‘चुनौतीको पहाड मेरो अगाडि छ, त्यसलाई पूरा गर्न स्पष्ट योजना बनाएको छु’मधेस प्रदेशको एक मात्र, महानगरपालिलकाको रुपमा पर्सास्थित वीरगञ्ज महानगरपालिका रहेको छ । कूल ३२ वटा वडा रहेको वीरगञ्ज महानगरपालिकाको जनसङ्ख्या राष्ट्रिय जनगणना २०७८ को प्रारम्भिक नतिजाअनुसार कूल दुई लाख ६८ हजार २७३ रहेको छ । महानगरको विकास र समृद्धिका लागि भावी योजना र कार्यक्रमका विषयमा नगर प्रमुख राजेशमान सिंहसँग पुरुषोत्तम सुवेदीद्वारा गरिएको कुराकानीको सम्पादित अंश :

यहाँ महानगरको बागडोर सम्हाल्दै गर्दा यहाँको मुख्य–मुख्य योजना र प्राथमिकता के–के छन् ?

वीरगञ्ज महानगरको हकमा मुख्य योजनाभन्दा पनि यहाँ सबैखाले योजना बनाएर सुरुआती चरणबाटै काम गर्नुपर्ने भएको छ । मैले महानगरको जिम्मेवारी सम्हाल्दै गर्दा यहाँको सेवा प्रवाह, महानगरले लगाएको ठेक्का, सरसफाइ, फोहर व्यवस्थापनलगायत सबैजसो क्षेत्र अस्तव्यस्त पाइएकाले सुरुबाटै काम गर्नुपर्ने देखिएको छ । आजको दिनमा तपाईँ वीरगञ्जको जुन क्षेत्रमा हेर्नुहुन्छ त्यतै गर्नुपर्ने काम देख्नुहुन्छ । तर यसो भन्दै गर्दा हामीले गर्नुपर्ने केही विशेष कामहरूको सूची पनि बनाएका छौँ । जुन हाम्रो प्रतिबद्धतापत्रमा पनि देख्न सकिन्छ । हामी बोलेर भन्दा पनि काम गरेर देखाउनेमा विश्वास राख्छौँ । हामी एक महिनाभित्रै जनताले अनुभूत गर्ने गरी केही परिणाममुखी काम गरेर देखाउने छौँ । चौतर्फी विकास मेरो मूल एजेण्डा हो, यस महानगरपालिकाको समृद्धि र विकासका लागि म प्रदेश सरकार, केन्द्रीय सरकार र विदेशी दातृ निकायसँग सहकार्य गरी महानगरपालिकालाई समृद्ध महानगरपालिका बनाउने मुख्य योजना छ ।

वीरगञ्ज मधेस प्रदेशको मुख्य स्थान मात्र नभई आर्थिक दृष्टिकोणले पनि देशकै एक महत्वपूर्ण स्थान हो, आर्थिक विकासका लागि यहाँको योजना के छ ?

वीरगञ्ज मधेस प्रदेशको मात्र नभएर मुलुककै आर्थिक विकासमा टेवा दिन सक्ने औद्योगिक क्षेत्र भएको स्थान पनि हो । नेपालको आर्थिक विकासमा वीरगञ्जले हिजोदेखि नै महत्वपूर्ण योगदान दिंदै आएको छ । यसमा निजी क्षेत्रको भूमिका उल्लेखनीय छ । त्यसैले निजी क्षेत्रको संरक्षण र संवद्र्धन गर्नु महानगरपालिको पनि दायित्व हो । यसका लागि प्रदेश र सङ्घीय कानुन नबाझिने गरी र नियमानुसार मिल्ने सहयोग गरेर यस क्षेत्रको आर्थिक विकासमा भूमिका निर्वाह गर्ने महानगरपालिकाको दायित्व हो ।

वीरगञ्ज महानगरको वर्तमान अवस्थाका बारेमा जनतालाई जानकारी गराउन श्वेतपत्र जारी गर्ने निर्णय गर्नुभएछ । त्यसको आवश्यकता किन देख्नुभयो ?

काम सुरु गर्नुभन्दा पहिला वीरगञ्ज महानगरपालिकाको वर्तमान अवस्था आम महानगरवासीले थाहा पाउन जरुरी हुन्छ । हालम्म महानगरपालिकामा फिल्डमा भन्दा कागजमा बढी काम भएका छन् अर्थात् महानगरपालिकाको विकासका लागि भएका अधिकांश काम पारदर्शी छैनन् । श्वेतपत्रमा हालको अवस्था र त्यसको सुधारका लागि श्वेतपत्र जारी गर्ने तयारी गरेका छौँ । यसले आगामी दिनमा मेरो नेतृत्वमा भए गरेको कामलाई जनतालाई मूल्याङ्कन गर्न थप सजिलो हुनेछ ।

जनताले तपाईँलाई सिधै आफ्नो कुरा राख्न मिल्ने गरी गुनासो व्यवस्थापन (हेल्पलाइन) केन्द्र स्थापनाको काम किन अगाडि बढाउनुभयो ?

