‘आमा’छोराछोरीको छुट्टी भा’छ यसपाली न्यु इयरमा पोखरा जाऔँ है राजा, यति भनिसक्दा नसक्दै उसले श्रीमतीतिर हेर्यो र भन्यो के भनेकी रुबी तिमीले ७४ वर्षकी आमालाई चाहिँ के गर्नु ?

आमा गाडी चढ्न पनि सक्नुहुन्न दुई दिन त हो नि घरैमा आराम गर्नुहुन्छ, फेरि कमली पनि त छे नि । हेरिहाल्छे नि । पूरै आइट्नरी एकै सासमा सकिन् उनले ।

नयाँ सालको इभ मनाउन लोग्ने स्वास्नी र दुई छोराछोरी पोखरातिर हिँडे । घुमघाम सारै रमाइलो भयो । स-परिवार लेक साइडको रात्रिकालीन ताम्झाममा खुब रमाए । समय स्वाभाविक बित्यो, १२ बजे न्यु इयर उदघोष भयो, ‘अल हेप्पी ।’

यता बुढीआमा पश्चिम कौसीमा साझ निकै बेर ७४ सालको सूर्य अस्ताउँदाको दृश्य हेरेर टोलाइरहिन् । साँझ परेपछि दियो बाल्दै सबैको सुस्वस्थ्यको कामना गरिन् । कमली भन्न आ मुमा म भोलि बिहानै दोलखा जानुपर्ने भो उता बुढालाई साउदीमा पुलिसले समातेछ सासू ७० वर्षकी हुनुहुन्छ मुर्छा परेकी छिन् रे म त नगई भएन ।

नयाँ वर्ष शनिबारको दिन १ गते बिहान ब्रेकफास्ट,प्याराग्लाइडिङ्ग, सारङ्गकोट. सिटी टुरले नयाँ वर्षलाई सबैले खुब स्वागत गरे । खानापिना रमाइलो जीवन सुन्दर फेवाताल र माछापुच्छ्रे जस्तो घुमे फोटो खिचाए । नयाँ वर्षको बिहानी सूर्योदयसँगै आमा सबैको दीर्घायु र प्रगतिको कामना गर्छिन् । एक्लै उनलाई अरू केही गर्न मन लाग्दैन । मात्र छोरा बुहारीको बाटो हेरिराख्छिन् ।

आइतबारको दिन घुम्न गएका छोरा बुहारी बच्चाबच्ची काठमाडौं फर्कन्छन् । साह्रै गर्मी भयो भन्दै रिभरसाइडमा धेरै बेर स्विमिङ गर्छन् नुहाउँछन् । फर्किंदा रमाइलो यात्राबारे गफ गर्दै घर पुग्छन् । घर पुग्दा निकै अँध्यारो भइसकेको हुन्छ । आमाले मूलढोका खोलिदिन्छिन् ।थाहा हुन्छ, छोरा बुहारी हल्का पिएर आएछन् । तैपनि, उनी केही बोल्दिनन् । केही बेरपछि आमाले केही भन्न खोज्दा छोरोलाई झर्को लागेझैँ भन्छ, ‘आमा, ११ बजिसक्यो ढिलो भयो, सारै थाकेका छौँ, भोलि वात मारुला है’
उनीहरू सुत्न जान्छन् । आमा पनि चुपचाप ढोका लगाएर सुत्न जान्छिन् ।

यो पनि…
अन्तिम भेट

भोलिपल्ट बिहान ६ बजे आँखा खुल्छ । छोरा-बुहारी आ-आफ्नो मोबाइल समात्छन् । खुसी हुँदै फेसबुकमा आफूले घुम्दाका पोस्ट गरेका रमाइला फोटाहरूमा आएका लाइक र कमेन्ट ले दङ्ग पर्न थाल्छन् ।

कस्तो संयोग यो वर्ष ३ गते नै मातातीर्थ औंसी परेछ । सबैले ‘हेप्पी मदर्स डे’ लेखेको देखेर बुहारीले आफ्नी आमासँग बसेको फोटो मा फुलबुट्टा भरेर पोस्ट गर्छन् । छोरो लाइक र कमेन्ट गर्दै दंग पर्छ । बिहान ८.३० बजिसकेको हुन्छ । मोबाइलबाट एक छिन विश्राम लिएर छोरो बाथरुमको ढोका खोल्दा वृद्ध आमा बाथरुममा लडिराखेकी थिइन अर्धचेतवस्थामा ।

ऊ कराउँछ, ‘आमा…! आमा …! उठाउँछ बुहारी पनि ओछ्यानबाट आइन् । दुवै मिलेर नजिकै अस्पताल पुर्याउँछन् । तीन दिनदेखि छोरा बुहारी नाति नातिनी को न्यास्रोले एक्लै परेकी आमाले केही पनि खाएकी थिइनन्, कमली घर गएपछि दबाइ पनि खाने मेलो नबुझेकाले त्यही कमजोरीले ढलिन् ऊनी । डा.साब आइपुग्छन् । चेकजाँच गर्दै भन्छन्, ‘१० मिनेट मात्र पनि अगाडि ल्याउनुभाको भए उहाँलाइ बचाउन सकिन्थ्यो ।’

