मोजा बिना जुत्ता लगाउनु खतरनाकयुवा पुस्ताका अधिकांश मानिसहरू मोजा बिना जुत्ता लगाउँछन्। तर, यो फेसन ट्रेन्डका कारण तपाईंको शरीरलाई हानि पुग्न सक्छ । मोजा बिना जुत्ता लगाउनु खतरनाक साबित हुन सक्छ। एक अध्ययनमा यो खुलासा भएको हो । वर्षा याममा धेरै पानीमा भिजेपछि जुत्ता पनि भिजेको हुन्छ र लामो समयसम्म त्यस्तो जुत्ता लगाएर राख्नुभयो भने समस्या हुन सक्छ ।

एक अनुसन्धानले दाबी गरेको छ कि मोजा बिना जुत्ता लगाउनाले व्यक्तिमा फंगल सङ्क्रमणको जोखिम धेरै छिटो बढ्छ। एक व्यक्तिको एक दिनमा ३०० मिलीलीटर पसिना आउँछ। पसिना र चिसोले फंगल सङ्क्रमणको जोखिम बढाउँछ। अत्यधिक पसिना र खुट्टामा नमीको कारण, यसको परिणाम धेरै खराब हुन सक्छ। अनुसन्धानमा कार धुने काम गर्ने एक व्यक्तिले आफ्नो कामका कारण उनको खुट्टा पुरै समय ओसिलो हुने गरेको बताइएको छ । जसका कारण उनलाई फंगल इन्फेक्सन भएको थियो ।

सुन्दर देखिनको लागि मानिसहरू जे पनि गर्न तयार हुन्छन् तर सधैँ आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल गर्नुपर्छ । आजको समयमा स्टाइलले धेरै महत्त्व राख्छ, त्यसैले केही कुरालाई ध्यानमा राखेर यो रोगबाट बच्न सकिन्छ। आवश्यक नभएमा मोजा बिना जुत्ता नलगाउनुहोस्। साथै, जुत्ता लगाउनु अघि आफ्नो खुट्टामा एन्टिपर्सपिरेन्ट स्प्रे गर्नुहोस्।

यो पनि…
हिँड्नुका फाइदा

सिरानीमा मोबाइल राखेर सुत्नुहुन्छ भने आजैदेखि छोड्नुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

अहिले मोबाइलको प्रयोग निकै बढेको छ । अफिसको कामदेखि लिएर अनलाइन मनी ट्रान्सफरसम्मको काम मानिसहरूले मोबाइलबाटै गर्छन् । मोबाइलमा पनि

मधुमेह एक गम्भीर रोग हो, जसलाई नियन्त्रण गर्न बिरामीले आफ्नो खानपान र जीवनशैलीमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ । चिनीको मात्रा बढेमा

शरीर र दिमागलाई स्वस्थ राख्न प्रकृतिले फलफूल, तरकारी, मसला र औषधीय गुणहरू प्रदान गरेको छ। शरीरका विभिन्न समस्याका लागि उपयोगी

जाडोको मौसम छ । यो मौसममा धेरै प्रकारका रोग लाग्ने सम्भावना बढ्छ । जाडो मौसममा रुघाखोकीको समस्या धेरैलाई हुने गरेको

Suggested