आधा कुकुर, आधा बाघ जस्तो देखिने जनावर फेलासंसारमा जीवजन्तुका विभिन्न प्रजाती छन् । तर यसमा केही प्रजाति यस्ता पनि छन्, जो लगभग विलुप्त भइसकेका छन् । यस्तै प्रकारको एउटा प्रजाति छ, तस्मानिया टाइगर । यो जनावर आधा कुकुर र आधा बाघ जस्तो देखिन्छ । तर यो प्रजाति करिव ८५ वर्ष पहिला विलुप्त भएको मानिन्छ ।

तस्मानिया टाइगर

यो जीव अचानक अहिले अष्ट्रेलियाको तस्मानियामा फेला परेको हो । तस्मानियामा पहिला यो जनावर धेरै पाइन्थ्यो तर समयको साथसाथै विलुप्त हुँदै गयो । १९३६ मा यसलाई विलुप्त घोषित गरियो । तर अहिले अष्ट्रेलियाको थाइलासीन ग्रुपका प्रेसिडेन्टले यो जनावर जंगलमा देखेको दाबी गरेका छन् ।

तस्मानिया टाइगर

उनले केही फोटो पनि खिचेर ल्याएको बताएका छन् । नील वाटर्स भन्छन्, अहिले म सँग चार वटा यस्ता तस्वीर छन् । जसमा तस्मानिया टाइगरको पूरा परिवार छ ।

तस्मानिया टाइगर

यो दाबीलाई वैज्ञानिक मान्न तयार छैनन् । यो प्रजाति धर्तीमा २० लाख वर्ष पहिला आएको थियो । तर यसको अन्तिम प्रजाति भने १९३० मा तस्मानियामा देखिएको थियो । त्यसपछि यो विलुप्त भएको मानिन्छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

हामीले देखेको हरेक जीवजन्तुहरुको आ-आफ्नै विशेषता हुन्छ । खरायो पनि यिनै मध्येको एक हो । खरायो धर्तीमा पाइने एक सुन्दर

आमरुपमा पनि एक परिवार चलाउनको लागि बजेटको आवश्य पर्छ । त्यहि अनुसार मानिसले घरमा वार्षिक यतिको बजेट लाग्छ भन्ने अनुमान

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

कोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन्