English

घरमा राख्नुहोस् यी ५ चिजआजकल घर सजाउनको लागि बजारमा धेरै सुन्दर चीजहरू छन्, आफ्नो घरको सजावट बढाउनुका साथै आफ्नो भाग्यलाई उज्यालो बनाउनुहोस्। हो, त्यस्ता धेरै मूर्तिहरू छन् जसले राम्रो भाग्य ल्याउँछ। यी पनि बजारमा उपलब्ध छन् । वास्तु शास्त्रमा पनि मूर्तिलाई धेरै शुभ मानिन्छ । घरमा राख्दा प्रगति र आर्थिक उन्नति पनि हुन्छ । यसो गर्दा घरमा सकारात्मकता आउँछ र सौभाग्य पनि बढ्छ।

कछुवाको मूर्ति

फेंगशुई वास्तुका अनुसार कछुवा पाल्दा घरमा धन वृद्धि हुन्छ । धार्मिक मान्यता अनुसार कछुवा पनि भगवान् विष्णुको रूप हो, त्यसैले जहाँ कछुवा हुन्छ, त्यहाँ लक्ष्मीको पनि बास हुन्छ भनिन्छ । धन वृद्धिका लागि घरको बैठक कोठामा पूर्व र उत्तर दिशामा कछुवा राख्नुपर्छ । तर कछुवा भित्र तिर घुमिरहनुपर्छ भन्ने कुरामा पनि ध्यान दिनु पर्दछ ।

हात्तीको मूर्ति

वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार हात्ती ऐश्वर्यको प्रतीक हो । धार्मिक मान्यता अनुसार घरमा हात्तीको मूर्ति राख्नु निकै शुभ मानिन्छ । तपाईँ आफ्नो घरमा पीतल वा चाँदीको हात्तीको मूर्ति राख्न सक्नुहुन्छ। वास्तु शास्त्रका अनुसार शयन कक्षमा चाँदीको हात्तीको मूर्ति राख्नाले राहुसँग सम्बन्धित सबै दोष हट्छ। अर्कोतर्फ चाँदीको ठोस हात्ती घरमा राख्दा घरमा धनको वर्षा हुन्छ ।

गाईको मूर्ति

सनातन धर्ममा गाईको पूजा गरिन्छ । वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार घरमा काँसाको गाईको मूर्ति राख्नु शुभ मानिन्छ । सन्तान चाहने दम्पतीले घरमा काँसाको गाईको मूर्ति राख्नुपर्छ । यसो गर्दा सन्तानमा सुख प्राप्त हुने जनविश्वास रहेको छ । यसका साथै विद्यार्थीले एकाग्रता बढाउन गाईको मूर्ति राख्नुपर्छ ।

ऊँटको मूर्ति

वास्तु र फेंगशुई नियम अनुसार घरमा ऊँटको मूर्ति राख्नाले सुख, सौभाग्य र समृद्धि प्राप्त हुन्छ, यसलाई घरको बैठक कोठामा उत्तर–पश्चिम दिशामा राख्नुहोस्। यसो गर्दा जागिर र व्यापार सम्बन्धी सबै समस्या हट्नेछ।

हाँसको एक जोडी

वास्तु शास्त्रको नियम अनुसार गेस्ट हाउसमा हंस दम्पतीको मूर्ति राख्नुपर्छ । यसो गर्दा घरको आर्थिक अवस्था सुधार हुन्छ । यदि विवाहित जोडीको सम्बन्धमा तनाव छ भने तपाईँले आफ्नो बेडरूममा दुईवटा हाँसको मूर्ति राख्न सक्नुहुन्छ । यसले सम्बन्धमा प्रेम बढ्नेछ।

यो पनि…
पूजा कोठामा भुलेर पनि नराख्नुहोस् यी चीज
वास्तु शास्त्रअनुसार मनी प्लान्ट यसरी रोप्नुहोस्Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

प्रख्यात धाविका मीरा राईले संचालन गरेको मिरा राई इनिसिएटिभलाई बेलायतमा बस्ने राजेन्द्र गुरुङले ७ लाख ३५ हजार ७ सय ७०

ग्लोबल आइएमई बैंकको निक्षेप ५ खर्ब रुपैयाँ नाघेको छ । बुधबार बैंकको निक्षेप ५ खर्ब १ अर्ब रुपैयाँ पुगेको हो

सर्वोच्च अदालतले काठमाडौं उपत्यकाको नदी किनारका सरकारी जग्गामा बसोबास गरिरहेका सुकुम्बासीहरुलाई विभिन्न विकल्प दिएर हटाउन आदेश दिएको छ । न्यायाधीश

बाढी–पहिरोले देशभरका विभिन्न सडक अवरुद्ध भएका छन् । जसका कारण सामान ढुवानीमा समेत ठूलो असर परेको छ । अविरल वर्षा

Latest


Popular
Suggested