बीवाइडी र प्रभु बैंकबीच वित्तिय सम्झौताबीवाइडी अटो इन्डष्ट्रीज कम्पनी लिमिटेडको नेपालका लागि आधिकारीक बिक्रेता साईमेक्स इंक प्रा.लि.ले बिद्युतीय सवारीमा सहज फाइनासिङका लागि प्रभु बैंकसँग वित्तिय सम्झौता गरेको छ ।

यो साझेदारीले ग्राहकहरूलाई बीवाइडी ब्रान्डको विद्युतीय सवारी साधन खरिद गर्न सजिलोकर्जा प्रदान गर्ने लक्ष्य राखेको छ । विद्युतीय सवारी साधनको लोकप्रियता नेपालमा बढिरहेको र सोहीअनुरूप आफ्ना ग्राहकहरुको माग पूरा गर्न प्रभु बैंक लिमिटेडले आफ्ना देशव्यापी शाखाहरुबाट सहज रुपमा बीवाइडी ब्रान्डका सवारी साधन खरिदका लागि सवारी साधन कर्जा उपलब्ध गराउने भएको हो ।

बीवाइडी विश्वभर दिगो र किफायती यातायात समाधानहरु प्रदान गर्न प्रतिबद्ध छ । प्रभु बैंक संगको यो साझेदारीले हामीलाई बिद्युतीय सवारीलाई नेपालमा उपभोक्ताहरु माझ थप पहुँचयोग्य बनाउँन मद्दत गर्नेछ ।

साइमेक्स इंकका प्रमुख मेमन धौगाडा भन्छन्, ‘बीवाइडी विश्वभर दिगो र किफायती यातायात समाधानहरु प्रदान गर्न प्रतिबद्ध छ । प्रभु बैंक संगको यो साझेदारीले हामीलाई बिद्युतीय सवारीलाई नेपालमा उपभोक्ताहरु माझ थप पहुँचयोग्य बनाउँन मद्दत गर्नेछ ।’

बीवाइडीसँगको हाम्रो साझेदारीले हामीलाई बिद्युतीय सवारी साधनमा स्विच गर्न चाहने ग्राहकहरुको आवश्यकता अनुरुप वित्तिय समाधानहरु प्रदान गर्न सक्षम बनाउनेछ ।

बीवाइडी बिभिन्न मोडलहरुका बिद्युतीय सवारी साधनहरु उत्पादन गर्ने अग्रणी बिश्वव्यापी निर्माता हो । यसका बिद्युतीय सवारी साधनहरु विश्वसनीयता, सुरक्षा र कार्यसम्पादनका लागि परिचित छन् । नेपालमा बिद्युतीय सवारी साधनको बढ्दो मागसँगै यस साझेदारीले दिगो तथा गतिशिल समाधानहरु अपनाउन प्रवर्धन गर्न मद्दत गर्नेछ । प्रभु बैंकका उपभोक्ता बैंकिङ्ग प्रमुख वीरेन्द्र भट्ट भन्छन्, ‘प्रभु बैंकमा, हामी दिगो विकासलाई समर्थन गर्न प्रतिबद्ध छौं । बीवाइडीसँगको हाम्रो साझेदारीले हामीलाई बिद्युतीय सवारी साधनमा स्विच गर्न चाहने ग्राहकहरुको आवश्यकता अनुरुप वित्तिय समाधानहरु प्रदान गर्न सक्षम बनाउनेछ ।’

यस सहकार्यपश्चात् प्रभु बैंकका ग्राहकहरूले अब नेपालका कुनै पनि बीवाइडीको डिलरबाट सवारी साधन खरिद गर्दा प्रभु बैंक लिमिटेडबाट सजिलै ८० प्रतिसम्म कर्जा प्राप्त गर्न सक्नेछन् । साथै सो कर्जा ५ वर्ष अवधीसम्म लिन मिल्ने प्रावधान गरिएको छ । प्रभु बैंकका देश भर ३६५ शाखा, ७१ एक्सटेन्सन काउन्टर र ३०९ एटीएम नेटवर्क छन ।