जनतालाई परिणाम देखिने गरी काम गर्ने हामी जनप्रतिनिधिको चाहना हुन्छ । मैले पनि निर्वाचनको समयमा जनतासामु गरेका सबै प्रतिबद्धता पूरा गर्नु छ । जनताको सुझाव सल्लाह नलिई म अघि बढ्न सक्दिनँ । तसर्थ अनलाइनबाट सिधै महानगरपालिकाका प्रमुख अथवा मसँग जनताले आफ्नो गुनासो सुझाव, सल्लाह दिन मिल्ने गरी अनलाइन प्रविधि व्यवस्थापनको काम अघि बढाइसकेको छ । यसले जनप्रतिनिधि र जनताबीचको सम्बन्धलाई घनिष्ठ तुल्याउने छ ।

भौतिक पूर्वाधारको क्षेत्रमा यहाँको प्राथमिकताको योजनाहरू के–के छन् ? कसरी अगाडि बढाउने सोच्नुभएको छ ?

सबैभन्दा पहिलो कुरा यस महानगरपालिकाभित्र सडक सञ्जाल विस्तार गर्ने र त्यसलाई स्तरीय बनाउनु हो । कूल ३२ वटा वडा रहेको वीरगञ्ज महानगरपालिकाका सबै वडामा अझसम्म सडक सञ्जाल पुग्न सकेको छैन । त्यसैले सबै वडालाई सडक सञ्जालमा जोड्ने मेरो मुख्य लक्ष्य छ । त्यसपछि नाला, कल्भर्ट, पुलपुलेसालगायतका अन्य आवश्यक भौतिक पूर्वाधारण निर्माणको काम अघि बढाइने योजना छ । व्यवस्थित सडक सञ्जालले महानगरपालिकाभित्रका अन्य विकास निर्माणका काम गर्न पनि सहज हुन्छ ।

जनशक्ति विकासको लागि प्रमुख आधार मानिएको शैक्षिक क्षेत्रको विकासको लागि यहाँको योजनाहरू के छन् ?

विशेषगरी गुणस्तरीय शिक्षा मेरो पहिलो प्राथमिकता हो । शिक्षामा खेलवाड गर्न पाइँदैन, सामुदायिक विद्यालयमा पनि निजी विद्यालय सरह शैक्षिक गुणस्तर सुधार गर्ने मेरो योजना छ । शिक्षा क्षेत्रमा मूलरूपमा दरबन्दीको पनि समस्या देखिएको छ । त्यसलाई हल गर्नका लागि हामी सबै विद्यालय र शिक्षकको विवरण सङ्कलन गर्छौँ । आवश्यकताको आधारमा बढी भएको स्थानबाट दरबन्दी कटौती तथा कम भएको स्थानमा थप गर्ने, यसका साथै शिक्षकहरूलाई तालिम तथा विद्यार्थीलाई नैतिक शिक्षा दिएर विद्यालयमैत्री वातावरणको सिर्जना गर्ने हाम्रो योजना रहेको छ । वातावरण बनाइसकेपछि हामीले वीरगञ्जको शिक्षालाई प्राविधिक शिक्षातर्फ अगाडि बढाउने छौँ । भएका विद्यालयमा पनि प्राविधिक कक्षाहरू सञ्चालन गर्ने र नयाँ पूर्ण प्राविधिक विद्यालय स्थापना गर्ने भनेर हाम्रो प्रतिबद्धतापत्रमा समेत उल्लेख गरेका छौँ । त्यसलाई मूर्तरुप दिने गरेर हाम्रो काम अगाडि बढ्छ । निजी शैक्षिक संस्थाहरूलाई पनि कानुनी दायरामा ल्याएर सहजीकरण गरिने योजना छ ।

स्वास्थ्य क्षेत्रको सुधारका लागि यहाँको योजना के छ ?

