बस्नका लागि शरीरको अंग दान गर्नुपर्ने अनौठो गाउँ !संसारमा कुनै पनि स्थानमा बस्नको लागि केही शर्त र नियम, कानूनहरु हुन्छन् । तर कल्पना गर्नुहोस् त,तपाईलाई आफ्नो होम टाउनमा बस्नका लागि यदि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दा कस्तो लाग्ला ? विश्वमा यस्तै एउटा गाउँ छ, जहाँ बस्नका लागि शरीरको कुनै एक अंग दान गर्नुपर्दछ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यो गाउँको नाम विलास लस एष्ट्रेलस रहेको छ । यो गाउँ अन्टार्कटिका महाद्वीपमा रहेको छ । यो गाउँमा सुविधाहरुको अभाव छ । र पनि आवश्यक्ता अनुसार जनरल स्टोर, बैंक, स्कूल, सानो पोस्ट अफिस र अस्पताल बनाइएको छ । स्कूलमा बच्चाले शिक्षा त पाएँछन्, तर अस्पतालमा सुविधा भने कमै पाइन्छ । त्यहाँ एक ठूलो अस्पताल पनि छ । जो उक्त गाउँबाट एक हजार किलोमिटर टाढा रहेको छ । त्यसैले विलास लस एस्ट्रेलसमा कसैलाई अपेण्डिक्सको समस्या भएमा उपचार गाह्रो हुन्छ भनेर त्यो निकालिन्छ ।

विलास लास एस्ट्रेलास

यसलाई त्यहाँ गैह्रजरुरी अंग मानेर निकालिने गरिन्छ । त्यहाँ रिसर्चका लागि वैज्ञानिक बस्ने गर्दछन् । त्यस्तै चिलीका वायु सेना र थल सेनापनि त्यहाँ रहन्छन् । त्यहाँ रहने सैनिकका गर्भवती श्रीमतीहरुलाई त्यो बेला बिदा दिइन्छ, किनभने स्वास्थ्य सम्बन्धी सहस्या नहोओस् ।

विलास लास एस्ट्रेलासLeave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खबरहरु

संसारमा कुनै पनि व्यक्तिले विवाह गर्नलाई कानुनी मान्यता पाउने भए पनि विश्वका केही देश वा ठाउँ यस्ता छन् जहाँ एक

बाल्यकालमा हामी आमाबाबुलाई बारम्बार पैसा माग्थ्यौँ, उहाँहरू भन्नुहुन्थ्यो कि पैसा कुनै रुखमा फल्दैन तर आज हामी तपाईंलाई एउटा यस्तो रुखको

अमेरिकी एक महिलाको विश्वकै सबैभन्दा लामो नङको कीर्तिमान बनाएकी छिन् । डायना आर्मस्ट्रङले यस्तो कीर्तिमान बनाएको गिनिज वर्ल्ड रेकर्ड्सले जनाएको

ल्याटिन अमेरिकी देश चिलीमा अचानक ६५० फिट गहिरो एउटा रहस्यमय खाडल बनेपछि त्यहाँका जनता छक्क परेका छन् । खाडलको गहिराई

Suggested