English

यो हो सबैभन्दा विषालु माछामाछा धेरै मानिसको प्रिय खानेकुरा नै हो । विश्वमा सर्वाधिक खाने गरेको मासुजन्य परिकारमा समुद्रकै माछा हुने गर्छ । यही समुद्रमा पाइने माछाहरूमा स्टोन फिसलाई सर्वाधिक विषालु माछा मानिन्छ । एसिया र अफ्रिका जोड्ने लाल सागरमा यो माछा बढी मात्रामा पाइन्छ ।

ढुङ्गाको रंगमा पाइने यो माछाका पनि विभिन्न प्रजाति छन् । यसको रंग र बनावटका कारण यो माछालाई मानिसले समुद्रमा हत्तपत्त चिन्न सक्दैनन् । समुद्रको गहिराइमा पुग्ने व्यक्तिहरू ढुंगा ठानेर टेक्ने क्रममा यो माछालाई कुल्चने गर्छन् ।

यसरी यो माछालाई कुल्चँदा यसको बाहिरी आवरण निकै साह्रो समेत हुने गर्छ । यसरी कुल्चँदा यसले कुल्चने व्यक्तिलाई अति तीव्र रूपमा विष शरीरभित्र प्रवाह गर्छ । यो माछाले छोडेको विषको उपचार केही समयमा नभएमा मानिसको मृत्युसमेत हुन्छ ।

यो पनि…
मानिसको जस्तै ओठ भएको एलियन जीव
विश्वभर एलियन जहाजको चर्चाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सहरका स्थानीय रैथाने चिनियाँ नयाँ वर्षको उमंगमा उर्लिरहेका बेला गत आइतबार हङकङेली नेपालीहरूको लामै लर्को भने युङ लङ थिएटरतर्फ सोझिएको

वि विल राइज फाउन्डेसनका संस्थापक अध्यक्ष एवं तेक्वान्दो ग्रान्ड मास्टर तुलसीकुमार गुरुङले पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय म्याराथनका लागि नगद ५ लाख सहयोग

काठमाडौंका धीरज बस्नेत र आर्थिक बस्नेत पुरुष समलिङ्गी जोडी हुन् । उनीहरूले ६ महिनाअघि विवाह गरे । करिब डेढ वर्षको

आज भ्यालेन्टाइन डे । यस दिन प्रेमी प्रेमीकाले एकअर्कालाई उपहार दिने चलन छ । त्यो उपहारमा केवल माया छ ।