समग्ररूपमा महानगरपालिकाभित्र स्वास्थ्य क्षेत्रमा देखिएको विकृति र विसङ्गतीलाई विज्ञहरूको छलफल र परामर्श गरी स्वास्थ्य क्षेत्रको थप सुधार गर्न योजना छ । महानगरपालिका क्षेत्रभित्र रहेको सरकारी वा निजी स्वास्थ्य संस्थालाई पनि आवश्यकताअनुसार नियमन गरिने छ ।

स्वास्थ्य क्षेत्रको कुरा गर्नुपर्दा वीरगञ्जमा सङ्घीय सरकारअन्तर्गतको नारायणी अस्पताल मात्र देखिन्छ, यो क्षेत्रमा यहाँको योजना के छ ?

नारायणी अस्पताल सङ्घीय सरकारको मातहतमा भए पनि आखिर वीरगञ्ज महानगरपालिकाभित्रै छ । महानगरवासीले पनि सेवा लिएकै छन् । गुणस्तरीय सेवा र सेवा वृद्धि गर्न महानगरपालिकाले के गर्न सक्छ, नारायणी अस्पतालसँग हातोमालो गर्न तयार छौँ । यस अस्पतालबाट स्तरीय स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्ने गरी काम गर्नेछौँ ।

महानगरपालिका फोहरमैला व्यवस्थापन पनि ठूलो चुनौतीको रूपमा रहेको छ । यसलाई कसरी समाधान गर्न योजना बनाउनुभएको छ ?

फोहर व्यवस्थापन हुन नसकेकै कारण वीरगञ्जमा बढी प्रदूषण पनि देखिएको छ । सबैभन्दा पहिला त २० औँ वर्षदेखि सफा हुन नसकेका ठूला नाला सफाइ तथा अन्य नालाहरू पनि सफाइ गर्ने काम हामीले सुरुआत गरी नै सकेका छौँ । दोस्रो महत्वपूर्ण कुरा फोहर व्यवस्थापनको लागि यहाँका नागरिकले पनि उत्तिकै साथ दिन जरुरी छ । यसको पूर्वाधार विकासका लागि महानगरपालिकाले सहयोग गर्न तयार छ । हामीले सडक धेरै बढा¥यौँ । अब फोहर व्यवस्थापन गर्न नजानेका अथवा अज्ञानता भएका नागरिकको दिमाग बढार्न जरुरी छ । सोचाइबाट फोहर बढार्न सकिएको खण्डमा धेरै हदसम्म फोहर आफैँ व्यवस्थापन हुने कुरा हो । विदेशी मुलुकहरूमा हेर्ने हो भने फोहर व्यवस्थापनमा राज्यले धेरै लगानी गरेको पाइँदैन । व्यवस्थापनमा बढी जोड दिएको पाइन्छ ।

वीरगञ्ज महानगरपालिकाको हकमा फोहर व्यवस्थापनको नाममा वार्षिक करिब रु नौ करोडभन्दा बढी खर्च गरेको पाइन्छ । तर पनि सुधारको अवस्था छैन । यसअघिको नेतृत्वले पनि फोहर व्यवस्थापनबारे कुनै प्रभावकारी कदम चालेको पाइएन । त्यसकारण हामीले अहिले जारी गर्ने भनिएको श्वेतपत्रमा पनि यी विषयहरूलाई समेट्ने छौँ । त्यसपछि विज्ञहरूको राय लिएर नयाँ शिराबाट फोहर व्यवस्थापनको काम गरिनेछ ।

महानगरपालिकामा देखिएको सेवाप्रवाह ढिलाइसुस्ती र लापरवाहीलाई कसरी व्यवस्थापन गर्ने यहाँको योजना के छ ?

सबैभन्दा पहिलो कामका प्रकृति क्षमता र क्षमताअनुसार कर्मचारीहरूलाई दक्षता र सीपका आधारमा जिम्मेवारी बाँडफाँट गर्छु । वडासम्म दिन सकिने अधिकारलाई वडासम्म जनताको कामबिना लापरवाही बिना झन्झिटलो बनाउने कोसिस गर्छु । यद्यपि सबै कर्मचारीलाई पनि खराब छन् भनेर म भन्दिन तर पनि केही खराब प्रवत्तिका कर्मचारीलाई एकपटक सुधार गर्ने मौका दिन्छु । सुधार नभए नियमानुसार कारबाही प्रक्रिया अघि बढाउँछु ।

यहाँ समग्र यो महानगरपालिको प्रमुख भइरहँदा यहाँले यो पदको अवसर र चुनौतीलाई कसरी लिनुभएको छ ?

