यो हो संसारको सबैभन्दा अनौठो अदालतआज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिस होइन भूतलाई सजाय हुन्छ । तपाईँले संसारका यस्ता सबै अदालतको बारेमा सुन्नु भएको होला, जहाँ न्यायाधीशहरू मानिसलाई न्याय दिन बस्छन् र अपराधीलाई सजाय हुन्छ । तर यो अदालत अलि अनौठो छ।

हामी तपाईँलाई जुन अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिसलाई नभई भूतलाई सजाय दिनको लागि अदालत बनाइन्छ। तर, हामी यसलाई अन्धविश्वास मात्र ठान्छौँ । तर, यस अदालतमा भूतलाई सजाय दिइन्छ भन्ने मानिसहरूको विश्वास छ।

वास्तवमा, यूपीको गोंडा जिल्लामा हाजी बाबा समसुद्दीन कादरीको खानकाहको दरगाह छ। यो दरगाहमा नै एउटा अनौठो अदालत हुने जनविश्वास छ । यहाँ दुष्ट आत्माबाट छुटकारा पाउन टाढा टाढाबाट मानिसहरू आउने गर्दछन् । यस अदालतमा इन्स्पेक्टर, स्क्रिप्ट र पेसकार पनि ड्युटीमा तैनाथ छन् भन्ने थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ ।

यो अनौठो अदालतमा एक घण्टामा १० देखि १५ मुद्दाको सुनुवाइ हुन्छ । दरगाहको सिंहासनमा विराजमान नसीन अब्दुल अजिज कादरीले हाजीको क्रोधबाट भूत डराएको दाबी गर्छन्। यस अवधिमा पीडितलाई नोक्सान नहोस् भन्ने पूर्ण ख्याल राखिएको उनको भनाइ छ ।

यो पनि…
संसारका यी देशहरूमा सूर्य कहिल्यै अस्ताउँदैन
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमानाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन