बस्नका लागि शरीरको अंग दान गर्नुपर्ने अनौठो गाउँ !संसारमा कुनै पनि स्थानमा बस्नको लागि केही शर्त र नियम, कानूनहरु हुन्छन् । तर कल्पना गर्नुहोस् त,तपाईलाई आफ्नो होम टाउनमा बस्नका लागि यदि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दा कस्तो लाग्ला ? विश्वमा यस्तै एउटा गाउँ छ, जहाँ बस्नका लागि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दछ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यो गाउँको नाम विलास लस एष्ट्रेलस रहेको छ । यो गाउँ अन्टार्कटिका महाद्वीपमा रहेको छ । यो गाउँमा सुविधाहरुको अभाव छ । र पनि आवश्यक्ता अनुसार जनरल स्टोर, बैंक, स्कूल, सानो पोस्ट अफिस र अस्पताल बनाइएको छ । स्कूलमा बच्चाले शिक्षा त पाएँछन्, तर अस्पतालमा सुविधा भने कमै पाइन्छ । त्यहाँ एक ठूलो अस्पताल पनि छ । जो उक्त गाउँबाट एक हजार किलोमिटर टाढा रहेको छ । त्यसैले विलास लस एस्ट्रेलसमा कसैलाई अपेण्डिक्सको समस्या भएमा उपचार गाह्रो हुन्छ भनेर त्यो निकालिन्छ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यसलाई त्यहाँ गैह्रजरुरी अंग मानेर निकालिने गरिन्छ । त्यहाँ रिसर्चका लागि वैज्ञानिक बस्ने गर्दछन् । त्यस्तै चिलीका वायु सेना र थल सेनापनि त्यहाँ रहन्छन् । त्यहाँ रहने सैनिकका गर्भवती श्रीमतीहरुलाई त्यो बेला बिदा दिइन्छ, किनभने स्वास्थ्य सम्बन्धी सहस्या नहोओस् ।

विलास लास एस्ट्रेलासप्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

सायदै हामीले नसोचेको कुरा हो, विश्वभरको कोरोना भाइरसलाई एकै स्थानमा जम्मा गर्दा त्यसको तौल कति होला ? इजरायलको विजम्यान इन्स्टीच्यूट

कोरोना महामारीमा अधिक मात्रमा मास्कको प्रयोग भएका छन् । प्रयोग भएका मास्क जताततै विसर्जन गर्दा पर्यावरणमा असर पर्ने विज्ञहरू बताउँछन्

बेलायतका एक व्यक्तिले अनलाइनबाट स्याउ अर्डर गरे । तर जब डेलिभरी भयो, तब खोलेर हेर्दा बक्समा एप्पलको आइफोन देखियो ।

तपाईले एक पटकमा एक वा दुई प्रेमिकाको साथ डेट गरेको सुन्नु भएको होला तर एकै समयमा एक जना व्यक्तिले यति