अवसरभन्दा चुनौतीको पहाड मेरो अगाडि रहेको छ, त्यसलाई मैले पूरा गर्न सक्छु भनेर नै मैले स्पष्ट सोच र योजना बनाएको छु । पहिले थालनी गरेर पूरा नभएका धैरे योजनाहरू अलपत्र परेका छन् । फिल्ड वा वास्तविक स्थानमा भन्दा कागजमा बढी प्रगति देखाइएको छ, भएका काम पनि गुणस्तरयुक्त छैनन् । यी सबै चुनौतीको सामना गरी आम महानगरवासीको हितका लागि शून्य भ्रष्टाचार महानगरपालिका बनाउने लक्ष्य छ । भ्रष्टाचारले सुशासन हुन दिंदैन । सुशासनबिना विकास सम्भव हुँदैन ।

अन्यमा केही भन्न चाहनुहुन्छ ?

म जनताको महानगरपालिकाको प्रमुख भएर होइन, जनताको सेवक भएर काम गर्न चाहन्छु । सबै जनताबाट म सुझाव, सरसल्लाह र सहयोगको अपेक्षा गर्दछु । सहीलाई सही र गलतलाई गलत भन्न म सबैमा अनुरोध गर्न चाहन्छु । यदि मैले गलत गरेको छु भने राजेशमान तैंले गलत गरिस् भनेर मलाई जनताले भन्नुपर्यो, सही काम गरेको छु भने पार्टीभन्दा माथि उठेर मलाई साथ दिन पनि म सबैमा अनुरोध गर्न चाहन्छु । नेतृत्व लिएको एक सय दिनसम्ममा जनतालाई महसुस हुने गरी काम गर्ने प्रतिबद्धता पनि व्यक्त गर्दछु ।

यो पनि…
‘पोखरा हामी सबैको हो सबै मिलेर बनाऔँ’

‘हरेक मतको मूल्य तिर्नेगरी मेलम्चीको विकास गर्नेछु’...
חשפניות

I do agree with all the concepts you have introduced for your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are too quick for beginners. May you please extend them a bit from next time? Thank you for the post. חשפניות

...
квартира на сутки Минск

Very soon this web site will be famous among all blogging users, due to it's good articles квартиры на сутки в Минске

...
Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

You can definitely see your enthusiasm in the article you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe. Always go after your heart. Доставка алкоголя Екатеринбург Уралмаш

...
Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

First off I want to say superb blog! I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind. I was curious to know how you center yourself and clear your mind before writing. I have had a hard time clearing my mind in getting my thoughts out. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips? Kudos! Доставка алкоголя Екатеринбург Уралмаш

...
Доставка алкоголя Екатеринбург телефон

Hi, just wanted to say, I enjoyed this post. It was funny. Keep on posting! Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Доставка алкоголя

Thanks for sharing such a pleasant thought, post is nice, thats why i have read it fully Доставка алкоголя

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

...
Заказать алкоголь с доставкой на дом

Thank you for the auspicious writeup. It actually used to be a amusement account it. Glance complicated to far added agreeable from you! By the way, how can we keep up a correspondence? Доставка алкоголя ночью Екатеринбург

...
Доставка алкоголя Екатеринбург Уралмаш

Hi friends, pleasant article and nice arguments commented here, I am actually enjoying by these. Заказ алкоголя Екатеринбург доставка

...
Алкомиг Екатеринбург доставка алкоголя

This design is wicked! You most certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool! Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Доставка алкоголя Екатеринбург бесплатная доставка

Very quickly this web site will be famous among all blogging users, due to it's nice articles Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

Hey there! I could have sworn I've been to this blog before but after reading through some of the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking and checking back often! Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

...
Доставка алкоголя Екатеринбург круглосуточно дёшево

Simply wish to say your article is as surprising. The clearness in your post is simply cool and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work. Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

...
Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

Howdy just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren't loading correctly. I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the same results. Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Доставка алкоголя Екатеринбург круглосуточно дёшево

I think this is one of the most significant information for me. And i'm glad reading your article. But want to remark on few general things, The website style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part :) I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck. Доставка алкоголя на дом Екатеринбург

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

Wow, this piece of writing is nice, my sister is analyzing these things, so I am going to let know her. Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Доставка алкоголя Екатеринбург бесплатная доставка

Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to protect against hackers? Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

...
infoda4nik.ru

Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon every day. It will always be interesting to read content from other writers and practice a little something from their websites. infoda4nik.ru

...
infoda4nik.ru

Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I'm getting tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform. infoda4nik.ru

...
indexation url

Hi to all, how is everything, I think every one is getting more from this website, and your views are pleasant in favor of new users. indexation page

...
ogorodkino.ru

There is definately a lot to learn about this subject. I love all the points you made. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of completely unique content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my agreement. Do you know any solutions to help stop content from being ripped off? I'd certainly appreciate it. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Wow, that's what I was seeking for, what a data! present here at this website, thanks admin of this site. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

