रोल्पामा सुनिए १७ कविता‘सुनिल स्मृति साहित्य महोत्सव’ मा आइतबार १७ कविता सुनिएका छन् । दोस्रो दिन ’समयका कविता शीर्षक’मा १७ जना कविहरूले कविता वाचन गरेका हुन् ।

महोत्सवमा घनश्याम अस्तित्वबाट सुरु भएको कविता वाचन दिलीप कुँवरमा आएर टुंगिएको थियो । कार्यक्रममा कवि जनक कार्कीले ‘बिजुलीको खम्बा’ विक्रम पवन परियारले ‘आवाज’, राजु झल्लुप्रसादले ‘विम्ब परिवर्तन गर कवि हो’, अर्पण उत्कर्षले ‘लालसलाम र ताम्सालिङ’, प्रेम प्रकाश मायालुले ‘आगो लिन गएकाहरू’, सविना भुसालले ‘मेरी मरियाना, छोरा जन्माउन कहाँ सजिलो छ र?’, कविता सुनाए ।

यसैगरी, युग सर्वनामले ‘खोलाको गति’, समृद्धि नेपालले ‘हाम्रो देश बोल्छ’, सुशीला सुवेदीले ‘आमा, अझै पनि याद छ मलाई’, विपना मगरले ‘कठै मेरो देशको राजनीति’, एलबी साथीले ‘सिटामोल’, उत्तम लिम्बूले ‘कन्डम फुटेपछि’, मुकुन्द्र खलपात्रले ‘अर्धनग्न सगरमाथा’ शीर्षकका कविता वाचन गरेका थिए ।

महोत्सवको मुख्य आकर्षणको रूपमा रहेको यस सेसनमा कविहरूले क्रान्तिको इपिसेन्टर रोल्पाले १० वर्षे जनयुद्धको मर्मलाइ बिर्सनु नहुने उद्घोष गरे । अग्रज कविद्वय श्रवण मुकारुङ र श्यामलले युवा कविहरूमा आशालाग्दो तरिकाले कविता लेखिरहेको बताए । समालोचक एवम् पत्रकार राजकुमार बानियाँले युवा कविहरूमा समसामयिक एवं वैश्विक राजनीति चेत देखिएको आफू खुसी भएको बताए ।

महोत्सवमा रोल्पालीहरूको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो भने स्थानीय जनप्रतिनिधिहरू पनि उपस्थित भएका थिए ।

यो पनि

अनामिकाको खोजी

बस्नेतको ‘महाभारा’ सार्वजनिक, छोरीले गरिन् लोकार्पणLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय टेलिभिजन अभिनेत्री श्वेता तिवारी हालै आफ्नो वेब शोसँग जोडिएको एक इभेन्टका लागि भोपाल पुगेकी थिइन्। श्वेतासँगै इभेन्टमा रोहित रोय,

दक्षिण भारतीय लोकप्रिय जोडी धनुष र ऐश्वर्या रजनीकान्तले गत १७ जनवरीमा सम्बन्धविच्छेदको घोषणा गरे । विवाहको करिब १८ वर्षपछि उनीहरूले

बलिउड अभिनेत्री ज्याकलिन फर्नान्डिज अहिले गलत कामका कारण चर्चामा छिन्। महाठग सुकेश चन्द्रशेखरको दुई सय करोड मनी लन्ड्रिङ मामिलामा उनको

बलिउड निर्देशक जेपी दत्ताले सन् १९९७ मा सनी देओल, सुनील सेट्टी र अक्षय खन्ना जस्ता स्टारलाई लिएर फिल्म ‘बोर्डर’ बनाएका

Suggested