साईमेक्सले नेपालको पहिलो स्पोर्टी इलेक्ट्रिक एसयुभी बीवाइडी एट्टो–३, ६४.९० लाख, नेपालमा सबैभन्दा लामो रेन्ज प्रदान गर्ने बीवाइडी अल न्यू ई–सिक्स ५९ लाखमा बजारमा उपलब्ध गराउँदै आएको छ । २० प्रतिशत डाउन पेमेन्टमा ग्राहकहरुले अब भर्खरै लन्च गरिएको नेपालको पहिलो स्पोर्टी इलेक्ट्रिक एसयुभी बीवाईडी एट्टो ३ १२.९८ लाख वा बीवाइडी अल न्यू ई–सिक्स रु ११.८० लाखमा खरिद गर्न सक्नेछन् ।

यो पनि…
बीवाइडीद्वारा अल न्यु इ–६ नेपाल आयल निगमलाई हस्तान्तरण
बिवाइडीका गाडी किन्न कुमारी बैंकले ८० प्रतिशतसम्म कर्जा दिने...
חשפניות

Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I in finding It truly useful & it helped me out a lot. I hope to offer something back and help others like you helped me. חשפניות

...
снять квартиру на сутки

Pretty! This was an extremely wonderful post. Thank you for providing this information. аренда квартиры на сутки

...
Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

This piece of writing will help the internet users for creating new website or even a blog from start to end. Доставка алкоголя Екатеринбург

...
Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

These are in fact enormous ideas in about blogging. You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting. Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

...
Заказ алкоголя Екатеринбург доставка

obviously like your website however you need to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again. Алкомиг Екатеринбург доставка алкоголя

...
Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

Your method of describing everything in this post is truly good, all be able to easily know it, Thanks a lot. Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

...
Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

I've been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this kind of area . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site. Reading this info So i'm satisfied to express that I have a very good uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I so much surely will make certain to don?t put out of your mind this site and give it a look on a continuing basis. Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Заказать Алкоголь с доставкой Екатеринбург

Hey there, You have performed an excellent job. I will definitely digg it and individually recommend to my friends. I am sure they will be benefited from this web site. Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

...
Доставка алкоголя

always i used to read smaller articles or reviews which also clear their motive, and that is also happening with this post which I am reading at this place. Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Доставка алкоголя Екатеринбург 24 часа

Incredible quest there. What occurred after? Good luck! Заказать алкоголь с доставкой на дом

...
Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

Highly energetic article, I liked that a lot. Will there be a part 2? Доставка алкоголя Екатеринбург Уралмаш

...
Купить алкоголь с доставкой на дом Екатеринбург

I'm not sure where you are getting your info, however good topic. I needs to spend a while learning more or working out more. Thank you for fantastic information I used to be in search of this information for my mission. Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Доставка алкоголя Екатеринбург Уралмаш

wonderful issues altogether, you just gained a logo new reader. What may you suggest in regards to your publish that you simply made a few days ago? Any positive? Доставка алкоголя на дом Екатеринбург бесплатно

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

Excellent post. I am facing some of these issues as well.. Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Доставка алкоголя Екатеринбург

Excellent article! We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing. Купить алкоголь с доставкой Екатеринбург

...
Алкоголь Екатеринбург доставка дёшево

What's up to every body, it's my first pay a visit of this weblog; this blog contains awesome and in fact good data in favor of readers. Алкоголь Екатеринбург круглосуточно доставка бесплатно

...
infoda4nik.ru

Inspiring quest there. What occurred after? Good luck! infoda4nik.ru

...
infoda4nik.ru

Hello there! I could have sworn I've been to this site before but after browsing through some of the posts I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking it and checking back regularly! infoda4nik.ru

