यसलाई मृत्युको टापु भनिन्छ। भनिन्छ कि यो मृत्यु टापु कुनै समय आफ्नो सौन्दर्यका लागि प्रसिद्ध थियो। यद्यपि आज यो टापु सुनसान अवस्थामा छ । धेरै वर्षअघि इटालीमा प्लेग रोगले ठूलो विनाश निम्त्यायो। यस क्रममा ठूलो संख्यामा मानिसहरू यो महामारीको चपेटामा परेका थिए । त्यसपछि इटालियन सरकारले यो रोग नियन्त्रण गर्न सकेन।

यस क्रममा इटाली सरकारले करिब १ लाख ६० हजार बिरामीलाई यस टापुमा ल्याएर जिउँदै आगोको जिम्मा लगाएको थियो । यो विनाशकारी रोग पछि, कालो ज्वरो नामक अर्को रोग इटालीमा फैलियो। यो रोगबाट हुने मृत्यु पनि निको नहुने भएको छ । ती शवहरू पनि यस टापुमा गाडिएका थिए।

त्यसपछि यस टापु वरपरका मानिसहरूले टापुमा अनौठो आवाज सुन्न थाले। यहाँका मानिसहरूले टापुमा आत्माहरूको उपस्थिति महसुस गरेका थिए र मानिसहरूले यस टापुमा जान छाडेका थिए। यो टापु भेनिसको खाडीमा इटालियन सहर भेनिस र लिडोको बीचमा अवस्थित छ। अब यहाँ जान कसैलाई मन लाग्दैन। यहाँ जो गए पनि जिउँदै फर्किँदैन भन्ने जनविश्वास छ ।

एक पटक इटाली सरकारले मानसिक अस्पताल बनाएर यहाँ मानिसको आवतजावत बढाउन खोजेको थियो । तर, त्यहाँ कार्यरत डाक्टर र नर्सहरूले आत्माको अनुभूति गर्न थाले। यस मृत्युको टापुमा धेरै असामान्य चीजहरू देख्ने गरेको चिकित्सकहरूले बताएका थिए। तिनीहरूबाट खतरनाक आवाजहरू निस्किन्थ्यो।

बिरामीका आफन्तले पनि धेरै पटक आत्मा देखेको कुरा गरेका थिए । त्यसपछि सरकारले मानसिक अस्पताल छिट्टै बन्द गर्नुपरेको थियो । यसपछि सन् १९६० मा इटाली सरकारले धनी व्यक्तिलाई बेचेको थियो । त्यसपछि ती व्यक्तिको परिवारसँग खतरनाक दुर्घटनाहरू भए।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमानाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

स्वास्थ्यलाई राम्रो बनाउन सबैलाई स्वस्थ खानपानसँगै नियमित व्यायाम गर्न सुझाव दिँदै आएको स्वास्थ्य विज्ञहरूले अब राम्रो निद्रालाई बानीमा समावेश गरेका

तपाईँले संसारका सबै तालहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। कोही धेरै ठुला छन् र कोही धेरै साना र गहिरो आकारका छन्।

धेरै जनालाई घर सजाउने मन हुन्छ, जसका कारण घरमा हरियो बिरुवा रोपेर घरको सौन्दर्य बढाउँछन् । यसबाहेक, घरको बाल्कोनी पनि

यदि तपाईँ छालाको हेरचाहमा प्राकृतिक उत्पादनहरू समावेश गर्न चाहनुहुन्छ भने, एलोभेरा उपयुक्त हुन्छ। एलोभेरामा धेरै यस्ता गुणहरू छन् जुन छालाको