यसरी सजाऔँ घरलाईसुन्दर गृहको चाहना सबैको हुन्छ । घर सानो होस वा ठूलो । आफ्नै होस वा भाडाको । स–साना कुराहरूलाई राम्रोसँग सजाउने हो भने सुन्दर देखिन्छ । तर, कतिपय स–साना कुरालाई ध्यान दिँदैनौं र घरको सुन्दरतालाई बिगार्छौं । जब घर सजाउनुहुन्छ । तब घरमा मायाका रगं भरिन्छ । आउनुहोस् आज घरलाई सजाउने केही तरिका बताउने कोसिस गरेका छौँ ।

फर्निचरलाई रिअरेन्ज गर्ने

फर्निचरलाई घरमा एक निश्चित स्थानमा राखिन्छ । फर्निचरलाई पटक–पटक बदल्न सम्भव हुँदैन । यदि, तपाईं आफ्नो घरमा बदल्न चाहनुहुन्छ भने घरको स्पेको हिराबले फर्निचरलाई रिअरेन्ज गर्न सकिन्छ । यदि, चाहने हो भने आफ्नो फर्निचरलाई पेन्ट गरेर नयाँ रूप दिन सकिन्छ । यो एउटा बदलावले गर्दा तपाईंको पूरा घरको नयाँ रूप बन्न सक्छ ।

भित्तामा फोकल पोइन्ट क्रिएट गर्ने

भित्तामा फोकल पोइन्ट बनाउनुको फाइदा यो हुन्छ कि यसले गर्दा पूरै रुमको लुक्स ब्यालेन्स हुन्छ । साथै रुमको हरेक कुनामा डेकोरेसनको आवश्यक पर्दैन । आवश्यक पर्दैन कि भित्तामा फोकल पोइन्ट क्रिएट गर्नुपर्छ । रूममा गमला राखी या अन्य तरिकाबाट पनि फोकल क्रिएट गर्न सकिन्छ ।

गो ग्रिन

यदि, घरमा हरियाली भयो भने पूरै घर सुन्दर देखिन्छ । फूल बिरुवाहरूको सहयोगले घरलाई सजाउन सकिन्छ । यो सस्तो पनि हुन्छ र स्वास्थको लागि पनि फाइदाजनक हुन्छ । यसले तपाईंको घरलाई सुन्दर बनाउन मद्दत गर्छ । यदि, स्पेस कम छ भने हेंगिग प्लांटिङको सहाराबाट पनि घरमा हरियाली बढाउन सकिन्छ । नयाँ आकार दिने भित्तालाई कोठाका भित्ताहरू पूरै कोठाको शान बढ्छ । यसको बदलावले कोठालाई सुन्दर बनाउँछ । विभिन्न कलर वा आजकल थ्री डिजाइनबाट पनि कोठालाई रियल लुक्स दिन्छ । यसले गर्दा पूरै रुमको रौनक बढ्छ र सुन्दर पनि देखिन्छ ।

सानो सानो बदलाव

यदि, तपाईं घरमा नयाँपन चाहनुहुन्छ भने सानो सानो कुरालाई बदल्नुहोस् । जस्तै, पर्दा, टेबल रर्नस, बेडसिट, कभर आदि कुरालाई बदल्न सकिन्छ । यदि, तपाई घरमा बिरुवालाई धेरै थरिका कलरहरू लगाई अझ बढी आकर्षक बनाउन सकिन्छ । साथै, नक्कली फूल लिएर पनि घरलाई सजावट गर्न सकिन्छ । यस्तो गर्दा सस्तो पनि हुन्छ र धाएर फेरि पटक–पटक प्रयोग गर्न सकिन्छ ।

यो पनि पढनुहोस् ।
घर बनाउने सपना, ‘गुरु’ ले पार्छ साकार
गर्मीमा घरलाई प्राकृतिक तरिकाले कसरी शीतल बनाउने ?...
यसरी सजाउनुहोस् आफ्नो घर - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] यो पनि…घर बनाउने सपना, ‘गुरु’ ले पार्छ साकारयसरी सजाऔँ घरलाई […]

...
सकारात्मक ऊर्जाका लागि यसरी सजाउनुहोस् आफ्नो बैठक कोठा - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] घरभित्रको बैठक कोठा एउटा यस्तो कोठा हो जुन सबैको मन पर्ने कोठा हो । किनभने, बैठक कोठामा घरका सबै सदस्यहरूसँंग गुणस्तरीय समय बिताउँछन् । साथै, टीभी हेर्छन्, मनपर्ने पुस्तकहरू पढ्छन् । […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

घर चाहे सानो होस् वा ठूलो, आफ्नै सानो र चिटिक्कको घर बनाउने सपना सबैको हुन्छ । घर बनेपछि पनि अरुको

हामीले आफूलाई शान्तरूपमा पाउनको लागि घर शान्त हुनुपर्छ । आफ्नो सुत्ने कोठाबाट सबभन्दा बढी आराम पाउँछौं र कोठाको सजावट आफैँले

घरबाहिर तथा बैठक कोठालाई सजाएर राख्दा घरको वातावरण सकारात्मक मात्रै होइन, तपाईंलाई एउटा फरक छवि पनि दिने गर्छ । घरभित्रको

हरेक मान्छे आफूलाई नयाँ नयाँ प्रविधिसँग अपडेट गराउन चाहन्छ । अहिले सरकारले विद्युतीय सामग्रीहरूमा सहुलियत कार्यक्रम ल्याएसँगै उपभोक्ताहरूको पनि यसमा

Suggested