छोरा अनुत्तरित भई उभिरहन्छ । फेसबुकमा मदर्स डे भन्दै बिताएको बिहानको समयमा ऊ आमाको कोठामा पुगेको भए ????
राति बाहिरबाट आएर एकैछिन आमासँग बसेर भलाकुसारी गरेको, भए !!! सायद गुमाउनु पर्दैनथ्यो होला आमालाई ।

औँसीकै दिन आमालाई गुमाउँदा आफैँलाई सम्हाल्न सकेन । सबैजना जम्मा भए ।
एकोहोरो टोलाइरहेको ऊ भिडको आवाजले झसंग भयो । उसले आमालाई हेर्यो ।
थाहै नपाई आमाको लासमाथि आँसु खसिरहेका थिए, तप्प…तप्प…तप्प….!

यो पनि…
कथा : सकुबस
नाल्दुम...
חשפניות

Hi, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog! חשפניות

...
аренда квартиры на сутки

Great delivery. Great arguments. Keep up the amazing work. снять квартиру на сутки

...
снять квартиру в Минске на сутки

Woah! I'm really enjoying the template/theme of this website. It's simple, yet effective. A lot of times it's very hard to get that "perfect balance" between superb usability and visual appeal. I must say you have done a excellent job with this. In addition, the blog loads extremely fast for me on Chrome. Outstanding Blog! аренда квартиры на сутки

...
חשפניות

Hi there friends, pleasant post and good arguments commented here, I am really enjoying by these. חשפניות

...
חשפניות

Hey! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same subjects? Thanks for your time! חשפניות

...
снять квартиру на сутки в Минске

Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is wonderful blog. A great read. I'll definitely be back. квартира на сутки в Минске

...
Доставка алкоголя Екатеринбург телефон

Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again. Доставка алкоголя Екатеринбург бесплатная доставка

...
Доставка алкоголя на дом Екатеринбург

This is a very good tip especially to those new to the blogosphere. Brief but very accurate information Many thanks for sharing this one. A must read article! Доставка алкоголя Екатеринбург бесплатная доставка

...
Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

Simply want to say your article is as astonishing. The clearness in your submit is simply cool and i can think you are a professional in this subject. Well with your permission allow me to clutch your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thank you a million and please continue the rewarding work. Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

...
Доставка алкоголя ночью Екатеринбург

I think this is one of the most important information for me. And i'm glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Алкомиг Екатеринбург доставка алкоголя

Very rapidly this website will be famous among all blogging and site-building people, due to it's good posts Заказать алкоголь с доставкой на дом

...
infoda4nik.ru

My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be really appreciated! infoda4nik.ru

...
infoda4nik.ru

I'd like to find out more? I'd love to find out more details. infoda4nik.ru

...
how to speed up link indexing

These are actually impressive ideas in about blogging. You have touched some good factors here. Any way keep up wrinting. link indexing url

...
купить гостиничный чек в москве

Appreciate the recommendation. Will try it out. чек на проживание в гостинице купить

...
ogorodkino.ru

I think the admin of this website is in fact working hard in favor of his web site, because here every stuff is quality based data. ogorodkino.ru

...
документы на гостиницу в москве

naturally like your website however you need to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to tell the truth then again I will surely come back again. гостиничные чеки куплю

...
сделать гостиничные чеки

Normally I do not read article on blogs, however I wish to say that this write-up very pressured me to try and do so! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great article. гостиничные чеки

...
sadovoe-tut.ru

Hi there, all is going well here and ofcourse every one is sharing information, that's really fine, keep up writing. sadovoe-tut.ru

...
где сделать в москве гостиничные чеки

Currently it seems like BlogEngine is the top blogging platform out there right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog? документы на гостиницу в москве

...
agrosadovnik.ru

I simply could not leave your web site prior to suggesting that I really enjoyed the standard information a person supply for your visitors? Is going to be back ceaselessly in order to check out new posts agrosadovnik.ru

...
sadovoe-tut.ru

Thank you for another informative website. Where else may just I am getting that kind of info written in such a perfect means? I have a challenge that I am simply now running on, and I have been at the glance out for such information. sadovoe-tut.ru

...
химчистка диана цены на услуги смолевичи

Excellent blog here! Also your website rather a lot up fast! What host are you the use of? Can I am getting your associate link for your host? I desire my website loaded up as fast as yours lol химчистка мебели в борисове

...
чистка подушек в жодино

Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the site is very good. чистка диванов жодино

...
химчистка мебели борисов

It's remarkable for me to have a website, which is useful in favor of my knowledge. thanks admin химчистка мебели жодино

...
bezogoroda.ru

Nice post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information particularly the final part :) I take care of such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck. bezogoroda.ru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

विश्व पर्यटन दिवस २०२३ को अवसरमा च्यासा मंका खंलले धिमे बाजाको धुनमा नेवारी लोकप्रिय गीत ‘सचिका चिना’ प्रस्तुत गरेर सहभागी

हरेक वर्ष सेप्टेम्बर २९ का दिन विश्व मुटु दिवस मनाउँदै आइएको छ । नेपालमा पनि विभिन्न चेतनामूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गरी

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन