बेबी बम्प देखाएर फोटो सुट गर्नुको मनोवैज्ञानिक कारण के हो ?वासु आचार्य, मनोविश्लेषक ।

केही दिन अघि मात्र बेबी बम्पको फोटो सार्वजनिक गरेपछि चर्चामा छिन् नायिका प्रियंका कार्की । यसअघि पनि थुप्रै नेपाली महिला कलाकारहरू बेबी बम्पको फोटो सार्वजनिक गरेर चर्चामा थिए । स्रेलिब्रेटीहरू मात्र होइन, आम मानिसहरूले पनि बेबी बम्प देखाएको फोटो सोसल मिडियामा शेयर गर्ने क्रम बढ्दो छ । आखिर किन सार्वजनिक गर्छन् बेबी बम्प ? खासगरी बेबी बम्प देखाएर फोटोसुट गर्नुको मनोवैज्ञानिक कारण के हो ?

बेबी बम्प देखाएर फोटो सुट गर्नुको एउटा कारण सम्झनाको लागि हुन सक्छ, बच्चा पेटमा हुदाँ म यस्तो थिएँ भन्ने सम्झना आमालाई हुन्छ । त्यस्तै अर्को कारण आमा हुन आँटेको खुसी व्यक्त गरेको पनि हुन सक्छ ।

हरेक कार्यको मनोवैज्ञानिक कारण हुन्छ । त्यस्तै बेबी बम्प देखाएर फोटोसुट गर्नुको पनि थुप्रै कारण हुन सक्छ । पेट देखाएर बेबीको साइज बढ्दै छ है भनेर देखाएर खुसी तथा रमाइलो अनुभूति गर्ने आधार हो यो क्षण । पेटमा भएको बच्चा तथा आमा बच्चाको सम्बन्धलाई सुमधुर बनाउन पनि बेबी सावर तथा बेबी बम्पको फोटो सेयरले सहयोग गरिरहेको हुन्छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्
८ अभिनेत्री जसले देखाए ‘बेबी बम्प’

बेबी सावर गर्दा फोटोहरू सेयर गर्दा सबैले थाहा पाउँछन्, माया अनि आर्शिवाद दिन्छन्, गिफ्टहरू पाइन्छ भन्ने सोचाई पनि हुन्छ । अब तयारीमा जुट्ने समय भयो भन्ने सूचना दिने यो माध्यम पनि हो ।
अभिनेत्रीहरू मात्र होइन, सर्वसाधारणले पनि प्रेग्नेन्सी फोटोसुट गर्न थालेका छन् । यो समय भनेको महिलाहरूका लागि एकदमै महत्वपूर्ण समय हो । यो समयमा फोटो खिचाउँदा सम्झना हुन्छ । आफ्नो खुसी अरुसँग बाँड्ने यो पललाई सबैले अनुभव गर्न चाहन्छन् । हाल आएर महिलाहरू प्रेग्नेन्सी फोटोसुट गरेर रमाउन थालेका छन् । बेबी बम्पको फोटो सार्वजनिक गर्न लजाउने समय पनि होइन यो ।

साथै, गर्भावस्थामा महिलाहरूलाई अन्य धेरै पक्षमा मनोवैज्ञानिक असरहरू परिरहेको हुन्छ । उनीहरूको मुड छिन–छिनमा चेन्ज हुने गर्छ । यस्तो अवस्थामा उनीहरूलाई फोटोसुट एउटा खुशी हुने बहाना पनि हुन सक्छ । घरमा नयाँ सदस्यको स्वागत गर्न तयार रहन संकेत गर्छ ।
प्रस्तुतिः सुमित्रा लुईंटेल

थप सामग्रीहरूLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

मर्स्याङ्दी गाउँपालिका–३ हर्सिङडाँडा पछिल्लो समयमा पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गएको छ । केही समयबाट यहाँ पर्यटकहरू घुम्न तथा बास बस्नका लागि

काठमाडौं महानगरपालिकाले शुक्रबार अनामनगर क्षेत्रका अनधिकृत संरचना भत्काएको छ । शुक्रबार महानगरले अनामनगर क्षेत्रमा बनाइएका अनधिकृत संरचना डोजर लगाएर भत्काएको

नेपाली चलचित्र प्रेमगीत ३ शुक्रबारबाट विश्वभर प्रदर्शनमा आएको छ । नेपाल, भारतसहित विभिन्न देशमा एक साथ प्रदर्शनमा आएको प्रेमगीत ३

नाडा अटोमोबाइल्स एशोशियसन अफ नेपालले आजदेखि ‘नाडा इभी एक्स्पो २०२२’ शुरु गरेको छ । नाडाले दसैंलाई मध्यनजर गर्दै काठमाडौँको भृकुटीमण्डपमा

Suggested