I constantly spent my half an hour to read this website's posts daily along with a cup of coffee. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

I always spent my half an hour to read this webpage's articles every day along with a cup of coffee. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I'm gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers! ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

If you desire to get a great deal from this piece of writing then you have to apply such strategies to your won webpage. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Ridiculous quest there. What occurred after? Thanks! ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

This design is spectacular! You most certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool! ogorodkino.ru

...
купить гостиничный чек в москве

It's an awesome post in favor of all the internet users; they will take benefit from it I am sure. чеки на гостиницу в москве с подтверждением

...
гостиница с отчетными документами

It's remarkable to visit this website and reading the views of all mates about this piece of writing, while I am also eager of getting experience. гостиничный чек москва

...
где можно сделать чеки на гостиницу

Keep this going please, great job! гостиничные чеки москва купить с подтверждением

...
sadovoe-tut.ru

Awesome! Its in fact awesome piece of writing, I have got much clear idea concerning from this post. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

Hi there, I enjoy reading all of your article. I like to write a little comment to support you. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

Good day! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions? sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

If you want to increase your experience simply keep visiting this web site and be updated with the most up-to-date information posted here. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

always i used to read smaller posts which also clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading at this place. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with helpful information to work on. You have performed an impressive activity and our whole community will be grateful to you. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

Can I simply say what a relief to find an individual who truly knows what they're talking about on the web. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people should read this and understand this side of the story. I can't believe you aren't more popular because you surely have the gift. sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you, However I am encountering difficulties with your RSS. I don't know why I am unable to subscribe to it. Is there anyone else getting the same RSS problems? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanx!! sadovoe-tut.ru

...
sadovoe-tut.ru

Remarkable things here. I'm very satisfied to see your article. Thank you so much and I'm taking a look forward to touch you. Will you please drop me a mail? sadovoe-tut.ru

...
agrosadovnik.ru

Incredible! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Excellent choice of colors! agrosadovnik.ru

...
sadovoe-tut.ru

Very good site you have here but I was curious about if you knew of any community forums that cover the same topics talked about in this article? I'd really love to be a part of online community where I can get advice from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Appreciate it! sadovoe-tut.ru

...
химчистка дивана в борисове

Thank you a bunch for sharing this with all folks you really realize what you are talking approximately! Bookmarked. Please also visit my web site =). We may have a link exchange contract among us химчистка дивана в смолевичах

...
чистка подушек борисов

Helpful info. Fortunate me I found your site by chance, and I am surprised why this twist of fate did not happened in advance! I bookmarked it. химчистка мебели борисов

...
химчистка диана цены на услуги смолевичи

What i do not realize is actually how you're now not really a lot more smartly-appreciated than you may be right now. You are so intelligent. You know therefore significantly in relation to this matter, produced me personally believe it from numerous numerous angles. Its like men and women don't seem to be fascinated unless it's something to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs excellent. All the time deal with it up! чистка диванов борисов

...
чистка подушек жодино

I blog frequently and I really appreciate your content. This article has really peaked my interest. I am going to bookmark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well. химчистка диана цены на услуги жодино

...
чистка диванов в борисове

You made some decent points there. I looked on the web for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this site. химчистка мягкой мебели в жодино

...
чистка подушек смолевичи

Hey there! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a outstanding job! химчистка мягкой мебели смолевичи

...
химчистка диана цены на услуги смолевичи

An intriguing discussion is worth comment. I do believe that you ought to write more on this subject, it might not be a taboo subject but usually people do not speak about such subjects. To the next! Cheers!! химчистка дивана в жодино

...
чистка дивана на дому цена жодино

Aw, this was a really nice post. Taking the time and actual effort to make a great article but what can I say I procrastinate a lot and never seem to get anything done. чистка подушек смолевичи

...
химчистка дивана на дому борисов

I am in fact happy to read this webpage posts which consists of lots of useful data, thanks for providing these information. чистка подушек в борисове

...
чистка диванов жодино

Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations? чистка дивана на дому цена в смолевичах

...
bezogoroda.ru

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates. bezogoroda.ru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन

जीवनमा समय धेरै महत्त्वपूर्ण छ । जीवनमा समयले मात्र सही बाटो देखाउँछ तर यसका लागि समयको सही दिशा हुनु आवश्यक

अहिले धेरैजसो मानिसहरू आफूलाई सुन्दर देखाउन विभिन्न कुराहरूको प्रयोग गर्छन् । धेरैले घरेलु उपाय अपनाउने गर्छन् भने धेरैले चलन अनुसार