...
гостиничные чеки купить в москве

Hi everyone, it's my first pay a visit at this web site, and article is really fruitful for me, keep up posting these posts. гостиничные чеки москва

...
linkindexer page

My spouse and I stumbled over here different page and thought I may as well check things out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to checking out your web page for a second time. indexation site

...
ogorodkino.ru

This website was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thank you! ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it's rare to see a nice blog like this one these days. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Hey there, You have performed an excellent job. I will definitely digg it and for my part recommend to my friends. I am sure they will be benefited from this site. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

My relatives all the time say that I am wasting my time here at net, but I know I am getting experience everyday by reading such good articles. ogorodkino.ru

...
ogorodkino.ru

Hi there, this weekend is nice designed for me, since this time i am reading this impressive informative post here at my home. ogorodkino.ru

...
гостиничные чеки мск

Magnificent web site. Lots of useful information here. I'm sending it to some pals ans also sharing in delicious. And obviously, thank you in your effort! чеки на гостиницу в москве

...
ogorodkino.ru

Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone! ogorodkino.ru

...
чеки на гостиницу в москве

It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this excellent blog! I suppose for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to fresh updates and will talk about this blog with my Facebook group. Chat soon! сделать чек на гостиницу

...
гостиничные чеки купить в москве

Thank you for the auspicious writeup. It actually used to be a amusement account it. Glance complex to far brought agreeable from you! By the way, how can we communicate? чек на проживание в гостинице купить

...
बिवाईडीको नयाँ शोरुम अब सल्लाघारीमा - Mero LifeStyle Mero LifeStyle

[…] सेवा तथा सुविधा प्रदान गर्न बिवाईडी प्रतिबद्ध रहेको बताए […]

...
agrosadovnik.ru

What's up to all, the contents present at this web site are in fact awesome for people experience, well, keep up the nice work fellows. agrosadovnik.ru

...
sadovoe-tut.ru

You made some decent points there. I looked on the internet to learn more about the issue and found most individuals will go along with your views on this website. sadovoe-tut.ru

...
чистка подушек в борисове

This is the right website for anybody who wants to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I personally would want toHaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that has been written about for many years. Great stuff, just excellent! чистка подушек в борисове

...
химчистка матраса смолевичи

It's remarkable designed for me to have a web site, which is useful for my knowledge. thanks admin химчистка дивана на дому жодино

...
химчистка дивана на дому в смолевичах

I don't even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don't know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers! химчистка дивана смолевичи

...
чистка подушек в жодино

Hi, I wish for to subscribe for this webpage to take most up-to-date updates, so where can i do it please help. химчистка дивана на дому жодино

...
химчистка мягкой мебели в борисове

My spouse and I stumbled over here from a different page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to going over your web page for a second time. химчистка дивана жодино

...
химчистка дивана в смолевичах

This article will help the internet viewers for creating new website or even a blog from start to end. химчистка дивана в смолевичах

...
bezogoroda.ru

great submit, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not understand this. You should continue your writing. I am sure, you have a huge readers' base already! bezogoroda.ru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबरहरु

४४औँ विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बुधवार राजधानीस्थित कीर्तिपुरमा ‘संरक्षणको लागि साँझपखको हिँडाइ’ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा संरक्षण विज्ञ अनिल

मंगलबार साँझ हिमालयन उद्धार संघको व्हाट्सएप ग्रुपमा बुधबार बिहान पाटनढोकामा हुने ४४ औँ विश्व पर्यटन दिवस ‘प्रभातफेरी’ मा सहभागी हुन

जीवनमा समय धेरै महत्त्वपूर्ण छ । जीवनमा समयले मात्र सही बाटो देखाउँछ तर यसका लागि समयको सही दिशा हुनु आवश्यक

अहिले धेरैजसो मानिसहरू आफूलाई सुन्दर देखाउन विभिन्न कुराहरूको प्रयोग गर्छन् । धेरैले घरेलु उपाय अपनाउने गर्छन् भने धेरैले चलन अनुसार