जसले ज्यानै लिन सक्ने खतराप्रकृति रहस्यले भरिएको छ। यहाँ विभिन्न प्रकारका रुखहरू छन्। पृथ्वीमा लाखौँ प्रकारका वनस्पतिहरू पाइन्छ। यी मध्ये धेरै रूख र बिरुवाहरू मानव र जनावरहरूको लागि लाभदायक छन्। तर केही यस्ता रुख बिरुवाहरू छन्, जसबाट टाढै बस्नु राम्रो हुन्छ । यी बिरुवाहरू मानव को लागी धेरै हानिकारक साबित हुन सक्छ। वास्तवमा, केही रूखहरू र बिरुवाहरू धेरै विषाक्त हुन्छन्। यस्तै एउटा बिरुवालाई किलर रुख भनिन्छ ।

छुँदा मृत्यु हुन सक्छ

यो बिरुवा पृथ्वीमा पाइने सबैभन्दा जहरीला बिरुवा हो। यो बिरुवा यति विषाक्त छ कि यसलाई छोएर मानिसको ज्यान जान सक्छ। यस्तो अवस्थामा यो बिरुवाबाट टाढा रहनु राम्रो हुन्छ। यो बिरुवाको नाम होग्वेजा हो।

हत्यारा रूख

होग्विजा नामको यो बोटलाई ‘किलर ट्री’ पनि भनिन्छ । यो विषालु बिरुवा बेलायतको ल्याङ्कशायर नदीको किनारमा मात्र पाइन्छ। यो बिरुवा यति खतरनाक र विषाक्त छ कि यसलाई छोएर मानिसले आफ्नो ज्यान गुमाउन सक्छ। यस बोटको अधिकतम लम्बाइ १४ फिट बराबर छ। यदि कसैले यो बिरुवा छोयो भने, हातको छाला जान सक्छ।

आकर्षक तर खतरनाक

यो बिरुवा जति आकर्षक देखिन्छ, त्यति नै खतरनाक छ। वैज्ञानिकहरूका अनुसार यो विषालु बिरुवालाई छोएको ४८ घण्टा भित्रमा यसले खतरनाक प्रभाव देखाउन थाल्छ । यसलाई छोएमा मानिसको ज्यान जान सक्ने वैज्ञानिकहरूको दाबी छ । यो बिरुवा हेर्दा धेरै आकर्षक देखिन्छ। जसका कारण मानिसलाई यसतर्फ आकर्षित गर्छ ।

यो पनि…
औँठाको छापजस्तै देखिने टापु
संसारको खतरनाक टापु, मान्छे गएपछि फर्केर आउँदैनLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

एलियनको बारेमा धेरै वर्षदेखि बहस चलिरहेको छ। केही मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि त्यहाँ एलियनहरू छन्। र केही मानिसहरू भन्छन् कि

न्यु ब्रिउ कुनै साधारण बियर होइन । यो ‘रिसाइकल’ गरिएको ढलबाट बनाइएको हो । सिंगापुरको राष्ट्रिय पानी एजेन्सी पव (पीयूबी)

संसारभर दुर्घटनामा धेरैको मृत्यु हुने गरेको छ । सवारीसाधनको चाप बढेसँगै दुर्घटनाका घटना पनि बढेका छन् । पहाडी क्षेत्र वा

साइन्स एडभान्सेस जर्नलमा प्रकाशित एउटा नयाँ अध्ययनले शरीरको गन्ध उस्तै भएका मानिस साथीको रूपमा प्राकृतिकरूपमा मिलनसार र साथी बन्न सक्ने

Suggested