संसारका यी देशहरूमा सूर्य कहिल्यै अस्ताउँदैनसंसारमा पूरा दिन २४ घण्टाको हुन्छ, जसमा दिनको १२ घण्टा र रातको त्यति नै घण्टा हुन्छ। दिनको पछि रात र रात पछि दिन आउँछ भन्ने प्रकृतिको नियम हो । हामी मध्ये धेरैले सोच्दछौँ कि यो सारा संसारमा नियम हो। तर पृथ्वीमा यस्ता धेरै ठाउँ छन्, जहाँ न सूर्यास्त हुन्छ र न रात हुन्छ । संसारका यी स्थानहरूमा ७० दिनभन्दा बढी सूर्य अस्ताउँदैन। यो थाहा पाउँदा तपाईँलाई अचम्म लाग्न सक्छ ।

१२ घण्टा बितिसक्दा यी ठाउँहरू दिनको समय जस्तै देखिन्छन्, अब तपाईँको मनमा यो प्रश्न उठिरहेको छ कि यो कसरी हुन सक्छ ? यो प्रश्न पनि मनमा उठिरहेको हुनुपर्छ कि त्यहाँ किन सूर्य अस्ताउँदैन ? आज यो समाचारमा हामी तपाईँलाई पृथ्वीका ती ठाउँहरूबारे जानकारी दिनेछौँ जहाँ सूर्य अस्ताउँदैन र रात पनि हुँदैन ।

नर्वे

नर्वे आर्कटिक सर्कलमा अवस्थित छ जसलाई मिडनाइट सनको भूमि पनि भनिन्छ। यो देशमा मे महिनादेखि जुलाईको अन्त्यसम्म सूर्य अस्ताउँदैन । यहाँ लगातार ७६ दिन रात हुँदैन दिन हुन्छ । यो देशमा, स्वालबार्डमा पनि, सूर्य १० अप्रिल देखि २३ अगस्ट सम्म अस्ताउँदैन। यदि तपाईँ गर्मीमा घुम्न जाने योजनामा ​​हुनुहुन्छ भने, तपाईँ यहाँ भ्रमण गर्न सक्नुहुन्छ। कहिल्यै अन्त्य नहुने रातको आनन्द लिनुहोस् र आफ्नो क्यामेरामा सुन्दर दृश्यहरू खिच्नुहोस्।

क्यानडा

नुनावुट सहर क्यानडाको उत्तर पश्चिम क्षेत्रहरूमा अवस्थित छ। आर्कटिक सर्कलभन्दा करिब दुई डिग्री माथि रहेको यो सहर निकै सुन्दर छ । यो सहरमा लगातार दुई महिना घाम अस्ताउँदैन । जाडो मौसममा यहाँ ३० दिनसम्म मात्र रात हुन्छ र घाम उदाउँदैन ।

आइसल्यान्ड

युरोपको सबैभन्दा ठूलो टापुमध्येको एक आइसल्यान्डमा जुनमा सूर्य कहिल्यै अस्ताउँदैन। यो यहाँ २४ घण्टा दिन हो। आइसल्यान्ड ग्रेट ब्रिटेन पछि युरोपको सबैभन्दा ठूलो टापु हो।

अलास्का

अलास्का सहर ब्यारोमा मेको अन्त्यदेखि जुलाईको अन्त्यसम्म सूर्य अस्ताउँदैन। त्यसपछि जाडोमा अर्थात् नोभेम्बरको सुरुमा यहाँ एक महिनासम्म रात हुन्छ । यस समयलाई ध्रुवीय रातहरू भनिन्छ। तपाईँ गर्मी र जाडो दुवै मौसममा यहाँ भ्रमण गर्न सक्नुहुन्छ।

फिनल्यान्ड

यो देशका अधिकांश क्षेत्रमा ७३ दिन मात्रै सूर्य उदाउँछ । यहाँ जाडो मौसममा अँध्यारो रहन्छ अर्थात् डिसेम्बर र जनवरीको बीचमा सूर्य उदाउँदैन। आर्कटिक सर्कलमा आउने ठाउँहरूमा यो हुन्छ।

स्विडेन

स्विडेनमा, सूर्य मे देखि अगस्टको अन्त्यमा मध्यरातमा अस्ताउँछ। यसपछि बिहान ४ बजे सूर्य बाहिर निस्कन्छ । यो त्यस्तो देश हो जहाँ छ महिना बिहान हुन्छ।

यो पनि…
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना
यी हुन् विश्वका अचम्मका ठाउँLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

आजको व्यस्त जीवनशैलीमा मानिसलाई तनाव र डिप्रेसन हुनु सामान्य कुरा हो । साथै तनावका कारण निद्रा नलाग्ने समस्या पनि हुन्छ

होण्डाले आफ्नो डिलर नेटवर्कमा कार्यरत टेक्निसियनको सीप र दक्षता अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले ‘होण्डा टेक्निसियन स्किल कन्टेस्ट २०२३’ सम्पन्न गरेको छ

गर्मी मौसम नजिकिँदै गर्दा छाला सम्बन्धी समस्या पनि मानिसमा देखा पर्न थालेको छ । वास्तवमा, हामी सबैले जाडोमा चर्को घामबाट

हामी सबै सुखी जीवन बिताउन चाहन्छौँ। यसका लागि दिनरात मिहिनेत गरेर पैसा कमाउँछौँ । तर कहिलेकाहीँ हामीसँग यस्तो हुन्छ कि