यो हो संसारको सबैभन्दा अनौठो अदालतआज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिस होइन भूतलाई सजाय हुन्छ । तपाईँले संसारका यस्ता सबै अदालतको बारेमा सुन्नु भएको होला, जहाँ न्यायाधीशहरू मानिसलाई न्याय दिन बस्छन् र अपराधीलाई सजाय हुन्छ । तर यो अदालत अलि अनौठो छ।

हामी तपाईँलाई जुन अदालतको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जहाँ मानिसलाई नभई भूतलाई सजाय दिनको लागि अदालत बनाइन्छ। तर, हामी यसलाई अन्धविश्वास मात्र ठान्छौँ । तर, यस अदालतमा भूतलाई सजाय दिइन्छ भन्ने मानिसहरूको विश्वास छ।

वास्तवमा, यूपीको गोंडा जिल्लामा हाजी बाबा समसुद्दीन कादरीको खानकाहको दरगाह छ। यो दरगाहमा नै एउटा अनौठो अदालत हुने जनविश्वास छ । यहाँ दुष्ट आत्माबाट छुटकारा पाउन टाढा टाढाबाट मानिसहरू आउने गर्दछन् । यस अदालतमा इन्स्पेक्टर, स्क्रिप्ट र पेसकार पनि ड्युटीमा तैनाथ छन् भन्ने थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ ।

यो अनौठो अदालतमा एक घण्टामा १० देखि १५ मुद्दाको सुनुवाइ हुन्छ । दरगाहको सिंहासनमा विराजमान नसीन अब्दुल अजिज कादरीले हाजीको क्रोधबाट भूत डराएको दाबी गर्छन्। यस अवधिमा पीडितलाई नोक्सान नहोस् भन्ने पूर्ण ख्याल राखिएको उनको भनाइ छ ।

यो पनि…
संसारका यी देशहरूमा सूर्य कहिल्यै अस्ताउँदैन
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमानाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

आजको व्यस्त जीवनशैलीमा मानिसलाई तनाव र डिप्रेसन हुनु सामान्य कुरा हो । साथै तनावका कारण निद्रा नलाग्ने समस्या पनि हुन्छ

होण्डाले आफ्नो डिलर नेटवर्कमा कार्यरत टेक्निसियनको सीप र दक्षता अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले ‘होण्डा टेक्निसियन स्किल कन्टेस्ट २०२३’ सम्पन्न गरेको छ

संसारमा पूरा दिन २४ घण्टाको हुन्छ, जसमा दिनको १२ घण्टा र रातको त्यति नै घण्टा हुन्छ। दिनको पछि रात र

गर्मी मौसम नजिकिँदै गर्दा छाला सम्बन्धी समस्या पनि मानिसमा देखा पर्न थालेको छ । वास्तवमा, हामी सबैले जाडोमा चर्को घामबाट