English

सजावटको क्रममा हुने यी गल्तीले घरको स्वरूप बिगार्छघर सजाउन महँगो सामान किन्नु पर्दैन, ठाउँ हेरेर घर सजाउनु जरुरी छ । घर ठुलो होस् वा सानो होस्, त्यसको सजावट गर्दा केही कुराले धेरै महत्त्व राख्छ, जस्तै पर्दा, रङ्ग, फर्निचर र पेन्टिङ । त्यसैले सामान किन्दा कुन कुरालाई ध्यानमा राख्नुपर्छ भन्ने जान्न जरुरी छ । यिनै कारणले मिनेटमै घरको लुक बदल्न सकिन्छ ।

घर सजावट सुझावहरू

–कतिपयले हतारमा वा केही पैसा बचत गर्न आफ्नो आन्तरिक योजनामा ​​नमिल्ने चीजहरू किन्छन्, जुन सही होइन । यदि तपाईँको आवश्यकता र विचार अनुसार हाल बजारमा चीजहरू उपलब्ध छैनन् भने, केही समय पर्खनुहोस् । हतारमा गलत फिट वस्तुहरू किन्दा पैसाको बरबादी हुनेछ ।

–सामान्यतया मानिसहरूले मिल्दो फर्निचर र अन्य आवश्यक चीजहरू पुनः पेन्ट गरेपछि किन्छन् । धेरै पटक घरको लुकमा परिपूरक हुने राम्रा चीजहरू नपाउँदा घरको लुक बिग्रन्छ । यस समस्याबाट बच्न, फर्निचर र अन्य सामानहरू छनोट गरेपछि रङ्गको छनोट गर्नुहोस् । आजकल बजारमा सयौँ रङ्गका पेन्टहरू उपलब्ध छन् । त्यसैले तपाईँ सजिलै आफ्नो आवश्यकता अनुसार रङ्ग छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

–यता उता छरिएका बिजुलीका तारले घरको रूप बिगार्छ । यो समस्याबाट बच्नका लागि, घरभित्र पस्ने बित्तिकै तारहरूलाई प्रत्यक्ष रूपमा नदेखिने गरी मिलाउनुहोस् । यदि सम्भव छ भने, तिनीहरूलाई लुकाउन स्टाइलिश कर्ड कभरहरू प्रयोग गर्नुहोस् ।

–हजुरबा हजुरआमाबाट विरासतमा आएका चीजहरूले घरलाई अनौठो रूप दिन्छ, तर यसलाई बलपूर्वक जोगाउनु भनेको होइन। यदि उनीहरूले प्रस्ताव गरेको कुनै पनि चिज तपाईँको डिजाइन शैली फिट गर्दैन भने, तिनीहरूलाई हटाउनुहोस् । यदि तपाईँसँग कुनै चीजको लागि उच्च भावनात्मक संलग्नता छ भने, यसलाई परिवारको सदस्यलाई हस्तान्तरण गर्नुहोस् जसले यसको महत्त्व बुझ्दछ ।

–आवश्यकता भन्दा बढी फोटो कहिल्यै नराख्नुहोस्। यसले घर भरिएको महसुस गराउँछ। यदि केही फोटोहरू राख्न आवश्यक छ भने, त्यसपछि तिनीहरूलाई एकै भित्तामा सुन्दर तरिकाले राख्नुहोस् ।

अन्य महत्त्वपूर्ण कुराहरू

–घरको हरेक कुना र भित्ता सजाउने प्रयास नगर्नुहोस् । यसले घर भरिएको र सानो देखिन्छ ।
–फर्निचर खरिद गर्दा गुणस्तरमा सम्झौता नगर्नुहोस् । हल्का गुणस्तरका फर्निचरले घरको सौन्दर्य बिगार्छ ।

यो पनि…
पुरानो सामानबाट नयाँ सजावट
पुरानो कुसनलाई आकर्षक बनाउने सजिलो तरीकाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

प्रख्यात धाविका मीरा राईले संचालन गरेको मिरा राई इनिसिएटिभलाई बेलायतमा बस्ने राजेन्द्र गुरुङले ७ लाख ३५ हजार ७ सय ७०

ग्लोबल आइएमई बैंकको निक्षेप ५ खर्ब रुपैयाँ नाघेको छ । बुधबार बैंकको निक्षेप ५ खर्ब १ अर्ब रुपैयाँ पुगेको हो

सर्वोच्च अदालतले काठमाडौं उपत्यकाको नदी किनारका सरकारी जग्गामा बसोबास गरिरहेका सुकुम्बासीहरुलाई विभिन्न विकल्प दिएर हटाउन आदेश दिएको छ । न्यायाधीश

बाढी–पहिरोले देशभरका विभिन्न सडक अवरुद्ध भएका छन् । जसका कारण सामान ढुवानीमा समेत ठूलो असर परेको छ । अविरल वर्षा

Latest


Popular
Suggested