सम्भोगका बेला नगर्नुहोस् यस्ता गल्तीमानव जीवनको अस्तित्वका लागि तथा जीवन चक्र धान्नको लागि सेक्स महत्त्वपूर्ण छ । सेक्सले मानिसको स्वास्थ्यमा विभिन्न पक्षबाट फाइदा गर्छ । तर, यौन सम्पर्कको बेलामा गर्ने केही गल्तीहरूले पनि यौन जीवनलाई खराब बनाउन सक्छ । त्यसैले यौन सम्पर्कको बेला गर्न नहुने गल्तीबारे सचेत हुन पनि उत्तिकै आवश्यक छ ।

कतिपय व्यक्ति साथी तयार नहुँदै हतारिने स्वभावका हुन्छन् । सहवासको समयमा दुवै जना एकसाथ तयार हुनु अनिवार्य हुन्छ । मानसिक रूपले तयार नभई सहवासका लागि हतारिँदा यसले आनन्द दिनुको साटो घृणा पैदा गर्ने खतरा हुन्छ । साथी तयार भएपछि मात्र सहवास गर्नुपर्छ ।

असुरक्षित सम्बन्ध

यौन सम्पर्क गर्नुभन्दा पहिला आफ्नो जोडीलाई सुरक्षित यौन सम्बन्धका लागि भरोसा दिलाउनुपर्छ । कुनै किसिमको लाज र सङ्कोच नहोस् तथा सहज महसुस होस् । यदि महिला र पुरुष दुबैमध्ये कुनै एकलाई असहज महसुस भएको छ भने उनीहरूले चरम आनन्द प्राप्त गर्न सक्दैनन् ।

नहतारिने

कतिपय व्यक्ति साथी तयार नहुँदै हतारिने स्वभावका हुन्छन् । सहवासको समयमा दुवै जना एकसाथ तयार हुनु अनिवार्य हुन्छ । मानसिक रूपले तयार नभई सहवासका लागि हतारिँदा यसले आनन्द दिनुको साटो घृणा पैदा गर्ने खतरा हुन्छ । साथी तयार भएपछि मात्र सहवास गर्नुपर्छ ।

नबोल्ने पनि नराम्रो

यौन सम्पर्कको बेला बोल्दै नबोल्ने र खाली यौन क्रियाकलापमा ध्यान दिने बानी पनि राम्रो होइन । यौन सम्बन्ध भइरहँदा एक अर्कासँग कुरा गर्नु झनै महत्त्वपूर्ण छ । यौनको आनन्द भाषामा व्यक्त गर्दा माया पनि बढ्छ ।

मोबाइल नचलाउने

यौन सम्पर्कको बेला मोबाइलको प्रयोग नगरेकै राम्रो बरु सम्पूर्ण ध्यान जीवनसाथीलाई दिनुपर्छ । मोबाइल चलाउन थाल्दा तपाईँको साथीको मुड खराब हुन सक्छ । त्यसैले यौन सम्पर्कको बेला मोबाइलको प्रयोग गर्नु हुँदैन ।

निदाइ नहाल्ने

सेक्सपछि धेरैजसोको बानी निदाइहाल्ने हुन्छ जसले गर्दा मुड नै खराब हुन्छ । सुतिहाल्ने बानीले गर्दा सेक्स गर्दा अपनाइएका तरिकाहरूलाई एक अर्कासँग साट्न पाउनुहुँदैन र सेक्सपछिको मुडलाई बुझ्न सकिँदैन ।

यो पनि…
कुन उमेरसमूहका मानिसले कति घन्टा सुत्ने ?

महिनावारी भएको कति दिनमा सेक्स गर्दा सुरक्षित ?...
Uteyyg

purchase calcitriol generic order rocaltrol generic oral rocaltrol 0.25 mg

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

सम्बन्धमा एक अर्कालाई समय दिइन्छ, तर व्यस्त जीवनमा मानिसहरूसँग समयको कमी हुन्छ। यस्तो अवस्थामा जब जोडीले एक अर्कालाई समय दिँदैनन्,

चुम्बनले भावनात्मक सम्बन्ध बनाउँछ । चुम्बन प्रेम व्यक्त गर्ने सबैभन्दा पुरानो र लोकप्रिय तरिका हो । तर कुन चुम्बनको के

गर्भ नरहन इम्लानटको प्रभावकारिता ९९.९५ प्रतिशत, कपरटिको ९९.२० प्रतिशत छ भने तिन महिने सुई को ९७ प्रतिशत छ । कण्डम

आखिर के कारणले जीवनभर सँगै रहने वाचा गरे पनि दम्पतीले एक अर्काबाट अलग हुने निर्णय गर्छन् । आउनुहोस् जानौँ यस्ता

Suggested