English

संसारका यी पाँच ठाउँमा मानिसलाई जान दिइँदैनसंसारमा घुम्न मन नलाग्ने मान्छे कमै होलान् । मानिसहरू पृथ्वीको हरेक ठाउँ घुम्न चाहन्छन् । सुन्दर समुद्र तटहरू, प्रेतवाधित ठाउँहरू र रहस्यमय ठाउँहरू भ्रमण गर्न चाहन्छन् । संसारभरका घुम्न लायक रमणीय ठाउँहरूबारे सबैले सुनेको र थाहा भएको हुनुपर्छ । तर के तपाईँलाई केही ठाउँहरू बारे थाहा छ जहाँ पर्यटकहरूलाई निषेध गरिएको छ।

एरिया–५१

एरिया–५१ अमेरिकाको नवादामा मरुभूमिको बीचमा रहेको एउटा गुप्तचर ठाउँ हो । यस ठाउँको बारेमा विभिन्न दाबीहरू गरिन्छ । एरिया–५१ मा कसैलाई आवतजावत गर्न दिइँदैन । यहाँ सधैँ कडा सुरक्षा छ । केही षड्यन्त्र सिद्धान्तहरू दाबी गर्छन् कि अमेरिकाले एलियनलाई एरिया–५१ मा कैद गरेको छ ।

भनिन्छ, यहाँ अमेरिकाले एलियन्समा प्रयोग गरिरहेको छ । अमेरिकाका जनतालाई पनि यस ठाउँको बारेमा थाहा थिएन तर सन् २०१३ मा अमेरिकी गुप्तचर एजेन्सी सीआईएले पहिलो पटक एरिया–५१ को बारेमा विश्वलाई जानकारी गराएको थियो । एरिया–५१ आधिकारिक रूपमा सैन्य परीक्षण साइट र वायुसेना सुविधा केन्द्रको रूपमा चिनिन्छ । तर अमेरिकी वायुसेनाको यो परीक्षण स्थललाई रहस्यमय मानिन्छ जसको चर्चा सधैँ हुने गर्छ ।

स्वाल्बार्ड ग्लोबल सीड भल्ट

स्वाल्बार्ड ग्लोबल सीड भल्ट नर्वेजियन आर्कटिकको पर्माफ्रोस्टमा अवस्थित छ । यो ठाउँ भविष्यमा विश्वमा हुने विनाशकारी घटनाहरूको आशंकालाई ध्यानमा राख्दै बिरुवाको बीउ संरक्षण गर्नको लागि विश्वव्यापी भण्डार हो । यसको उद्देश्य जैविक विविधता संरक्षण गर्नु हो । यहाँ सर्वसाधारणलाई जान दिइँदैन ।

सेन्टिनेल टापु

भारतको उत्तरी सेन्टिनेल टापुमा कडाइका साथ निषेध गरिएको छ। नेग्रिटो समुदायका मानिसहरू अण्डमानको उत्तरी सेन्टिनेल टापुमा बस्छन् । तिनीहरूको बाहिरी संसारसँग कुनै सम्पर्क छैन र पूर्ण एक्लोपनमा बस्छन् । उत्तर सेन्टिनेल टापु सेंटिनेलीज जनजातिको मूल जनजातिको घर हो । यो ठाउँ संरक्षित क्षेत्र हो । जनजातिको जीवनशैली र बाहिरीहरूलाई सम्भावित हानिको रक्षा गर्न बाहिरीहरूलाई यहाँ अनुमति छैन ।

चेरनोबिल

अहिले युक्रेन युद्ध क्षेत्र बनेको छ र अन्य देशका मानिसहरू यहाँ आउँदैनन् । तर युक्रेनको चेरनोबिल बहिष्करण क्षेत्र १९८६ आणविक प्रकोपको साइट भएकोले पृथ्वीको सबैभन्दा प्रसिद्ध निषेधित ठाउँहरू मध्ये एक हो । लामो समयको विकिरणका कारण यहाँका प्रदूषित ठाउँहरूमा मानिसहरूलाई जान दिइँदैन।

सर्प टापु

‘इल्हा दा क्यूइमाडा ग्रान्डि’ ब्राजिलको तटमा रहेको सानो जमिन हो। यो ठाउँलाई सामान्यतया स्नेक आइल्याण्ड भनिन्छ। यहाँ धेरै विषालु सर्प पाइन्छ। सर्पका कारण यो ठाउँ खतरनाक ठाउँमा परेको छ । ब्राजिल सरकारले मानिस र यस दुर्लभ प्रजातिको सर्पलाई जोगाउन यस टापुमा जान प्रतिबन्ध लगाएको छ।

यो पनि…
यस तालबाट बिहानै आउँछ डरलाग्दो आवाज
यी हुन् विश्वका अचम्मका अन्तर्राष्ट्रिय सिमाना...
🔴 Transaction 32 294 US dollars. Withdrаw =>> https://forms.yandex.com/cloud/65d1fb4f6938727f180a5b82/?hs=1a6f5dd274eec6a8b13f2ba4c95da414& 🔴

xq90s4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सहरका स्थानीय रैथाने चिनियाँ नयाँ वर्षको उमंगमा उर्लिरहेका बेला गत आइतबार हङकङेली नेपालीहरूको लामै लर्को भने युङ लङ थिएटरतर्फ सोझिएको

वि विल राइज फाउन्डेसनका संस्थापक अध्यक्ष एवं तेक्वान्दो ग्रान्ड मास्टर तुलसीकुमार गुरुङले पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय म्याराथनका लागि नगद ५ लाख सहयोग

काठमाडौंका धीरज बस्नेत र आर्थिक बस्नेत पुरुष समलिङ्गी जोडी हुन् । उनीहरूले ६ महिनाअघि विवाह गरे । करिब डेढ वर्षको

आज भ्यालेन्टाइन डे । यस दिन प्रेमी प्रेमीकाले एकअर्कालाई उपहार दिने चलन छ । त्यो उपहारमा केवल माया छ ।