सजावटको क्रममा हुने यी गल्तीले घरको स्वरूप बिगार्छघर सजाउन महँगो सामान किन्नु पर्दैन, ठाउँ हेरेर घर सजाउनु जरुरी छ । घर ठुलो होस् वा सानो होस्, त्यसको सजावट गर्दा केही कुराले धेरै महत्त्व राख्छ, जस्तै पर्दा, रङ्ग, फर्निचर र पेन्टिङ । त्यसैले सामान किन्दा कुन कुरालाई ध्यानमा राख्नुपर्छ भन्ने जान्न जरुरी छ । यिनै कारणले मिनेटमै घरको लुक बदल्न सकिन्छ ।

घर सजावट सुझावहरू

–कतिपयले हतारमा वा केही पैसा बचत गर्न आफ्नो आन्तरिक योजनामा ​​नमिल्ने चीजहरू किन्छन्, जुन सही होइन । यदि तपाईँको आवश्यकता र विचार अनुसार हाल बजारमा चीजहरू उपलब्ध छैनन् भने, केही समय पर्खनुहोस् । हतारमा गलत फिट वस्तुहरू किन्दा पैसाको बरबादी हुनेछ ।

–सामान्यतया मानिसहरूले मिल्दो फर्निचर र अन्य आवश्यक चीजहरू पुनः पेन्ट गरेपछि किन्छन् । धेरै पटक घरको लुकमा परिपूरक हुने राम्रा चीजहरू नपाउँदा घरको लुक बिग्रन्छ । यस समस्याबाट बच्न, फर्निचर र अन्य सामानहरू छनोट गरेपछि रङ्गको छनोट गर्नुहोस् । आजकल बजारमा सयौँ रङ्गका पेन्टहरू उपलब्ध छन् । त्यसैले तपाईँ सजिलै आफ्नो आवश्यकता अनुसार रङ्ग छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

–यता उता छरिएका बिजुलीका तारले घरको रूप बिगार्छ । यो समस्याबाट बच्नका लागि, घरभित्र पस्ने बित्तिकै तारहरूलाई प्रत्यक्ष रूपमा नदेखिने गरी मिलाउनुहोस् । यदि सम्भव छ भने, तिनीहरूलाई लुकाउन स्टाइलिश कर्ड कभरहरू प्रयोग गर्नुहोस् ।

–हजुरबा हजुरआमाबाट विरासतमा आएका चीजहरूले घरलाई अनौठो रूप दिन्छ, तर यसलाई बलपूर्वक जोगाउनु भनेको होइन। यदि उनीहरूले प्रस्ताव गरेको कुनै पनि चिज तपाईँको डिजाइन शैली फिट गर्दैन भने, तिनीहरूलाई हटाउनुहोस् । यदि तपाईँसँग कुनै चीजको लागि उच्च भावनात्मक संलग्नता छ भने, यसलाई परिवारको सदस्यलाई हस्तान्तरण गर्नुहोस् जसले यसको महत्त्व बुझ्दछ ।

–आवश्यकता भन्दा बढी फोटो कहिल्यै नराख्नुहोस्। यसले घर भरिएको महसुस गराउँछ। यदि केही फोटोहरू राख्न आवश्यक छ भने, त्यसपछि तिनीहरूलाई एकै भित्तामा सुन्दर तरिकाले राख्नुहोस् ।

अन्य महत्त्वपूर्ण कुराहरू

–घरको हरेक कुना र भित्ता सजाउने प्रयास नगर्नुहोस् । यसले घर भरिएको र सानो देखिन्छ ।
–फर्निचर खरिद गर्दा गुणस्तरमा सम्झौता नगर्नुहोस् । हल्का गुणस्तरका फर्निचरले घरको सौन्दर्य बिगार्छ ।

यो पनि…
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावट
पुरानो कुसनलाई आकर्षक बनाउने सजिलो तरीकाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही