बस्नका लागि शरीरको अंग दान गर्नुपर्ने अनौठो गाउँ !संसारमा कुनै पनि स्थानमा बस्नको लागि केही शर्त र नियम, कानूनहरु हुन्छन् । तर कल्पना गर्नुहोस् त,तपाईलाई आफ्नो होम टाउनमा बस्नका लागि यदि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दा कस्तो लाग्ला ? विश्वमा यस्तै एउटा गाउँ छ, जहाँ बस्नका लागि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दछ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यो गाउँको नाम विलास लस एष्ट्रेलस रहेको छ । यो गाउँ अन्टार्कटिका महाद्वीपमा रहेको छ । यो गाउँमा सुविधाहरुको अभाव छ । र पनि आवश्यक्ता अनुसार जनरल स्टोर, बैंक, स्कूल, सानो पोस्ट अफिस र अस्पताल बनाइएको छ । स्कूलमा बच्चाले शिक्षा त पाएँछन्, तर अस्पतालमा सुविधा भने कमै पाइन्छ । त्यहाँ एक ठूलो अस्पताल पनि छ । जो उक्त गाउँबाट एक हजार किलोमिटर टाढा रहेको छ । त्यसैले विलास लस एस्ट्रेलसमा कसैलाई अपेण्डिक्सको समस्या भएमा उपचार गाह्रो हुन्छ भनेर त्यो निकालिन्छ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यसलाई त्यहाँ गैह्रजरुरी अंग मानेर निकालिने गरिन्छ । त्यहाँ रिसर्चका लागि वैज्ञानिक बस्ने गर्दछन् । त्यस्तै चिलीका वायु सेना र थल सेनापनि त्यहाँ रहन्छन् । त्यहाँ रहने सैनिकका गर्भवती श्रीमतीहरुलाई त्यो बेला बिदा दिइन्छ, किनभने स्वास्थ्य सम्बन्धी सहस्या नहोओस् ।

विलास लास एस्ट्रेलासLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

तपाईँले आजसम्म धेरै पानीका स्रोतहरूको बारेमा सुन्नु भएको होला। धेरै पानी स्रोतहरूको आफ्नै कथा छ। कुनै जल कुण्ड आफ्नो श्रापको

यस धर्तीमा यस्ता रहस्य छन्, जसको बारेमा वैज्ञानिकले पनि आजसम्म पत्ता लगाउन सकेका छैनन् । संसारभरका नदी र तालहरूमा धेरै

अहिलेको विश्वमा मानिसले पाइला नराखेका ठाउँहरू प्राय छैनन् । तर पहिले यस्तो थिएन । पहिलेका मानिस र अहिलेका मानिसलाई तुलना

संसारमा अचम्मका कुराहरू घट्ने गर्छ । आज हामी तपाईँलाई यस्तो अचम्मको ठाउँको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा

Suggested