जहाँ गएपछि कोही जीवित फर्किँदैनसंसारमा धेरै ठाउँहरू छन् जसको रहस्य हजारौँ वर्ष बितिसक्दा पनि सुल्झिएको छैन। एउटा यस्तो टापु छ जहाँबाट निस्केपछि कोही पनि जीवित फर्किँदैन । इटालीको यो टापुको नाम पोभेग्लिया आइल्याण्ड हो। यसलाई मृत्युको टापु भनिन्छ। भनिन्छ कि यो मृत्यु टापु कुनै समय आफ्नो सौन्दर्यका लागि प्रसिद्ध थियो। यद्यपि आज यो टापु सुनसान अवस्थामा छ । धेरै वर्षअघि इटालीमा प्लेग रोगले ठूलो विनाश निम्त्यायो। यस क्रममा ठूलो संख्यामा मानिसहरू यो महामारीको चपेटामा परेका थिए । त्यसपछि इटालियन सरकारले यो रोग नियन्त्रण गर्न सकेन।

यस क्रममा इटाली सरकारले करिब १ लाख ६० हजार बिरामीलाई यस टापुमा ल्याएर जिउँदै आगोको जिम्मा लगाएको थियो । यो विनाशकारी रोग पछि, कालो ज्वरो नामक अर्को रोग इटालीमा फैलियो। यो रोगबाट हुने मृत्यु पनि निको नहुने भएको छ । ती शवहरू पनि यस टापुमा गाडिएका थिए।

त्यसपछि यस टापु वरपरका मानिसहरूले टापुमा अनौठो आवाज सुन्न थाले। यहाँका मानिसहरूले टापुमा आत्माहरूको उपस्थिति महसुस गरेका थिए र मानिसहरूले यस टापुमा जान छाडेका थिए। यो टापु भेनिसको खाडीमा इटालियन सहर भेनिस र लिडोको बीचमा अवस्थित छ। अब यहाँ जान कसैलाई मन लाग्दैन। यहाँ जो गए पनि जिउँदै फर्किँदैन भन्ने जनविश्वास छ ।

एक पटक इटाली सरकारले मानसिक अस्पताल बनाएर यहाँ मानिसको आवतजावत बढाउन खोजेको थियो । तर, त्यहाँ कार्यरत डाक्टर र नर्सहरूले आत्माको अनुभूति गर्न थाले। यस मृत्युको टापुमा धेरै असामान्य चीजहरू देख्ने गरेको चिकित्सकहरूले बताएका थिए। तिनीहरूबाट खतरनाक आवाजहरू निस्किन्थ्यो।

बिरामीका आफन्तले पनि धेरै पटक आत्मा देखेको कुरा गरेका थिए । त्यसपछि सरकारले मानसिक अस्पताल छिट्टै बन्द गर्नुपरेको थियो । यसपछि सन् १९६० मा इटाली सरकारले धनी व्यक्तिलाई बेचेको थियो । त्यसपछि ती व्यक्तिको परिवारसँग खतरनाक दुर्घटनाहरू भए।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमानाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन