फर्निचरलाई पालिस गर्न जैतुनको तेल उपयोगीजैतुनको तेल छालाको सौन्दर्य र स्वास्थ्यका लागि प्रयोग गरिन्छ भन्ने कुरा तपाईँलाई पक्कै थाहा होला तर यो तेल घरको सरसफाइमा पनि निकै उपयोगी हुन्छ भन्ने तपाईँलाई सायदै थाहा होला । यदि तपाईँको घरमा राखिएको फर्निचर फोहोर भएको छ, त्यसमा अमित दाग छ भने यसरी जैतुनको तेल प्रयोग गरेर त्यसलाई चम्किलो बनाउन र आफ्नो फर्निचरलाई नयाँ जस्तो बनाउन सक्नुहुन्छ ।

जैतुनको तेल यसरी प्रयोग गर्नुहोस्

जैतुनको तेल घरको बहुमूल्य फर्निचरलाई पालिस गर्न निकै प्रभावकारी साबित हुन्छ। तपाईँ यसबाट फर्निचर पालिस पनि बनाउन सक्नुहुन्छ। यसका लागि सबैभन्दा पहिले एउटा सानो भाँडो जस्तै कचौरा, जैतुनको तेल, कागतीको रस तथा सुख्खा र सफा कपडा चाहिन्छ।

जैतुनको तेल र कागतीको रस मिलाउनुहोस्

अब त्यस भाँडामा दुई भाग जैतुनको तेल र एक भाग कागतीको रस लिनुहोस्। अब यसलाई राम्ररी मिलाएर ब्याटर तयार गर्नुहोस्। अब यसलाई सुती कपडाले प्रयोग गर्न सकिन्छ। ध्यान राख्नुहोस् कि यसमा अन्य कुनै पनि तेल प्रयोग नगर्नुहोस्। यदि तपाईँले यसो गर्नुभयो भने, यसले फर्निचरको काठलाई क्षति पुर्याउन सक्छ।

यसरी चम्काउनुहोस् फर्निचर

अब यो घोललाई सुक्खा कपडाको सहायताले काठमा लगाउनुहोस् र राम्रोसँग पालिस गर्नुहोस्। जब सम्पूर्ण फर्निचरमा घोल राम्ररी लागू हुन्छ, केही समयको लागि छोड्नुहोस्। केही समयपछि अर्को कपडाले फर्निचर पुछ्नुहोस्। तपाईँले देख्नुहुनेछ कि तपाईँको फर्निचरको धमिलो हटेको छ र यो नयाँ जस्तो देखिन्छ।

यो पनि…
बिदाको दिन घरको सरसफाइ यसरी गर्नुहोस्
यसरी टिलिक्क टल्काउन सकिन्छ तामाका भाँडाLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

सोफाले हाम्रो बैठक कोठालाई आकर्षक बनाउने काम गर्छ। पाहुनाहरू घरभित्र पस्दा सबैभन्दा पहिले बैठक कोठाको सोफालाई ध्यान दिन्छन् । साथै,

सैनिक श्रीमती संघद्वारा शुक्रवार साँझ फरक क्षमता भएका बालबालिकाको सहयोगार्थ आर्मी अफिसर्स क्लब काठमाडौंमा एक बिशेष कार्यक्रम ‘वरदान सुर–सन्ध्या’को आयोजना

‘झट्ट हेर्दा न्याउरी मुसाजस्तै देखिने पानीमा बस्ने दुर्लभ प्राणी ‘ओत’ पहिले–पहिले चितवनमा पनि थियो भन्ने कुरा अङ्कलहरूबाट सुनेको थिए, योपटक

भदौ २६ गतेका लागि तय भएको बीपी साहित्य महोत्सवको स्थगित कार्यक्रम बुधबार भएको छ । ११०औँ बीपी जयन्तीका अवसरमा यही